Přejít na obsah

Vodotěsnost 100m


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, podělil by se někdo o své zkušenosti s vodotěsností? Konkrétně mi jde o to, zda SEIKO SNZH55K1(100M), co jsem si vyhlédl (případně obecně hodinky se 100M) jsou dostačující na běžné koupání (i ve slané vodě, ve vlnách, potápění do 4m), plavání a vodní sporty. Díky za postřehy

100M by ti mělo stačit myslím do 7,2m, takže v klidu. Pokud se bojíš, že korunku vytáhneš, tak vyber něco se šroubovací korunkou a 200m :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko je klasika s obousměrným nátahem (bohužel bez hackingu a možností manuálního nátahu), Citizen má zase 5 let záruku a možnost i manuálního nátahu (automat ale natahuje jednosměrně a ani zde není hacking), Orient parametrově totéž co Seiko. Šířka tahu je u Seiko 22mm, u Citizenu a Orientu pouze 20mm. Osobně bych bral Seiko (ovšem nikoliv na gumě, ale na tahu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm mám nejvíc sympatií, jen mě mrzí, že nemají vystouplé indexy..

Taky mě to na nich štvalo, ale existují v zásadě dvě řešení - buď si zvykneš (já jsem si zvyknul, v rámci celku to bylo prostě OK) a nebo PMMM (vyměníš cifr), viz. obrázek.

 

post-36450-0-89508100-1480845798_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to na nich štvalo, ale existují v zásadě dvě řešení - buď si zvykneš (já jsem si zvyknul, v rámci celku to bylo prostě OK) a nebo PMMM (vyměníš cifr), viz. obrázek.

 

attachicon.gifSEIKO 7S26-7020 SKX171 PMMM_Dial 3.JPG

To vypadá ideálně! O co jde - solo dokoupený ciferník? Zatím se v tom moc neorientuji... Na kolik to tak vyjde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ses rozhodnul pro SKX, tak bych ti doporučil aspoň 14 dnů zkusit s "plochým" cifrem. Když ti to nedá spát ani pak, tak si vygoogli "seiko PMMM" nebo třeba "skx007 mod", tuším že obchodník "yobokies" ti problém vyřeší.

Je to solo doukoupený ciferník z modelu SKX171 (tuším), plus na fotce jsou ještě měněné ručky, datové věnce (za černé) a hardlex za safír (možná).

Samotný cifr jsem našel třeba tady http://www.chronograph.com/store/mli_viewItem.asp?idproduct=1768

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nez menit cifr mi prijde jednodussi koupit ty SKX171 a vymenit lunetu

A Orient Mako/Ray v2 uz maji novy strojek s hackingem a manualnim natahem. Uplne bych je nezatracoval.

A zpet k puvodnimu tematu vlakna. 100m na plavani je naprosto OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...