Přejít na obsah

PANERAI SUBMERSIBLE '50 3 Days GMT


Snow

Doporučené příspěvky

Neříkám že se mi (libovolné Submersible) v ceně 4-kolové nákupní kabely líbí a toužím po nich - ale může mi huhu4d vysvětlit v čem konkrétně mu tato 500ks limitka (tradičně a historicky potřetí) brandovaná Mike Hornem evokuje "kvantitu namiesto kvality" a "biedu"? To čučíš do katalogu Rolexu a omylem brbláš do vlákna Panerai?

 

Klidně mě někdo soudný opravte, ale já teda v článku vidím:

  • klasické 47mm pouzdro 1950, rozumně odlehčené použitím titanu - za mě OK, i s "homokovem" a bez průhledu.
  • Panerai ucho a WR300 - na "Panerai Submersible" naprosto OK, žádné kavárenské atrapy s WR30.
  • Klasická Submersible luneta a ciferník, sice trochu připomínající Rolex - ale historicky stále OK.
  • Solidní dvoubarelový inhouse P9001 s 12-hodinovým "GMT" a resetem vteřinovky - zatraceně OK.

... a dokonce ani pultovka $10000 nijak zásadně nevybočuje z (tradičně přestřelené) cenové linie 1950.

 

Je snad ta "bída" a "kvantita na úkor kvality" v tom, že "ty svině nenažrané opicínské" každý rok zákeřně vydávají nové modely, čímž (na rozdíl od dekády neinovující konkurence) zhoršují prodejní potenciál veteránů co se nám leží v trezoru? A nebo jsou to jen konjunkturní kecy?  <_<  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam panerai rad, ale to co od nich lezie je proste blud za bludom. iwc nato tiez nieje o nic lepsie, aj ked 2016 sa mi zda ako mierne zlepsenie

Panerai vydali kolko, 15? 20? novych modelov v 2016tom ? Len na SIHH vypustili 11ks...

 

- 30m WR na spuste novych kuskov. naklapavacie dynka. wtf

- potapacska luneta a gmt mi nejdu dokopy

- zlta sekundovka a gmt rucka neladia ku zvysku

- nova rada 1xxxx vsetko ok, paradny update a potom tam prasknu modru sekundovku

- pam 608, 609 , 560 nahradenie sandwich dialu painted dialom. dalsi velky wtf.

 

ja ti neberiem, ze panerai robi dobre kusky, a na ich klasiku 111, 112, 183, 210, 388, 312, 321 a podobne nedam dopustit.

A praveze toto chrlenie bludov v poslednej dobe podla mna zvysuje ich hodnotu a v trezore sa len zhodnocuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2huhu4d: Já se svých 320 ani 572 zbavovat nehodlám - ale furt nechápu co mají výhrady k wr30, opouštění sendviče a diskutabilním malovaným ručkám společného s  tímhle konkrétním modelem? Já těmhle trendům taky nepřišel na chuť, ale zrovna u řady Submersible mi Mike Horn přijde jako celkem konzervativní záležitost. A že opicíni produkují jen 50/100/500/1000-kusové série mi naopak přijde celkem sympatické a z hlediska marketingu mnohem náročnější, než chrlení statisícových hromad stejných keramických krámů ala Rolex...

 

Apropos: "GMT" si skutečně zaslouží uvozovky, protože technicky jde u P9001 jen o referenční 12-hodinový čas, vůči kterému se nastavuje ofset hodinovky - ne o skutečné 24-hodinové GMT, které by vyžadovalo příslušně cejchovanou lunetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PAM submersible jsem mel nekolik let. Poridil jsem si je (PAM 25, 44mm), kdyz jsme zili v teple u more a ja se kazdy tyden potapel a chtel jsem alternativu k mym definitivnim Rolex Submariner 16610. Diky velikosti jsou PAM lepe citelne a ja je nosil prakticky porad. Po navratu domu mi ale vadilo, ze je nedostanu pod kosili, svetr, lezou z bundy a tak je nahradily mensi hodinky. Nakonec jsem je prenechal clenovi zdejsiho fora.

Chci tim rici, ze na potapeni jsou skvele, ale na expedici do mrazu bych si rozhodne vzal neco mensiho.

Upraveno uživatelem Pjurcik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...