Přejít na obsah

* * * * * 1 Hlasů

Identifikace náram. hodinek a strojků

pozůstalost staréhodinky staré hodinky idenitfikace

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
657 odpovědí na toto téma

#21 Luka84

Luka84

Začátečník

• Members
  • 30 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha 3
  • Fanoušek značky:Věda, víno, heavy metal, hodinky.

Publikováno 1.květen.2013 - 21:18

Zdravím, můžete mi prosím pomoct s identifikací těchto hodinek? Velice děkuji! 

Přiložený soubor (y)

#22 Luka84

Luka84

Začátečník

• Members
  • 30 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha 3
  • Fanoušek značky:Věda, víno, heavy metal, hodinky.

Publikováno 2.květen.2013 - 14:01

Už to mám, Sovětský svaz, hodinky Kama, je tady o nich celé vlákno.

#23 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 718 příspěvků(y)
  • Bydlí:ČR, nejvíce Praha
  • Fanoušek značky:nosím hodinky

Publikováno 2.květen.2013 - 19:05

Už to mám, Sovětský svaz, hodinky Kama, je tady o nich celé vlákno.

Ať to ostatní nemusí hledat. Stejný dekor hodinek "Kama" je lépe vyfocen v tomto vlákně  a trochu více o historii je pak tady.

Můj blog na Chronomagu:
(1) Marathon Navigator, MIL-PRF-46374G; (2) Osvity pilotních a vojenských hodinek; (3) Letecké palubní hodiny řady AČS-1; (4) Porovnání palubních hodin AVRM a 127ČS; (5) Bremont MB a U-2 - britské letecké hodinky; (6) PRIM Sport 2 a jezero Bajkal; (7) Hodinky Certina a Festina a katapultáž z letounu L-39; (8) Letecké hodinky našeho letectva - PRIM Letecké Automatic, Hind a Hippo; ASKANIA Tempelhof a Taifun; (9) Dotace z EU a národních fondů pro Elton hodinářská a.s.; (10) Hodinky PRIM (MPM) a BOSCH a katapultáž z letounu L-39 (11) Dotace z EU a národních fondů pro MPM -QUALITY v.o.s.
Stručný přehled hodinek Marathon Watch Company;
Voděodolnost hodinek, héliové ventily a jiné podvodní vychytávky; Hodinky FORTIS v českém letectvu; Počátky britských námořních chronometrů; NEW - Historie sovětských hodinových strojků;  Východoněmecký letecký průmysl a hodiny GUB typ LG 35.7030; Operace JANUS II a hodinky OMEGA; Hodinky MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY

#24 Spita

Spita

Začátečník

• Members
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 5.květen.2013 - 09:08

zdravím, podědil jsem hodinky, ale vůbec netuším, co je to zač, měly by to být ruské, letecké hodinky z války...mohli by jste mi pomoci?

Přiložený soubor (y)

#25 Strocek

Strocek

Megazávislák

• Member_50
  • 2 126 příspěvků(y)
  • Bydlí:Beroun

Publikováno 5.květen.2013 - 21:01

Pozná někdo co je to za model a kolik stály když byly nový? Majitel je dostal a údajně prej měly stát okolo 40tis, což se mi nějak nezdá.

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  doxa.jpg   188,86K   37 Počet stažení

aktuálně: Seiko SRP777, Casio G-Shock GW 9400-1 Rangeman, Casio G-Shock GW M5610-1, Prim Sport II Humberto
minulost: Fortis B-42 Marinemaster, Prim Sport Igen, Seiko Monster Dracula SRP313K, Casio Pro Trek PRW-1300 AR-2, Casio G-Shock GA-100CF-8A, Casio G-Shock GA-100-1A1, Seiko Monster Orange SRP309J1, Poljot Aviator Chronograph LE, Casio G-Shock GW 810H-2, Vostok Antimagnetic

#26 Spita

Spita

Začátečník

• Members
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 5.květen.2013 - 21:27

zdravím, podědil jsem hodinky, ale vůbec netuším, co je to zač, měly by to být ruské, letecké hodinky z války...mohli by jste mi pomoci?

tak 

#27 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 718 příspěvků(y)

Publikováno 5.květen.2013 - 23:40

Ano, hodinky jsou sovětské a byly vyrobeny v Moskvě v roce 1940. Z našeho pohledu tedy za 2.světové války, ze sovětského pohledu ale ještě v době "míru".

Uvnitř hodinek tiká "sovětský" kalibr Typ 1. Základní informaci o něm najdeš tady ve vlákně o ruských kalibrech, ale na Chronomagu je toho mnohem více, například ve vlákně o ruských/sovětských hodinkách za 2.světové války.

