Přejít na obsah

oblekovky, arabske cisla 500eur


Doporučené příspěvky

Ahojte, 

 

kedze som tu novy, predtym ako som zalozil vlakno som sa snazil najst inspiraciu v existujucich vlaknach. 

Bohuzial len v malo z nich sa casto vyskytuje moja poziadavka a to su arabske cisla najlepsie vsetkych 12.

 

Prijemne by bolo ked by to boli automaty, biely cifernik, puzdro 38-42, vyska by mohla byt klasicka "oblekova" ale ked sa trosicku prestreli nenamietam. 

 

Keby som mal lepsi budget v momente kupujem IWC Portugieser IW510203. 

Bohuzial budget je 500 eur (dalo by sa pritlacit ak by bol dobry tip) resp. 17tisic czk.

 

Nebranim sa nosnenym hodinkam, takze ak viete ze sice nove stoja okolo 800 no "jazdenky" zozeniem aj za 600eur tak sa nebranim.

 

Vsetko co ma podobne parametre ako  IWC Portugieser IW510203 je vitane.

 

Vopred dakujem za rady a pomoc. 

Michal 

post-48856-0-21438700-1478208334_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za rychlu odpoved, naviedol si ma dobrym smerom. Oboje su velmi krasne, aj ked pri tych steinhartoch je dost vysoke to puzdro. 

 

Zabudol som zmienit ze aspon tych 5ATM by to mohlo mat. Ruky si si s nimi umyvat urcite budem a nechcem aby boli moc chulostive. Nebudem ich nosit vyhradne k obleku. 

 

Kazdopadne, dakujem za vyborne tipy. 

Mas s oboma osobnu skusenost? Tym Steinhartom sa vobec nebranim, takisto sa mi pacia modely od Sinn len tam som v mojom rozpati moc toho nenasiel. Kamarat ma krasne Damasko DA38 co su teda pilotky ale ten moj pozadovany dizajn z casti splnaju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hamilton Maestro Small Second Auto, ale nevim, za kolik by se daly sehnat. V Marine stylu, jako jsou ty Steinharty, jsou nádherný Pioneer Small Second. Sám vlastním světlou verzi. Doporučuju projet celou jejich kolekci, něco tě určitě zaujme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co tak nieco od Junghansu? podľa mna velmi zaujímavý dizajn. A túto značku najdes aj v chronoshope. Pri použitých by si sa mohol zmestiť aj do rozpočtu.

 

https://www.chronoshop.cz/max-bill-by-junghans-automatic/junghans-max-bill-automatic-027-350200

Upraveno uživatelem davidian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

USER47 mas s tymi Archimedkami aj osobnu skusenost? Parametrovo aj designovo, a vlastne aj cenovo asi najlepsie zapadli do toho co hladam.

 

Kazdopadne, vsetci tu dali zaujimave tipy. Dokonca aj vsetky tie japonky su krasne a cenovo dostupnejsie ale taha ma to skor do swiss alebo german made.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní zkušenost s nimi nemám, nějaký podobný Archimede jsem si kdysi osahal a zpracování jakž takž odpovídalo ceně, zároveň mě ale nijak nechytly za srdce. Obecně mě u Archimede obecně trochu iritujou ty nedekorovaný strojky, třeba Steinhart má tohle vymakaný trochu líp.

V každým případě bych je stejně doporučil prohlídnout naživo, ne každýmu ta německá strohost musí sednout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davosa máš tu za super cenu

https://www.olfert-co.de/Davosa-Classic-Automatik-Herrenuhr-16145615

subjektívne by som bral Davosu pred nemcami hoci v podstate už aj oni sú germany ...

 

PS: osobná skúsenosť DAVOSA sú skvelé , moja slabosť (mám dvoje) :rolleyes:

Upraveno uživatelem AKUC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hamilton Maestro Small Second Auto, ale nevim, za kolik by se daly sehnat. V Marine stylu, jako jsou ty Steinharty, jsou nádherný Pioneer Small Second. Sám vlastním světlou verzi. Doporučuju projet celou jejich kolekci, něco tě určitě zaujme.

Mi ucarovaly ty jazzmastery maestro small second. Maji je tam pekne vyfocene. Chteli by je videt nazivo. S Hamiltonem mam ten problem, ze na fotkach se mi libi, ale nazivo nejsou nic moc. Kazdopadne diky za tip.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TOMAS1346 , tak tie Davosa su krasne. Fakt nadherne. Len to uz je trochu cez rozpocet.

 

Vyzera to, ze nakoniec skoncim u Archimede Klassik.

 

Ještě bych chvilku s finálním rozhodnutím počkal. U Archimede mi běžná retail cena přijde kapku přestřelená, přesně kvůli těm důvodům, jak je popsal USER47. Zvlášť když i za menší peníze tady na fóru chodí třeba Orisky. Obecně zrovna v týhle kategorii se dá dost ušetřit, pokud člověk sáhne po kusu z druhý ruky.

 

Pokud ovšem ty Archimede někde seženeš v pěkným stavu za osmičku, tak proč ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...