Přejít na obsah

Breitling je na prodej - nekoupíme ho?


dan010

Doporučené příspěvky

Na základě mého prvního příspěvku, pokud budu nastřelovat cenu na základě tržeb. Potom na základě v sektoru obchodovaných firem je peer ltm (last twelve months)  2,24 (přehlídl jsem se v řádku, 2,22 je poslední uváděná) Tedy v podstatě to co bral Dan pro Rolex. By to bylo něco kolem 22 mld. EV. Je to velmi hrubý nástřel.... Násobek sales se totiž používá u tohohle typu transakcí opravdu málo, viz znovu můj první příspěvek.  

Takže já upřesním tu omáčku a jednotky, 22 mld Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A to znate, jak se spolu bavi 2 politicti podnikatele a jeden druheho se pta: "Za jak dlouho si vydelas na takovy Brajtle"? a druhej mu odpovida: "tak za 2 roky". Ten prvni se divi: "to je docela dlouha doba". A druhu odpovida: "no, to vis on Braitling neni uplne mala firma".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

já se nedivím že je breitling na prodej .... vono prodávat předražený hodinky s etou moc dlouho nejde .... takže je vlastně na prodej jenom ta značka, nápis ....  a jakoby historie na kterou každej sere kromě skalních fandů

 

další brajtlingy budou zřejmě se selitou nebo mijotou .... samo že stejně drahý 

 

ta firma se vůbec nikam kromě pár vlastních strojků, který jestli sou vůbec vlastní nikam neposunula řadu let

 

kolik ma brajtlink vůbec vlastních strojků v novodobé histórii ? .... jeden nebo dva ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO: Mají vlastně jeden - B01, ty další jsou jen modifikace, např. B04 (GMT) a tak.

Já bych to se Selitou neviděl tak špatně, zatím to vypadá, že Eta bude dodávat pořád strojky i mimo skupinu. 

Já myslím, že když se podíváš na Béčka 10-15 let staré, tak tam přece jen ten vývoj vidíš. To že ceny jdou nahoru výrazně rychleji je jiná story. Baterkáče taky dělají super. Společně s GS bych si baterku od nich klidně koupil,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

hele já měl breitling asi jenom dvakrát, takže možná naříkám zbytečně nebo málo erudovaně .... 

 

první s etou 2824 alias B17 jsem koupil v roce 2006 nebo 7 s tím že to budou hodinky na celej život (chronometr .... můj první) .... druhej den sem zjistil, že chronometr de vo 25s vpřed a iluze skončila

 

druhej breitling byl superocean asi heritáž na meši .... krásný hodinky se sponou z kovu kterej se nedává ani na vojenský příbory .... taky B17 alias 2824 eta

 

 

tím moje experimenty s touhle značkou skončily .... když ti projde rukama metrák hodinek a zjistíš že archimede za desitku jsou na tom lépe než breitling za tenkrát 70 .... ztratíš iluze ..... dnes ty samý hodinky stojí kilo a víc a já se jenom směju ..... nasrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele já měl breitling asi jenom dvakrát, takže možná naříkám zbytečně nebo málo erudovaně .... 

 

první s etou 2824 alias B17 jsem koupil v roce 2006 nebo 7 s tím že to budou hodinky na celej život (chronometr .... můj první) .... druhej den sem zjistil, že chronometr de vo 25s vpřed a iluze skončila

 

druhej breitling byl superocean asi heritáž na meši .... krásný hodinky se sponou z kovu kterej se nedává ani na vojenský příbory .... taky B17 alias 2824 eta

 

 

tím moje experimenty s touhle značkou skončily .... když ti projde rukama metrák hodinek a zjistíš že archimede za desitku jsou na tom lépe než breitling za tenkrát 70 .... ztratíš iluze ..... dnes ty samý hodinky stojí kilo a víc a já se jenom směju ..... nasrat

Hele kdybys premejslel takhle, tak kupujes jen Steiny, Archimede, Seika a jim podobny. Ja osobne treba na stroje kdyz to nema pruhled a funguje to kaslu, me prvni Becka - asi 8 let stare Colty byly dodnes moje nejpresnejsi +- 0. IMO je dneska Breitling na trhu presne, kde chce a ma byt, nesnazi se byt Rolexem, HH ale ani Tissotem. Jinak se pridavam k prani at to neskonci v Cine...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Akvizicia breitlingu cinanmi by prave nemusela byt taka zla vec. Staci sa pozriet na volvo, kam sa vdaka nim posunulo (posledne xc90 a S90 su najviac nadherne a vyvoj je nadalej v Gothenburgu). Nie je dolezite kto je shareholder, ak vyvoj a vyroba ostanu tam kde su. V pripade, ze by tam vstupil naozaj cinan, by som sa vobec nedivil, keby vdaka novej kapitalovej injekcii dostali sancu robit skutocne inhouse kalibre namiesto ETY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn dnes uz nestaci napisat SWISS MADE SINCE 18XY prasknut tam etu za 100USD vymenit rotor a predavat za 5000. Kto si dnes uz kupi mechaniky a neodbije sa Casiom, chce vediet co za svoje peniaze dostava a ked toto zacnete trochu skumat, padne Vam B hned niekam na uroven Longines ale cenou rozhodne nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcu tady nejak obhajovat cinany, ale proc by proboha presouvali takovouhle znacku do Ciny ?:) to je uplne nelogicke reseni, by uplne devalvovali to za co zaplatili. Navic mam dost silny pocit, ze nektere investice v Evrope jsou hlavne schovavani penez, kdyby nahodou lide za znackou najednou v komunisticke strane nebyli popularni, tak jak rychle utect a zustat bohati.... Do toho ti co to finalne rozhoduji nemaji uplne rozum (spis rozhodnuti nejakeho politika) tak jsou opravdu schopni zaplatit nesmysl, ale ani tak asi ve vysi odhadu jak tu psal Dan :))). Nicmene ti kdo jim ty fondy ridi, ti uz tomu rozumi a presouvat to nebudou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akvizicia breitlingu cinanmi by prave nemusela byt taka zla vec. Staci sa pozriet na volvo, kam sa vdaka nim posunulo (posledne xc90 a S90 su najviac nadherne a vyvoj je nadalej v Gothenburgu). Nie je dolezite kto je shareholder, ak vyvoj a vyroba ostanu tam kde su. V pripade, ze by tam vstupil naozaj cinan, by som sa vobec nedivil, keby vdaka novej kapitalovej injekcii dostali sancu robit skutocne inhouse kalibre namiesto ETY.

Tady nejde ale vůbec o to jaká bude kvalita nebo kam se posune firma, jde o to, že jí bude vlastnit číňan a to je od pradávna hovado, které se neštítí vůbec ničeho. Začíná to firmami, celými čtvrtěmi měst, pak celými městy a nakonec si podmaní celé státy. Mě třeba překvapil nedávný článek jak houfně emigrují z velkých měst do vnitrozemí a volné přírody Australané a kvůli komu? Kvůli čiňanům kteří zaplavili jejich města a nedá se po jejich boku žít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...