Přejít na obsah

SEIKO Spring Drive


Ropucháč

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kdyby lidem nezalezelo na presnosti, nemusi se Svycarske firmy holedbat COSC certifikatem;) Seiko to vyresilo po svem.

 

 

Ona ta skutečná přesnost v životě až tak potřeba není, jinak by tady nikdo z nás nenosil mechanický hodinky.

 

Neříkám SD nebrat, ale že za tu cenu bych lovil v jiných vodách.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem ujetej na chronografy.

 

Mám nějaký vybraný, ale zatím jsem ve fázi snění.

 

Takže postupně bych to viděl asi takto:

Longines Master Collection

 

Omega Speedmaster

 

IWC Portuguese

Všechny automat chronograph. Líbí?

 

ja moc na chronograf niesom...mam radsej jednoduche hodinky pripadne nejaka komplik. ako velky datum, GMT...

+chcel by som in-house caliber

 

IWC portuguese...super ale radsej ten 7dnovy automat /ja viem tam je ina cena/

 

speedy profesional sa mi dost lubia /lemania je fajn/, ale minule som si ich prezeral a mali poskodenu farbu na rucicke. To by sa na hodinkach cez 100.000sk nemalo stavat /tu by som bral zafir+zdobeny strojcek/

 

 

Longines sa mi velmi nepacia priznam sa...

 

urcite mam kriterium ze chcem in-house caliber a asi bude najlepsia ocel + ocel. naramok kedze chcem hodinky denneho nosenia, ale zas by bolo dobre keby boli aj ciastocne elegantne....v tejto cenovej kategorii je rolex a seiko/tu ma nejako uputal SD nakolko sa mi viacej lubia dizajnovo, ale este o tom SD niesom uplne presvedceny..laka ma to, ale chcem si pozistovat veci ohladne servisu, kazovosti-spolahlivosti, cien servisu...to su pre mna dolezite veci nakolko chcem hodinky na dlhu dobu

 

ten rolex je kvalitovo parada, ale je trochu preflaknuty a ako sa pisalo uz v inej diskusii, tak si polovica ludi mysli ze mate na ruke fake a dalsia kopa ludi ze su ovela drahsie ako v skutocnosti su...

 

+taka malickost: fajn by bol priemer tak 42-43mm kedze mam hrubsie zapastie a som aj dost velky chlap :), ale zas nie velmi velke...tych 45 uz vazne neviem neviem (nech to strcim pod koselu)

Upraveno uživatelem Ropucháč
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ropucháč: Také si chci pořídit pořádné hodinky a už několik měsíců vybírám a sháním informace. Chci in house kalibr a nechci chronografy. Vyřadil jsem ihned "profláknutý" Rolex a další podobné, i když velmi kvalitní dobré značky a skončil jsem

německých značek - kvalita, manufaktura + in house kalibry. Když vyřadím cenově astronomické A. Lange, tak mám dva favority.

1. Glashuette Original, o kterých jsi se zmínil.

2. D. Dornblueth - klasické hodinky s mimostřednou vteřinovkou, ruční nátah, ručně zdobený in house kalibr a průměr 42 mm

na kůži. Máš další námět na přemýšlení. Více na www.dornblueth.com Ceny od 2900 euro a čekací doba cca 8 měsíců.

Já jsem si zatím koupil diversky Seiko SKX 007 z chronoshopu za 4 100,- a jsem velmi spokojen (s hodinkami i s chronoshopem) a budu je mít jako sportovní variantu, kde je dle mého názoru velmi dobrý poměr kvality a ceny.

Máš v r. 2008 nad čím přemýšlet, doufám že vybereš správně. Vše nej... do roku 2008 všem přeje Prochy.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ropucháč: Také si chci pořídit pořádné hodinky a už několik měsíců vybírám a sháním informace. Chci in house kalibr a nechci chronografy. Vyřadil jsem ihned "profláknutý" Rolex a další podobné, i když velmi kvalitní dobré značky a skončil jsem

německých značek - kvalita, manufaktura + in house kalibry. Když vyřadím cenově astronomické A. Lange, tak mám dva favority.

1. Glashuette Original, o kterých jsi se zmínil.

2. D. Dornblueth - klasické hodinky s mimostřednou vteřinovkou, ruční nátah, ručně zdobený in house kalibr a průměr 42 mm

na kůži. Máš další námět na přemýšlení. Více na www.dornblueth.com Ceny od 2900 euro a čekací doba cca 8 měsíců.

Já jsem si zatím koupil diversky Seiko SKX 007 z chronoshopu za 4 100,- a jsem velmi spokojen (s hodinkami i s chronoshopem) a budu je mít jako sportovní variantu, kde je dle mého názoru velmi dobrý poměr kvality a ceny.

Máš v r. 2008 nad čím přemýšlet, doufám že vybereš správně. Vše nej... do roku 2008 všem přeje Prochy.