Můj blog na Chronomagu:
(1) Marathon Navigator, MIL-PRF-46374G; (2) Osvity pilotních a vojenských hodinek; (3) Letecké palubní hodiny řady AČS-1; (4) Porovnání palubních hodin AVRM a 127ČS; (5) Bremont MB a U-2 - britské letecké hodinky; (6) PRIM Sport 2 a jezero Bajkal; (7) Hodinky Certina a Festina a katapultáž z letounu L-39; (8) Letecké hodinky našeho letectva - PRIM Letecké Automatic, Hind a Hippo; ASKANIA Tempelhof a Taifun; (9) Dotace z EU a národních fondů pro Elton hodinářská a.s.; (10) Hodinky PRIM (MPM) a BOSCH a katapultáž z letounu L-39 (11) Dotace z EU a národních fondů pro MPM -QUALITY v.o.s.
Voděodolnost hodinek, héliové ventily a jiné podvodní vychytávky; Hodinky FORTIS v českém letectvu; Počátky britských námořních chronometrů; NEW - Historie sovětských hodinových strojků;  Východoněmecký letecký průmysl a hodiny GUB typ LG 35.7030; Operace JANUS II a hodinky OMEGA; Hodinky MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY

#28 Spita

Spita

Začátečník

• Members
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 6.květen.2013 - 09:10

Ano, hodinky jsou sovětské a byly vyrobeny v Moskvě v roce 1940. Z našeho pohledu tedy za 2.světové války, ze sovětského pohledu ale ještě v době "míru".

Uvnitř hodinek tiká "sovětský" kalibr Typ 1. Základní informaci o něm najdeš tady ve vlákně o ruských kalibrech, ale na Chronomagu je toho mnohem více, například ve vlákně o ruských/sovětských hodinkách za 2.světové války.

jj, nasel jsem, ze jsou to Kirovskie, akorat mi vcera nesel dat prispevek, ale moc dik..

#29 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 718 příspěvků(y)

Publikováno 6.květen.2013 - 20:09

Zrada! První odkaz nefunguje mou chybou, proto ještě jednou - vlákno o ruských kalibrech.

jj, nasel jsem, ze jsou to Kirovskie, akorat mi vcera nesel dat prispevek, ale moc dik..

Označení Kirovskie / Kirowskie, které se pro tyto hodinky občas používá na internetu je velmi nevhodné, protože takto se oficiálně označovala úplně jiná značka sovětských hodinek - Kirovské / Kirovskie z přelomu 50 a 60. let. Více toto vlákno na Chronomagu.

Špatné označení Kirovskie vzniklo asi z plného názvu prvního výrobce těchto hodinek, jehož plné označení tehdy bylo 1. (Kirovův) Moskevský hodinářský závod („ 1Московский Часовой Завод имени Кирова“ - „1MЧЗ им. Кирова“).

Jak jsi už postřehnul na tvých hodinkách nic takového není, protože byly v roce 1940 vyrobeny u moskevských sousedů, konkrétně v 2. Moskevském hodinářském závodě ("2-ой Московский Часовой Завод".)

Můj blog na Chronomagu:

#30 Spita

Spita

Začátečník

• Members
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 8.květen.2013 - 21:14

Zrada! První odkaz nefunguje mou chybou, proto ještě jednou - vlákno o ruských kalibrech.

Označení Kirovskie / Kirowskie, které se pro tyto hodinky občas používá na internetu je velmi nevhodné, protože takto se oficiálně označovala úplně jiná značka sovětských hodinek - Kirovské / Kirovskie z přelomu 50 a 60. let. Více toto vlákno na Chronomagu.

Špatné označení Kirovskie vzniklo asi z plného názvu prvního výrobce těchto hodinek, jehož plné označení tehdy bylo 1. (Kirovův) Moskevský hodinářský závod („ 1Московский Часовой Завод имени Кирова“ - „1MЧЗ им. Кирова“).

Jak jsi už postřehnul na tvých hodinkách nic takového není, protože byly v roce 1940 vyrobeny u moskevských sousedů, konkrétně v 2. Moskevském hodinářském závodě ("2-ой Московский Часовой Завод".)

diky za upresneni

#31 Ivan Lelák

Ivan Lelák

Megazávislák

• Member_50
  • 2 730 příspěvků(y)

Publikováno 15.červenec.2013 - 08:33

Mohu poprosit s identifikací? Tipuji něco leteckého, víc si netroufám. Kromě ciferníku nikde žádné označení, hliníkové pouzdro, vypadá to že z jednoho kusu s neodnímatelným dýnkem, do hodinek je asi přístup přes čelní stranu. Korunka pevná, na pozici 4 tlačítko pro "mód" nastavení času, které probíhá točením korunkou. Tikají hlasitě a ještě hlasitěji se natahují, skoro jako moje letecké palubní hodiny...:-). 

