Přejít na obsah

* * * * * 1 Hlasů

Identifikace náram. hodinek a strojků

pozůstalost staréhodinky staré hodinky idenitfikace

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
554 odpovědí na toto téma

#541 Filip.J

Filip.J

korporátní střevo

• Member_50
  • 3 139 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:U 24.zDL

Publikováno 6.leden.2019 - 17:56

Jejda, takhle to dopadne, když se negoogluje vůbec ;-) Nicméně je potřeba srovnávat s hodinkami s funkcí chronograf, kterou ty dva subcifry patrně mají imitovat, a ten rozdíl je do očí bijící.

#542 Lookyn

Lookyn

Začátečník

• Members
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 7.leden.2019 - 11:56

Zdravím,

potřeboval bych poradit, o jakou značku se jedná  :) hodnota, tuším, bude mizivá, ale pro mě určitě alespoň tu citovou mají.

Na cifru asi kdysi něco napsáno bylo, ale nevykoumám z toho ani náznak, co by to mělo být za "značku"...

Rotor slyšet není, ruční nátah funkční. Po natažení se rozejdou, ale přesnost ani rezervu jsem nezkoumal...

Za jakékoli tipy a názory předem díky. Pokud by někdo našel odkaz/fotku těchto hodinek po renovaci, tak sem s tím  :rolleyes:

Přiložený soubor  IMG_20190103_180928.jpg   236,72K   13 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_20190103_181419.jpg   97,36K   10 Počet stažení

#543 Filip.J

Filip.J

korporátní střevo

• Member_50
  • 3 139 příspěvků(y)
  • Bydlí:U 24.zDL

Publikováno 7.leden.2019 - 12:07

@Lookyn: Já bych řekl, že jsou to Kirovskie, a ten nápis tam byl v azbuce:

817644916_XMxvJ-L.jpg

#544 little_w

little_w

Muž s hodinkami

• Member_50
  • 5 531 příspěvků(y)
  • Bydlí:hrabství Norfolk

Publikováno 7.leden.2019 - 16:35

Ano ano, jsou to Kirovskije. Jako zajimavost uvedu, ze znacka dostala jmeno po Sergeji Mironovici Kirovovi (ktery byl puvodne Kostrikov, a zmenil si jmeno podle perskeho vladce Kyra), ktery byl udajne velice charismaticka vudci postava a skvely recnik :)

#545 Lookyn

Lookyn

Začátečník

• Members
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 8.leden.2019 - 11:27

Super, díky moc za odpovědi :)

Na fotce toho zrenovovaného / zachovalého kousku vypadají vážně dobře!

Můj kousek teda z nějakého důvodu nemá vteřinovku, což je mi trochu divné, protože na ciferníku se nikde neválí a amatérsky se do nich nikdo nevrtal a jestli byly u hodináře a ten vteřinovku sundal nebo upadlou jen vyndal je takové... zvláštní... budu se muset ještě informovat  :cool02: nebo, že by se jednalo o "jiný" model, který je jinak úplně stejný, jen nemá vteřinovku...?  :unsure:

A nějaký tip na hodináře nebo zdejšího člena, kterému byste tenhle poměrně hodně zašlý kousek svěřili na komplet renovaci?  :whistle:

#546 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 2 797 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 8.leden.2019 - 12:18

Sekundovku niekto potreboval do inych. Renovacia bude nakladna. Lacnejsie bude kupit nieco v lepsom stave na aukre a povymienat diely.

#547 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 308 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 8.leden.2019 - 12:32

Podle mě není co renovovat. Použitelný (snad) je jen strojek, jinak nic. Kupovat celé hodinky, aby se z nich vydloubnul strojek a místo něj vsadil tento, to nemá žádný smysl. To by na tom strojku muselo nějak extra záležet, aby ho člověk chtěl nosit.

Jestli jsou hodinky nějaká památka, tak snad jedině vyčistit a promazat strojek a doplnit vteřinovku, a dát spát zpátky do šuplíku.

komu - mně, ne mě

koho - ji, ne jí

#548 Lookyn

Lookyn

Začátečník

• Members
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 9.leden.2019 - 12:09

To jste mě sice moc nepotěšili, ale vzhledem k citové hodnotě se po renovaci shánět budu, byť by byla neúměrně nákladná a vzhledem k hodnotě hodinek nesmyslná  :cool02:

Na to, abych je uklidil někam do šuplíku, je nemusím nechávat vyčistit, promazat a doplňovat vteřinovku, to postrádá smysl úplně  :cheff:

Takže stále platí, že kdyby měl někdo tip ke komu nebo kam je dát na renovaci, tak určitě doporučte  :)

#549 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 860 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Ještě se hledám

Publikováno 9.leden.2019 - 13:35

Souhlasím s Karlosem, že tady toho moc k renovaci není. Hlavní problém je odepsané pouzdro. Pouzdro je jen chromované a na mnoha místech je už chrom prodřený na mosaz. S tím se dá dělat jedině to, že se to nechá přechromovat. Ale co jsem viděl výsledky přechromovaných pouzder, tak to bylo spíš horší, než lepší. 