 

Rolex je super, ja osobne ho mam rad a to ze si kopa ludi bude mysliet ze mam fake je mi v podstate jedno, skor ma stve to ze kazdy blbec vidi hned a vie, ze mam drahe hodinky kedze Rolex urcite pozna...ako som uz kdesi pisal minule som sa spytal kamosa kolko podla neho stoja Rolex hodinky a vybafol na mna ze asi od 0.5miliona zacinaju ich ceny :) ma to rozveselilo....na druhej strane ked som sa zacal zoznamovat s automatmi, tak ma tiez prekvapila "nizka" cena Rolexu (samozrejme som videl kopu filmov kde ma kazdy zloduch rolexi najlepsie zlate :) ) Podla mna je niekedy dobre "neprovokovat" okolie...

 

Glashutte su ozaj super, ale maju dost male priemery...vsetko do 40mm /tie navigator maju 44mm co je uplne bomba :), na druhej strane su to hodinky s leteckym stylom a 50m WR - chcel by som nieco viacej univerzalne a vacsim WR/, inak sa mi dost paci cela rada Senator a ten ich kaliber 100 je spica

 

DD vobec zatial nepoznam...skusim nieco pokukat na webe

 

 

 

U toho Seiko Spring drive ma vazne zaujala ta presnost...je to uplne bombove mat na ruke automaty co meraju presne cas...trocha smejdim po webe a este som na SD nenasiel krive slovo...Takisto prajem VSETKO NAJ V NOVOM ROKU 2008 :)

Upraveno uživatelem Ropucháč
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

A na kdy plánuješ koupi, aby to zase nebyl ten téměř všeobecný trend, který se tu objevuje, tzv. teorie "co bych si koupil, kdybych na to měl", to by mě mrzelo, protože už zde a nejenom v tomto případě padlo mnoho dobrých rad, ale skutek utek, doufám, že se předvedeš ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na kdy plánuješ koupi, aby to zase nebyl ten téměř všeobecný trend, který se tu objevuje, tzv. teorie "co bych si koupil, kdybych na to měl", to by mě mrzelo, protože už zde a nejenom v tomto případě padlo mnoho dobrých rad, ale skutek utek, doufám, že se předvedeš ;) .

 

 

jasne, ze planujem uz dlho vymyslam...ked pojde vsetko dobre tak do dvoch-troch mesicov...mozna uz aj v januari :)

 

to ci to budu hodinky za 50 (tam by som siel do Marinemastrov automatic a na svoje "riadne" musel este chvilku pockat pockat) alebo za 150 ci 200 zalezi od financii, ktore mi zhltne investicia, ktoru planujem...zatial je to na dobrej ceste a ak nebudu komplikacie bude lepsia varianta

 

obavy nemusis mat...ja som tak nazhaveny na kupu niecoho /co bude zodpovedat mojim predstavam/, ze pomaly ani nespavam....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co třeba Grand Seiko s čistokrevným mechanickým strojkem ? Skoro nikdo je nemá a kvalita bude s Rolex srovnatelná, ne-li lepší, záleží na modelu. Mě se třeba líbí tyhle, to je prostě bomba.

 

http://www.zeel.jp/watch/item_picture.jsp?...p;PIX=undefined

 

 

tie su brutel aj mne sa velmi pacia...ako som pisal mozno vezmem tieto GS + Marinemaster a bude to cca v tej cene SD...to si estye musim premysliet

na GS ma stve, ze su hodne male...vacsie ako 39.4 som automaty nenasiel /tieto by mali byt 39.2/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tyhle stojí něco kolem 3.500 $, takže nic levného. Jinak já osobně bych větší průměr než 42 mm asi nechtěl, hodinky potom zavazí. V létě je to ještě o.k. ale v zimním období si nedokážu představit mít pod rukávem 45-47 mm, asi by mě to trochu obtěžovalo. Řekl bych, že 40 mm je v pohodě, taková normální neobtěžující velikost.

 

 

42-43 si myslim, ze je moja velkost vzhladom na zapastie a celkovy objem cloveka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
..... alebo za 150 ci 200 zalezi od financii, ktore mi zhltne investicia, ktoru planujem...zatial je to na dobrej ceste a ak nebudu komplikacie bude lepsia varianta

 

...ja som tak nazhaveny na kupu niecoho /co bude zodpovedat mojim predstavam/, ze pomaly ani nespavam....

 

Krásné.

Za 150.000,- až 200.000,- můžeš vybírat velkoryse, při ekvivalentu v ? se budeme pohybovat v částce cca 5.000? až 7.000?, jelikož předpokládám, že si budeš kupovat hodinky v kamenném krámě v zahraničí a v rámci EU můžeme uvažovat nad hodně renomovanými značkami, za všechny Zenit, Jaeger-LeCoultre, dobře zvaž tyto eventuality, Tvou ochotu zainvestovat nemalou částku do SEIKO pod tímto náhledem na věc absolutně nechápu, nicméně jsou to Tvoje peníze a přeji Ti tu nejlepší volbu :) .

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné.

