Přejít na obsah

Casio G-Shock Mudman po šesti letech


Doporučené příspěvky

Před šesti lety, v srpnu 2010, jsem zde na Chronomagu konzultoval pořízení nových hodinek pro archeologa. Výsledkem bylo pořízení dvojice digitálních hodinek Casio G-Shock G-9000MC Mudman. A po šesti letech spolehlivé služby jedny z nich čeká první rozsáhlejší servisní zásah.

 

Hodinky Casio G-Shock G-9000MC-3ER Mudman se zeleným maskovacím vzorem jsem si koupil pro provoz v letním období, tedy přibližně od dubna do listopadu. Nošeny byly neustále, sundával jsem je jen při potřebě čištění, ať jich samotných, nebo sebe od nějakého horšího sajrajtu. Hodinky byly během uplynulých šesti let vystaveny provozním teplotám přibližně od -10 do +50 stupňů Celsia. Prodělaly se mnou nespočet akcí v archeologii i mimo ni, skály, kopce, jeskyně, moře. Již měsíc po pořízení se spolu se mnou pekly v izraelské poušti a koupaly se v extrémně slaném Mrtvém moři. Další koupele v Atlantiku, ve Středozemním moři a v Baltu tak snad ani nestojí za zmínku. Práce pod vodou jim nevadí, práce v bahně také ne, potřísnění pískem, prachem, palivy, mazivy, krví vlastní i cizí jim nic nedělá. Dosud utrpěné nárazy a otřesy jakéhokoliv původu zvládly bez problému. A dají se vcelku dobře ovládat i v rukavicích.

 

Údržba hodinek se až do jara letošního roku omezila na občasné seřízení (zrychlují se o přibližně jednu sekundu ročně) a venkovní čištění. K základní očistě postačí voda a hadr. Při horším sajrajtu mýdlová voda a hadr (někdy více hadrů) nebo kartáč. Na jaře 2016 došlo po necelých šesti letech k výměně baterie. Ta původní by vydržela i déle, ale náš potomek si oblíbil blikání s taťkovými hodinkami... V současnosti jsou však tyto Mudmany opět mimo službu. Během jedné akce jsem potřeboval rychle shodit krosnu ze zad a jeden popruh se mi přitom zachytil o hodinky, což při shozu krosny vedlo k natržení řemínku. Hodinky tak odpočívají neplánovaně o něco dříve a já pátrám po náhradním řemínku.

 

Současný stav hodinek je vidět na fotografiích.

 

Hodinky Casio G-Shock Mudman rozhodně doporučuji všem osobám "polem pracujícím". Jsou natolik odolné, spolehlivé a bezúdržbové, že se takřka stanou Vaší součástí.

 

Přeji pěkný den. 

post-12734-0-93672800-1478380993_thumb.jpgpost-12734-0-31563700-1478381009_thumb.jpgpost-12734-0-89286700-1478381020_thumb.jpgpost-12734-0-23860400-1478381039_thumb.jpgpost-12734-0-78548000-1478381051_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti nevím, chápu, že k nim máš citový vztah a projely s tebou kus světa, ale já bych je nerekonstruoval. Už jen kvůli tomu, že cena řemínku, baterky, wr testu a možná i bezelu vysoce přesáhne pořizovací cenu nového kusu.

 

Třeba toto by tě mohlo uspokojit a máš zase několik let pokoj:

 

http://www.helveti.cz/casio-g-2900f-1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,
 

Něco takového bych nevzal na ruku, bál bych se že dostanu žloutenku :)

 

Říkal jsem si, jestli z nich před nafocením a publikováním neudělat leštěnku... Ale takto jsou prostě ve stavu, kdy došlo k defektu, jen po rutinním odstranění větších nečistot.
 

Já ti nevím, chápu, že k nim máš citový vztah a projely s tebou kus světa, ale já bych je nerekonstruoval. Už jen kvůli tomu, že cena řemínku, baterky, wr testu a možná i bezelu vysoce přesáhne pořizovací cenu nového kusu.

 

Třeba toto by tě mohlo uspokojit a máš zase několik let pokoj:

 

http://www.helveti.cz/casio-g-2900f-1

Děkuji, no, uvidíme, ale dost možná budeš mít pravdu...

 

(zrychlují se o přibližně jednu sekundu ročně)

 

To je zajímavé, mi dělaly 20s. měsíčně. A ty co tu kolovaly to samé. Nevěřím tomu.

Mohu potvrdit, že se některé zrychlují více. Jak jsem psal, sám mám Mudmany dvoje a jedny se skutečně zrychlují asi o 25 sekund ročně. Ale i ty jsem seřizoval vždy jen tehdy, když přišlo jejich období služby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, no, uvidíme, ale dost možná budeš mít pravdu...

Tím si jsem více než jistý, že náklady na rekonstrukci přesáhnou cenu mnou postovaných hodinek. A furt budeš za tu cenu mít orvanou borůvku... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před šesti lety ....

