Přejít na obsah

Christopher Ward aneb anglický hodinky


Doporučené příspěvky

Mňa tá GMT ručka vyložene irituje. Vo všeobecnosti moc GMT nemusím, keďže ho nevyužívam, ale tá ich ručička pôsobí strašne disproporčne a rušivo. Nemohli tam radšej dať niečo menšie ako napr. na Alpina Alpiner 4 GMT?

 

Viac ma zaujíma model Automatic bez GMT.

Nechci to tady rozesírat, ale to mi nějak nedá. Ta odpověď je přece jednoduchá - protože se inspirovali jinde, než u Alpiny. Zajímavý je, že u toho originálu si pokud vím nikdo nikdy nestěžoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nic nerozesiras7, Wardi u tohoto modelu konkrétně tu inspiraci přímo uvedli. Já GMT nemusím také, ale pepsi hodinky žádný nemám, tak jsem byl zvedavej. Kdysi dělali pepsi GMT Tridenty C60 ještě MKI, to vypadalo líp. Prostě pepsi na té tenké hliníkové vložce tak nevynikne.

post-44633-0-78209600-1547978450_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci to tady rozesírat, ale to mi nějak nedá. Ta odpověď je přece jednoduchá - protože se inspirovali jinde, než u Alpiny. Zajímavý je, že u toho originálu si pokud vím nikdo nikdy nestěžoval.

 

Aby som bol úprimný, ani neviem akým modelom sa inšpirovali. Proste pre mňa je tá veľká gmt ručička otrasná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, však v pohodě. Já reagoval primárně na ty opakovaný stesky ohledně GMT ručky.

 

Ale nakonec úplně stejná není ;-) attachicon.gif 106009-p---Copy.jpg

ono je to asi jedno, tady se mi ta gmt rucka nelibi uplne stejne, rolex-nerolex.

Ale u GMT Subu, je to uplne jina pisnicka - tam se mi naopak libi velmi. S tou tenkou lunetou mohli Wardi trochu ubrat a zvolit neco subtilnejsiho, vypadalo by to o dost lip (z meho pohledu)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco málo k novým Tridentum C60. Ta změna ručky nevím nevím.

"We weren't allowed to photograph it.

The case has a step on the side, a polished part and a brushed part, that gives the illusion of being thinner.

The hour hand is a traingle (not onion).

Printed twin flag logo at 12.

No waves on dial.

Ceramic bezel with full lume.

Bezel mechanics supposedly better, the way it clicks.

There won't be polished centre links."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se na to díval a koncovky, pokud je tah do určitého uhlu, sedí perfektně. Ptal jsem se zkušenějších a stačí dít silnější stěžejky, koncovky pak drží na svém místě přesně jak mají.

Vyzkouším

Ty Vintage C60 se mi hrozně líbí, ale další nákupy jsem si zakázal, takže mám smůlu. C65 bych hned dal na nějakej vintage řemen, na tahu se mi až tak nelíbí. Nicméně naživo jsem je ještě neviděl, tak by na mě asi působily jinak.

 

Mimochodem, vidím na fotkách dobře, že u C60 ti ty koncovky tahu až tak přesně nepřiléhají k pouzdru?

 

Ptám se, protože je to jediná vada na těch mých. Co jsem viděl na internetech, tak to u jejich 38mm potápek není až tak vzácná věc. (U 43mm jsem to ani na fotkách nikdy neviděl a u mých bývalek koncovky seděly naprosto dokonale.)

 

Zvyknul jsem si u Wardů na 100% zpracování, tak pak řeším každou maličkost. :)

 

P.S. Spona je perfect.

Tak po dohodě s Dokusanem jsem se rozhodl vyzkoušet vyměnit stěžejky za silnější, protože to je jediná chyba na jinak dokonalém zpracování. Jde o to, že v určitém úhlu se koncovka náramku vychýlí od pouzdra vznikne tam nevzhledná mezera.

 

Zde to jede celkem dobře vidět.

post-21215-0-65174100-1547498764_thumb.jpeg

post-21215-0-10131400-1547498649_thumb.jpeg

 

 

Doma jsem našel stěžejky za strapcode s označením SST-178S, tak jsem je tam zkusil nasadit a je po problému. Takže pokud někomu tenhle fakt bránil v pořízení, tímto je to vyřešeno. Teď se ani nehne a je na svém místě = sedí dokonale. Trochu škoda, že jim tohle uniklo, protože jinak za ty prachy není moc co vytknout.

 

 

Tady pro srovnání původní stěžejka s tou ze strapcode. Strapcode vlevo, původní vpravopost-21215-0-08285500-1548086964_thumb.jpg

 

 

A tady označenípost-21215-0-24733300-1548087014_thumb.jpg

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po dohodě s Dokusanem jsem se rozhodl vyzkoušet vyměnit stěžejky za silnější, protože to je jediná chyba na jinak dokonalém zpracování. Jde o to, že v určitém úhlu se koncovka náramku vychýlí od pouzdra vznikne tam nevzhledná mezera.

 

Zde to jede celkem dobře vidět.

 

 

Doma jsem našel stěžejky za strapcode s označením SST-178S, tak jsem je tam zkusil nasadit a je po problému. Takže pokud někomu tenhle fakt bránil v pořízení, tímto je to vyřešeno. Teď se ani nehne a je na svém místě = sedí dokonale. Trochu škoda, že jim tohle uniklo, protože jinak za ty prachy není moc co vytknout.

 

Tady pro srovnání původní stěžejka s tou ze strapcode. Strapcode vlevo, původní vpravoattachicon.gif20190116_185233-2268x3024.jpg

 

A tady označeníattachicon.gif20190116_193829-2268x3024.jpg

 

Hmm, hmmm, zajímavý, díky za příspěvek.

 

Tak jsem ty svoje stěžejky taky vyndal, abych vyzkoušel, jestli doma nemám nějaký silnější. Zjistil jsem, že sice asi mám, ale z nějakýho důvodu je nenarvu do pouzdra. Tak jsem dal zpátky ty starý a voilá, sice to pořád není dokonalý (jsem puntičkář), tak je to teď o 100 % lepší. Zvláštní.  :D

 

Strapcode sice stěžejky s tímhle označením nemá, ale má tyhle: https://www.strapcode.com/collections/spring-bar-pin/products/parts-nt-sp-dia178 Nicméně důležitější by měl bejt průměr a ten je stejnej. Kouknul jsem ještě na Strapshop a ty nabízejí stěžejky se šířkou 1,8 mm, tak je někdy příště vezmu a uvidím.

 

Jinak koukám, že Dokusanovy Tridenty už změnily majitele. Kdyby tě někdy přestaly bavit, tak se ozvi. :)

 

Co se týče nových C60, ztráta kapky zamrzí. Mě se vždycky líbila a byla součástí jejich DNA. Nicméně pro hodně lidí to byla překážka, tak se jí rozhodli zbavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že jsou ze strapcode jsem vydedukoval, možná že byly k zuludiver nato strapu. Už si to nepamatuji přesně, válí se tu dlouho.

 

 

Co víc si přát?

 

Je to z winderu, možná že při nošení na ruce se to bude mírně lišit.

post-21215-0-83568100-1548109273_thumb.jpg

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...