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od Ivan Lelák: 15.červenec.2013 - 08:35

#32 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 894 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 15.červenec.2013 - 17:32

Ivane, překvapilo mě jak je tvůj dotaz laický. Je to poválečná předělávka z kapesních hodinek, tedy nic vojenského (černé), ani leteckého (velké). Víc identifikovat nelze (Zkratka DHZ/OHZ nevím co znamená, bude to nějaké hodinářské družstvo, hodinářský podnik). Hodnotu takových hodinek tvoří strojek ukrytý uvnitř.

komu - mně, ne mě

koho - ji, ne jí

#33 Ivan Lelák

Ivan Lelák

Megazávislák

• Member_50
  • 2 730 příspěvků(y)

Publikováno 16.červenec.2013 - 08:46

Ahoj Karlosi, já opravdu laik jsem, mám hodinky rád, ale mnoha místním členům nesahám odborností ani po paty. Hodinky má kamarád, viděl jsem je jen venku před barákem a vyfotil na zahradním stolku. Průměr pouzdra odhaduji 45-47 mm. Že jde o úpravu kapesních hodinek mne napadlo, nicméně ne domácí amatérskou, zpracování pouzdra je velmi dobré, luminiscenční vrstva je ale nanesena dost amatérsky a zajímalo mne i zda někomu něco neřekne značka OHZ.

Kamarádovi nejde o cenu, koupil je na bleším trhu za 300, líbí se mu a nosí je (skvělé, že takoví lidé jsou), spíš jsem já sám chtěl zjistit o co jde, ještě jsem to neviděl.

Díky moc! 

#34 blam

blam

Chronopanic

• Member_50
  • 1 412 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 20.červenec.2013 - 14:05

Zdravím, 

mohu poprosit o identifikaci těchto dvou hodinek. 

Moc děkuji 

Přiložený soubor (y)

#35 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 14 887 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 20.červenec.2013 - 15:55

Ja bych řekl, ze jsou to kapesní IWC a náramkove Doxa :-)

#36 sect

sect

NO STRESS

• Member_50
  • 3 919 příspěvků(y)
  • Bydlí:region razovity.....

Publikováno 20.červenec.2013 - 16:03

Ty vole Franto, jaký ty máš přehled, to se jen tak nevidí. Myslím, že takhle pěkně by to vystihl málokdo........

Jsou tichy jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé: to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé. P. Bezruč
Moje vlákno....                                                                               

#37 blam

blam

Chronopanic

• Member_50
  • 1 412 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 20.červenec.2013 - 16:10

Děkuji Frantíku.  :notworthy:  Měl jsem samozřejmě na mysli roky výroby, použitý strojek atd. Pokud jsem špatně prosím o přesunutí. Nechtěl jsem zakládat zbytečně nové vlákno. 

#38 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 14 887 příspěvků(y)

Publikováno 20.červenec.2013 - 16:20

;-))

#39 prischera

prischera

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 228 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Všecko co tiká :)

Publikováno 21.červenec.2013 - 22:47

U těch IWC bude na strojku vyražené sériové číslo. Když jim ho pošleš emailem, dostaneš poměrně vyčerpávající odpověď. Vyzkoušeno osobně. 

Edit: Koukám na to a použil jsem kontaktní formulář, kterej je hned na úvodní straně jejich webu.

Tento příspěvek byl upraven od prischera: 21.červenec.2013 - 22:50

Rolex Turn-o-Graph Ref. 116264, Tudor BB 58, Omega SMPc, Alpina Startimer Heritage GMT, Prim II, Prim Diplomat, Omega Genéve Dynamic, Eterna Sonic Electornic, Seiko SRPD01 Grey Dawn, Seiko SRP775, Seiko SARB035, Seiko SKX399, Seiko SKX011, Ventus Northstar N5, IWC cal. 74, Swatch System 51, a nějaký ten další Prim a vintage šrot Moje fotogalerie :)

#40 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 894 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 23.červenec.2013 - 21:45

Děkuji Frantíku.  :notworthy:  Měl jsem samozřejmě na mysli roky výroby, použitý strojek atd. Pokud jsem špatně prosím o přesunutí. Nechtěl jsem zakládat zbytečně nové vlákno. 

Přece si nemyslíš, že někdo z jedné fotky hodinek pozná rok výroby a jaký strojek je ukrytý uvnitř. To přece nejde.

komu - mně, ne mě

koho - ji, ne jí

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pozůstalost, staréhodinky, staré, hodinky, idenitfikace