Za 150.000,- až 200.000,- můžeš vybírat velkoryse, při ekvivalentu v ? se budeme pohybovat v částce cca 5.000? až 7.000?, jelikož předpokládám, že si budeš kupovat hodinky v kamenném krámě v zahraničí a v rámci EU můžeme uvažovat nad hodně renomovanými značkami, za všechny Zenit, Jaeger-LeCoultre, dobře zvaž tyto eventuality, Tvou ochotu zainvestovat nemalou částku do SEIKO pod tímto náhledem na věc absolutně nechápu, nicméně jsou to Tvoje peníze a přeji Ti tu nejlepší volbu :) .

 

 

no Zenith vobec neuvazujem, nejako som prestal mat tu znacku v pooslednej dobe rad. Aj ked o jej kvalitach nepochybujem...

 

Jlc...tam by som sa nechal nahovoit asi ina na Squadra chrono na kozi, ale popravde neni to uplne to co by som chcel

 

u Rolex ked tak...nove GMT Master 2, pripadne by som si pockal na submariner alebo sea dweller s keramickou lunetou...ale to by bolo asi nadlhsie

 

v tom lepsom pripade /cize drahsie hodinky/ by som sa rad hybal v sume okolo 150tis SKK ale pokial by boli fakt bombove tie hodky tak do tych 200 by som asi vedel ist

 

preco Seiko /konkretne GS / v tejto cene nie? podla toho co som sa dozvedel su to velmi kvalitne hodinky...bez problemov na urovni Rolex, vsetko komplet si robia sami a podla toho co som sa docital na zahranicnych forach od majitelov GS tak im vraj vyrobca venuje velku pozornost pri vyrobe a specialne tomu SD...

 

mozno skoncim len v tych MM nakoniec :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
no Zenith vobec neuvazujem, nejako som prestal mat tu znacku v pooslednej dobe rad. Aj ked o jej kvalitach nepochybujem...

 

na zahranicnych forach od majitelov GS tak im vraj vyrobca venuje velku pozornost pri vyrobe a specialne tomu SD...

 

mozno skoncim len v tych MM nakoniec :)

 

U Zenith se moc a moc divím, neznám kvalitnější kalibr než El Primero.

 

Grand Seiko a Marinemaster, kde budeš kupovat ? Na netu by to byla sebevražda.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Zenith se moc a moc divím, neznám kvalitnější kalibr než El Primero.

 

Grand Seiko a Marinemaster, kde budeš kupovat ? Na netu by to byla sebevražda.

 

 

Zenith je dost vystredny podla mna...drzal som vela vela ich modelov v rukach a nelubi sa mi to velmi...El primero je fantasticke, ale urcite to neni naj kaliber

 

 

preco na nete je problem? u higuchiho asi...kamos tam nakupoval...nie sice take drahe, ale nebol najmensi problem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Zenith je dost vystredny podla mna...drzal som vela vela ich modelov v rukach a nelubi sa mi to velmi...El primero je fantasticke, ale urcite to neni naj kaliber

preco na nete je problem? u higuchiho asi...kamos tam nakupoval...nie sice take drahe, ale nebol najmensi problem...

 

Zenith je možná výstřední ve své řadě Defy Classic a Extreme, ale i o tom lze polemizovat, ovšem další modely jsou opravdu skvělé, za všechny Zenith Grande Chronomaster Open XXT ( ten je bohužel mimo Tvůj cenový limit ).

Věřím tomu, že Tvůj kamarád nakupoval kdesi v Japonsku a neměl problém, ale poslat dopředu částku pohybující se v řádu desetitisíců a možná přesahujicí 100.000,- mi příjde jako docela slušný hazard.

 

Zenith Grande Chronomaster Open XXT - no nejsou skvělé ?!

 

16704.jpg

 

16710.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zenith je možná výstřední ve své řadě Defy Classic a Extreme, ale i o tom lze polemizovat, ovšem další modely jsou opravdu skvělé, za všechny Zenith Grande Chronomaster Open XXT ( ten je bohužel mimo Tvůj cenový limit ).

Věřím tomu, že Tvůj kamarád nakupoval kdesi v Japonsku a neměl problém, ale poslat dopředu částku pohybující se v řádu desetitisíců a možná přesahujicí 100.000,- mi příjde jako docela slušný hazard.

 

Zenith Grande Chronomaster Open XXT - no nejsou skvělé ?!

 

16704.jpg

 

16710.jpg

 

 

videl si nazivo tie Openy? mne sa vobec nepacili...podla mna trochu aj lacno vyzeraju na to kolko stoja pri takom blizkom pohlade /nie vsetky mod., ale tento urcite/

Upraveno uživatelem Ropucháč
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
videl si nazivo tie Openy? mne sa vobec nepacili

 

Viděl, Zenithů znám moc ;) , posuzování designu je příliš subjektivní.

 

Edit - diskuse je zbytečná, zůstaň u Marinemasterů :) .

 

mmlumeyy3.jpg

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...