Na shánění vteřinovky bych se taky vyprd. Ber to prostě tak, že takhle se k tobě ty hodinky dostaly a nesou si s sebou svůj příběh a historii. Já být tebou tak je jen nechám vyčistit a namazat strojek plus vyčistit co půjde od těch zoxidovaných částí. Ani sklíčko bych neměnil - jen vyleštil (pokud se nerozpadne při rozebíraní) a ty praskliny bych tam prostě nechal. 

Dáš na ně nový stěžejky, nějaký retro řemen a uložíš do šuplíku. Sem tam si je natáhneš pro radost a poslechneš si tikot, případně hodíš na ruku ke sledování nějakého filmu pro pamětníky. 

Jakýkoliv jiný zásah ty hodinky podle mě totálně zabije a budou už úplně k ničemu :-). Ale tak je to pořád jen můj názor.

"Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku."

Stephen W. Hawking

#550 colommbo

colommbo

stále na začátku...

• Member_50
  • 1 713 příspěvků(y)
  • Bydlí:v úrodném Polabí
  • Fanoušek značky:Omega - nejen na zápěstí, i na čtyřech kolech
    a taky původní Primky

Publikováno 9.leden.2019 - 13:48

Nejen tvůj... Nějakou "renovací", byť by stála balík, přijdou o emoční kouzlo, které pro majitele mají, stanou se z nich obyčejné hodinky... :whistling:

#551 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 308 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 9.leden.2019 - 14:01

Ve slově renovace musí být nějaká zvláštní přitažlivost, nebo nějakým záhadným způsobem rezonuje se současným vnímáním.

Prostě povedené slovo.

Tento příspěvek byl upraven od Karlos: 9.leden.2019 - 14:08

komu - mně, ne mě

koho - ji, ne jí

#552 colommbo

colommbo

stále na začátku...

• Member_50
  • 1 713 příspěvků(y)
    a taky původní Primky

Publikováno 9.leden.2019 - 15:38

Zřejmě záleží i na tom, co si kdo pod tímto slovem představuje či od něj očekává. Jestli uvedení do stavu nositelnosti nebo "jako nové". V prvním případě ještě budiž (s výhradami a omezením), ve druhém je to už vlastně jiný kus a původní pel je pryč. Ano, strojek (třeba) zůstane, ale u předmětu, k němuž pociťuju velmi osobní vazbu, je ta druhá varianta dle mého soudu na škodu.

#553 Lookyn

Lookyn

Začátečník

• Members
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 10.leden.2019 - 12:04

AdaMoss : S tím "přechromováním" pouzdra jsi mě moc nepotěšil, to byl jeden z hlavních bodů mnou zamýšlené renovace... to asi fakt postrádá smysl, aby to vypadalo ještě hůř než teď.

colommbo : Já si představuju uvedení do stavu nositelnosti, tzn. vteřinovku bych určitě chtěl nechat doplnit, vyčistit co půjde, dát do provozuschopného stavu strojek, přeleštit / vyměnit sklíčko, nové stěžejky, nějaký hodící se řemen a mít je na občasné nošení  :cool02:

#554 colommbo

colommbo

stále na začátku...

• Member_50
  • 1 713 příspěvků(y)
    a taky původní Primky

Publikováno 10.leden.2019 - 12:14

Vyčistit strojek pro hodináře no problem, doplnit (nějakou pěknou, hodící se) vteřinovku a vyměnit sklíčko taky nee, s ciferníčkem, aby to nebylo ještě horší, moc kouzel nenaděláš, to je moc choulostivá věc. Stěžejky jasně, ale ty stejně nejsou vidět. Jo, nějakou péči tomu věnovat je v pořádku, jako na druhém obrázku hodinky však nebudou, raději s tím počítej dopředu. :)

#555 Prim02

Prim02

Začátečník

• Members
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno Včera, 22:28

Ahoj, pomohl by mi někdo s identifikaci? Nikde jsem takovéto nenasel. Na strojku je napsáno zenith, ovšem na ciferníku nic. Nemají ani vterinovku. Předem děkuji.

Přiložený soubor (y)

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pozůstalost, staréhodinky, staré, hodinky, idenitfikace