Děkuji za report. Mám rád tyhle pozitivní a reálné ohlasy na výdrž Géček. Sloužily dobře a to, jak vypadají je vcelku jedno, nosíš jen Ty :) . Pěkné shrnutí, jen bych poprosil o více fotek na denním světle, z těch tmavých fotek toho není moc vidět :) .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Géčka které žijou jsou šťasné géčka. Na cenu pásku popřípadě bezelu se zeptej ve Fastu a podle toho uvidíš. Na tenhle model by to ještě mohlo vyjít. Při čtení jsem se bál, že jsi jin vytrhnul uchycení pásku z pouzdra. To by byla konečná, ale tohle nic není. Tak ať šlapou dál. A ta přesnost je opravdu nadstandardní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi líbí - prima report!

Jen jsem se chtěl optat na dvě specifika MudManů: 
1. stisk tlačítek jde velmi ztuha - zkoušel jsem všechno možné, ale šlo to furt ztuha. Jak ses s tím vypořádával? 

2. mnohem víc mi dlouhodobě vadilo 6 výstupků na dýnku hodinek - po delší době mě tlačily do ruky. Říkal jsem si, že jsem fifinka, ale to samé mi potvrdil i syn (je sranda vidět na jeho malé ručce takové ciferníky... ) - neměl jsi s tím problém? 

Nakonec jsem se MudManů zbavil a jsem velice spokojen s GA-1000 avšak uznávám, že Mudman je super klasika. 

 

Díky a klidný den 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Géčka které žijou jsou šťasné géčka. Na cenu pásku popřípadě bezelu se zeptej ve Fastu a podle toho uvidíš. Na tenhle model by to ještě mohlo vyjít. Při čtení jsem se bál, že jsi jin vytrhnul uchycení pásku z pouzdra. To by byla konečná, ale tohle nic není. Tak ať šlapou dál. A ta přesnost je opravdu nadstandardní.

Ve Fastu to ovšem bude podstatně dražší, než na ebayi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné shrnutí, jen bych poprosil o více fotek na denním světle, z těch tmavých fotek toho není moc vidět :) .  

 

No, v zimním čase a při mém režimu není kvalitní denní světlo úplně snadné zajistit, ale zde alespoň něco při silnějším osvětlení.

post-12734-0-26990600-1479095491_thumb.jpg

post-12734-0-80957700-1479095505_thumb.jpg

post-12734-0-04525200-1479095524_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím si jsem více než jistý, že náklady na rekonstrukci přesáhnou cenu mnou postovaných hodinek. A furt budeš za tu cenu mít orvanou borůvku... :(

 

Přeci jen do nich něco nasypu, sloužily dlouho a dobře a péči si tak zaslouží... Kdyby to byl krám, tak se jich zbavím s lehkým srdcem, ale za ta léta se ty hodinky staly tak nějak mou součástí. Nicméně, nové G-Shocky se v naší rodině přeci jen objevily, manželka je natolik unesená jejich výkony, že si je přála k Vánocům jako outdoorové hodinky.  :clap:

 

To se mi líbí - prima report!

 

Jen jsem se chtěl optat na dvě specifika MudManů: 

1. stisk tlačítek jde velmi ztuha - zkoušel jsem všechno možné, ale šlo to furt ztuha. Jak ses s tím vypořádával? 

 

2. mnohem víc mi dlouhodobě vadilo 6 výstupků na dýnku hodinek - po delší době mě tlačily do ruky. Říkal jsem si, že jsem fifinka, ale to samé mi potvrdil i syn (je sranda vidět na jeho malé ručce takové ciferníky... ) - neměl jsi s tím problém? 

 

Nakonec jsem se MudManů zbavil a jsem velice spokojen s GA-1000 avšak uznávám, že Mudman je super klasika. 

 

Díky a klidný den 

Děkuji a odpovídám:

 

ad 1.: Zvykl jsem si. Je fakt, že tuhost těch tlačítek nepovolí ani po letech. A když si budeš příliš pomáhat nehtem, tak to plastovému krytu tlačítek dá zabrat. Co jsem viděl, tak obzvlášť kulatá boční tlačítka vpravo jsou prvkem, který na Mudmanech může odejít jako jeden z prvních (myšleno po několika letech). Byť ty mé zelené nejsou ten případ.

 

ad 2.: Ty výstupky mi nijak výrazně nevadí - možná dáno tím, že nic jiného než Mudmany nenosím a ruka tak nemá s čím srovnávat. Na některé akce je vhodnější mít hodinky na oděvu, ale ani na holé kůži to není nic výrazného. :photo:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

No já po přečtení tohoto vlákna zašel do Koscomu a pořídil si je také já jsem bohužel schopen všechno rozbít a tyto hodinky mě přesvědčili že by to se mnou mohli vydržet :) PS: tobě by Japonsko mohlo platit za super reklamu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...