Přejít na obsah

ruhla digital


mkshort

Doporučené příspěvky

Novy prirustek do me skromne hodinkove kolekce. Kazdopadne dalsi splneny detsky sen... Navic muj prvni prispevek v sekci Made in Germany.

 

Meisterstuck od soudruhu z NDR. Jump hour supr stylingu, pred kterym mnohe swiss-made 'skocky' blednou zavisti. Skoda jen toho plechoveho no-jewel strojku ze zbytku konzerv od eintopfu. Ten vsak prosel repasi u vehlasneho hodinare, tak snad diky kvalitnimu cerstvemu mazivu vydrzi tikat dele nez jen jednu sezonu.

Pouzitou techniku 'a la budik' hodinoveho stroje UMF-Kaliber 24 ukazuji fota dole.

 

post-3458-0-47928600-1478728665_thumb.jpg

post-3458-0-56520900-1478728716_thumb.jpg

post-3458-0-03945400-1478728735_thumb.jpg

post-3458-0-35263300-1478729699_thumb.jpg

post-3458-0-11322400-1478729712_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zda se, ze strojek zatim po te GO slape nadmiru pravidelne. Rekl bych, ze je to i pod minutu denne. Mam je po repasi cca 14 dni, tak na nejakou velkou statistiku to jeste neni. Uvidime... Kazdopadne si nedelam velke iluze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou parádní a jako nové! To je nový chrom? nechce se mi věřit, že by se v takovém stavu dochovaly, ale současně nemůžu uvěřit, že by to někdo zvládl tak krásně přechromovat - i hrany ostré jak břitva a o té rybině kolem skla ani nemluvím.

 

Jen přidám svůj postřeh. Své ruhla digitálky jsem našel ve stavu, kdy sice šly, ale co chvilku se zatavovaly. Když se delší dobu nezastavily, udělaly klidně hodinu do plusu během pár hodin. Dostaly kůru u hodináře - žádná pálka, stálo to snad dvě stovky - a najednou kupodivu šlapaly dobře. Opravil je až druhý hodinář, na kterého jsem se obrátil. Místní je nevzal ani do ruky. Stačilo říct "ruhla" a prohlásil, že tohle neopravuje.  Po opravě jsem je nechal asi měsíc ležet. Po dalším natažení se vrátily ke své původní rychlosti a zase byly schopné dělat hodinu během pár hodin. Takhle šlapou do teď, když je nechám delší čas bez chodu. Když jdou třeba dva dny v kuse (teda pokud se nezastaví, bohužel to se stává pořád) tak se vrátí do normálu a jsou schopné jít s přesností na cca 20 minut denně. Lepší už to nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vse original. Plnou historii neznam, poridil jsem je v aukci s tim, ze nejsou v chodu - praskle pero. A to je asi zachranilo v tomhle stavu. Hadam, ze je nekdo brzy po zakoupeni pretah, prdlo mu pero a tak putovaly rovnou do supliku.

Muj hodinar je machr a nebal se ani tohohle 'trabanta'. Vsechna cest, zatim jdou nadmiru pekne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pro zájemce o přesnost chodu toho skvostu s plechovým strojkem.

Nosím je schválně od pondělí denně, tedy dnes 4. den. A teď se podržte, sám jsem z toho celej špatnej a říkám si, proč to ty Švýcaři dělají tak složitý a drahý, když

 

tyhle hodinky.....na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí.....jdou pravidelně po ty čtyři dny každý den jen -10 vteřin!

 

Asi je budu muset otevřít a zjistit, jestli mi tam ten můj hodinář nedal nějaký quartz s akustickým generátorem tikání......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zájemce o přesnost chodu toho skvostu s plechovým strojkem.

Nosím je schválně od pondělí denně, tedy dnes 4. den. A teď se podržte, sám jsem z toho celej špatnej a říkám si, proč to ty Švýcaři dělají tak složitý a drahý, když

 

tyhle hodinky.....na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí.....jdou pravidelně po ty čtyři dny každý den jen -10 vteřin!

 

Asi je budu muset otevřít a zjistit, jestli mi tam ten můj hodinář nedal nějaký quartz s akustickým generátorem tikání......

neotvírat, nechat usadit, doladit to půjde vždycky! Ne, paráda a gratulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...