Přejít na obsah

Christopher Ward aneb anglický hodinky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 4,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hadam, ze rsp je mysleno respektive. Ja mel pri nakupu smulu, na dodani jednoho z doprodavanych kusu jsem cekal zhruba 2 mesice, ale to byl znacne vyjimecny stav, kdy jsme spojovali vice objednavek do jedne zasilky.

Upraveno uživatelem Locky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem preco ale pri hodinkach mi je omnoho blizsi kamenny shop kludne aj za vyssiu cenu a prave mne musi padnut do oka kusok ktory tu nekupim :( CHW C60 Trident Bronze Pro 600

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak a je to tady C65 Trident Diver.

Vintage look potapky v příjemném rozmeru, ruční natah. Podle produktových fotek za mě zatím super. Čekám na ně už nějakou dobu. Teď ještě počkat na nějaký slevový kupón. Mám cukání je koupit za plnou cenu. Co si o nich myslite?

https://www.christopherward.co.uk/c65-trident-vintage-diver-1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

C65 Trident Diver jsou pěkné. Nevím ale, jestli bych si radši nevybral C65 Trident Vintage, po kterých koukám už dlouho. Asi je to hlavně tím, že pro otočnou lunetu nemám využití. Těm novým si dovolím vytknout několik detailů:

- Otočná luneta se mi na pohled líbí, ale praktického hlediska by mi vadila hliníková vložka (ošoupe / poškrábe se).

- Ruční natahování (chápu, že pro někoho to může být přednost).

- Korunka není šroubovací (i když s ručním natahováním je to tak lepší).

- Nemají datum. To by mi dost chybělo. Přitom datumovka na trojce by mohla pěkně vyvažovat logo na devítce.

- Index na devítce je zbytečně ukouslý logem. Kdyby aspoň naproti na trojce byl stejně ukouslý datumovkou.

Ale celkově se mi líbí. Třeba tvar korunky je hezčí než u modelu Vintage. No a ten vypouklý safír, to je bomba u obou.

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a je to tady C65 Trident Diver.

Vintage look potapky v příjemném rozmeru, ruční natah. Podle produktových fotek za mě zatím super. Čekám na ně už nějakou dobu. Teď ještě počkat na nějaký slevový kupón. Mám cukání je koupit za plnou cenu. Co si o nich myslite?

https://www.christopherward.co.uk/c65-trident-vintage-diver-1

mluvis mi z duse, cekam s cim vylezou uz od podzimu a musim rict, ze jsem prijemne nadsen. Uz dlouho zvazuju, ze se na koukani po stale novych hodinkach vyprdnu, prodam vse co mam a koupim jedny univerzalky. A vypada to, ze uz jsem je nasel... plechova luneta, no date, rucni natah, to vsechno je za me cajk, a to tak, ze C5 5day nejspis pujdou do sveta... skoda jen, ze spis nez 40mm +1 to nemaji obracene -1. Ale neni to za me zadne KO kriterium. A maji letni vouchery na ?100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já si myslím, že květnový novinky se jim povedly všechny. U C65 Trident Diver si myslím, že cena už je na hraně. 

K tvým připomínkám...

- hliníková vložka je naprosto OK a nedokažu si představit vintage look hodinky s keramickou. Celá ta luneta se mi moc líbí

- ruční nátah je OK, stejně jako korunka....má to jistou logiku. I když u divers modelů je to otazné / 150 m je dle mého dostačující

- nodate je super

- na "ukouslý" index navazuje logo na druhé straně je index v plné délce. Za mě fajn řešení

- trochu bojuji s číselnými indexy 12,6...ale zase je to činní trošku méně obvyklými.

Celkově oproti C65 Trident Vintage jsou to koncepčně úplně jiný hodinky, navíc mnohem zajímavější a méně fádní

 

Bronzovky v 38 mm asi chci a ta chrona vypadají také povedeně

post-44633-0-77725900-1525346773_thumb.jpg

post-44633-0-51909000-1525346782_thumb.jpg

post-44633-0-83771300-1525346792_thumb.jpg

post-44633-0-23742100-1525346810_thumb.jpg

post-44633-0-20677600-1525346817_thumb.jpg

post-44633-0-07898400-1525346826_thumb.jpg

post-44633-0-54695900-1525346832_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně lezu do vody i s hodinkama WR100 bez šroubovací korunky. Ale na potápkách mi připadá ruční nátah a volná korunka jako něco čeho se bude 90% lidí bát nehledě na to že jejich hodinky kupují podle mne spíš chronomagoři kteří jsou na to extra citlivý. Podle mne na první pohled bomba a při delším zkoumání to zavrhne většina jako ne příliš bezpečné potápky. Sám bych do toho asi nešel. Když potápky tak asi se šroubovací a automaty.

 

edit: kdyby byla velikost 38 mm tak by podle mne byly ještě lepší

Upraveno uživatelem JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to vintage potápky, které odkazují na 60tá léta. V té době to přeci nebylo úplně neobvyklé. Nejsem zrovna znaled hodinkové historie, ale Orlíky i Igeny jsou hodinky, které jsou duchem podobné ...je spousta dalších příkladů menších švýcarských firem. 

A 150 m je OK, záleží jak je řešeno těsnění korunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...