Přejít na obsah

Ochranná známka Prim


Doporučené příspěvky

Úřad průmyslového vlastnictví v listopadu zrušil frýdecko-místecké společnosti MPM-Quality slovní ochrannou známku Prim, kterou měla zapsanou pro hodinky.

Více http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/spor-o-primky-graduje-urad-zrusil-ochrannou-znamku-1326224

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 48
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Staspole, ja to tady jeste nezaregistoval... :) spory jo, ale zruseni ochranne znamky jsem tady jeste nevidel (je pravda, ze spoustu Primkarskych vlaken nesleduju). Co mi ale neni jasny je ten vyraz "slovni ochranna znamka". To jako ze MPM to bude moct mit uvedene na vyrobcich, ale nesmi to pouzivat nahlas... nebo kyhovyra?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staspole, ja to tady jeste nezaregistoval... :) spory jo, ale zruseni ochranne znamky jsem tady jeste nevidel (je pravda, ze spoustu Primkarskych vlaken nesleduju). Co mi ale neni jasny je ten vyraz "slovni ochranna znamka". To jako ze MPM to bude moct mit uvedene na vyrobcich, ale nesmi to pouzivat nahlas... nebo kyhovyra?

Je to zhruba jak pises. Slovni ochranna znamka zajistuje ochranu slovniho prvku, ktery ji tvori, ale jen ve vztahu k seznamu vyrobku a sluzeb, pro ktery se ji podari zaregistrovat. Analogicky existuje i obrazova ochranna znamka, ketra dela totez pro grafickou podobu. Spojenim obeho vznika tzv. kombinovana znamka. Prozatim to znaci, pokud jsem to dobre pochopil, ze firma muze mit porad znak PRIM, ale uz o nich nemuze hovorit jako o PRIM. Taky to znaceni CZECH MADE je na mirnou vrazdu :-)

Upraveno uživatelem Pitrisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci hodinky, jejichž název se nesmí vyslovit :)

Nějak se mi zdá, že je svět stále absurdnější a pro mě nepochopitelnější. Nebo je to mnou?

Podle dat na webÚřadu průmyslového vlastnictví má MPM-Quality slovní ochrannou známkou PRIM nadále chráněno její použití pro hasicí přístroje a různé papírenské zboží, ale již ne pro hodinky či hodiny. Takže kdybys chtěl, můžeš třeba zkusit PRIMa hasičák ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás je benzinka Prim :)

 

Nedávno jsem viděl jedno video, které pro moji logiku a vidění světa bylo taky poměrně destruktivní. Obecně tam šlo o autorská práva na nějaký třeba název, který se bez svolení autora nesmí dál používat a šířit. Ale každé slovo lze vyjádřit i matematicky určitým číslem, což by znamenalo, že ani nějaké číslo pak nesmíme používat a volně šířit, čili nějaké číslo se pak stane nelegální a nesmí se šířit bez svolení nějakého člověka :)

Ale to jsem jen odbočil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úřad průmyslového vlastnictví v listopadu zrušil frýdecko-místecké společnosti MPM-Quality slovní ochrannou známku Prim, kterou měla zapsanou pro hodinky.

Více http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/spor-o-primky-graduje-urad-zrusil-ochrannou-znamku-1326224

A stejně,pravý Primky budou furt jen z NMnM a v tom Frýdku ať puknou i s těma dědicama,kteří beztak dostali nasypaný od toho MPM nebo co to je....Logo je jedna věc,ale tradice,ta táhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A stejně,pravý Primky budou furt jen z NMnM a v tom Frýdku ať puknou i s těma dědicama,kteří beztak dostali nasypaný od toho MPM nebo co to je....Logo je jedna věc,ale tradice,ta táhne.

 

Je to špína s těmi značkami. Dle mého  a také potom co se tady o tom píše několik let na tu značku mají ve Frýdku tedy MPM právo akorát, že české soudy nejsou nestranné a tancují, jak který ptáček píská. :-)

Potom to dopadá tak jak to je nyní. Za něco si zaplatíš a nebo si to koupíš a potom Ti to vlastně stejně nepatří. :-( Hnus velebnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...