Přejít na obsah

* * * * * 1 Hlasů

Identifikace náram. hodinek a strojků

pozůstalost staréhodinky staré hodinky idenitfikace

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
498 odpovědí na toto téma

#41 blam

blam

Chronopanic

• Member_50
  • 1 304 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 24.červenec.2013 - 04:30

Ale jo myslim. Urcite je tu na foru i dost sberatelu nebo lidi co se hodinkarinou zivi. Muze je mit nekdo ve sbirce tudiz je znat a nebo uz nekomu prosly rukama.

Jsou to hodinky meho kolegy ze zamestnani. Pochazeji z jeho dedictvi po prarodicich. IWC kolega necha proverit zpusobem jak napsal Prichera. Doxy mel na prohlednuti u nekolika hodinaru a jsou pry vyrobeny z ruzoveho zlata. Slo mu spis o zjisteni priblizneho stari. Ptal se i na cenu, ale pouze orientacne. Je rozumny a dedictvi si ponecha pro sve pripadne potomky. Timto na vysvetlenou.

#42 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 124 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 24.červenec.2013 - 16:23

Tak když měl ty Doxy u několika hodinářů, tedy hodinkových profesionálů, tak proč se na to všechno nezeptal jich?

Jinak kromě toho, že hodinky mohly za svůj život projít nejrůznějšími opravami a změnami, tak téměř každý výrobce vyráběl vždy celou řadu různých typů a verzí strojků. Bez fotek to fakt nejde.

Oboje hodinky byly vyrobeny nejspíš ve druhé čtvrtině 20. století, Doxy možná i o něco později, tak si přibližné stáří nějak domysli.

Krásný dialog, v čase 3:30 :)

Tento příspěvek byl upraven od Karlos: 24.červenec.2013 - 16:28

HodinkY dnes dorazilY.

Koho - mě

Komu - mně

#43 Guest_Jagman_*

Guest_Jagman_*
  • Guests

Publikováno 26.červenec.2013 - 20:42

Ahoj

Táta dnes při prohrabování ... :D. našel jedny celkem hezké hodinky po nejspíše pradědovi staří kolem 70let ale je tam napsáno Pouze SWISS nic jiného neví někdo co je to za značku? Páč google aukro atd atd nachazejí bud SWISS Military atd nebo ruzné jiné staré swiss made ale nic co má jen nápis SWISS ptám se proto že je chci dát k renovaci k místním mistrům tak mě zajímá jejich cca. hodnota nebo kvalita nátah je ruční a DOU! neuvěřitelné nato že neběžely tak 30let

#44 Guest_kupec_*

Guest_kupec_*
  • Guests

Publikováno 26.červenec.2013 - 20:55

Ahoj
Táta dnes při prohrabování ... :D. našel jedny celkem hezké hodinky po nejspíše pradědovi staří kolem 70let ale je tam napsáno Pouze SWISS nic jiného neví někdo co je to za značku? Páč google aukro atd atd nachazejí bud SWISS Military atd nebo ruzné jiné staré swiss made ale nic co má jen nápis SWISS ptám se proto že je chci dát k renovaci k místním mistrům tak mě zajímá jejich cca. hodnota nebo kvalita nátah je ruční a DOU! neuvěřitelné nato že neběžely tak 30let

Chcelo by to fotku.......

#45 Guest_Jagman_*

Guest_Jagman_*
  • Guests

Publikováno 26.červenec.2013 - 21:31

IMG_3156.jpg?ver=0

#46 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 124 příspěvků(y)

Publikováno 28.červenec.2013 - 09:53

Předělávka kapesních hodinek, žádná značka to tedy není, na ciferník někdo napsal co ho napadlo. Původní kapesní hodinky někdo rozebral, plášť nejspíš zpeněžil a zbylý strojek pak posloužil na výrobu těchto hodinek (podle strojku vysoustružit a vyfrézovat pouzdro, natisknout ciferník,...) Kdy se tak stalo se dá jen tipovat - někdy po válce? Reálnou hodnotu takových hodinek, kromě osobní citové hodnoty, tvoří hlavně strojek uvnitř. Ten může být bezcenný, nebo třeba i v hodnotě několika tisíc.

Tady je jeden takový výrobce, který ve svém výrobním programu měl i výrobu podobných hodinek: LDH (Lidové družstvo hodinářů)

http://prostejovsky....u-20080511.html

A protože předělávek vídám několik různých a charakteristických "modelových řad", tak nejspíš bylo takových výrobců také několik.

Tento příspěvek byl upraven od Karlos: 28.červenec.2013 - 10:03

HodinkY dnes dorazilY.

Koho - mě

Komu - mně

#47 Guest_Jagman_*

Guest_Jagman_*
  • Guests

Publikováno 28.červenec.2013 - 21:21

Děkuju moc!

O strojku se snad dozvím něco zítra nesu je k Knespl a Majzlík na renovaci dostal je praděda(pořízeno prý v USA nebo svýcar) podle táty ale pravda je buch ví rozhodně v této podobě jsou cca 70let  kde je to dlouhá doba pak je nosil děda a táta je zdědil chci je nosit at sou jaké jsou vím že renovace překročí hodnotu ale to nevadí je to rodiné "zlato" :)

#48 Ondoni

Ondoni

Nezvážený člen

• Member_50
  • 3 988 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Zákaz hvězdu

Publikováno 30.červenec.2013 - 09:53

Včera jsem si nemohl nechat ujít kultovní díl majora Zemana - Mimikry...ve scéně, kdy jeden z hašišáků čeká na kontraband na letišti mrkne na hodinky..docela by mě zajímalo, co to mohlo být za kousek...pozná nějaký znalec?

Přiložený soubor (y)

Bylo:     SEIKO 7002,  SEIKO 7002 Pepsi, SEIKO SKX007, SEIKO SNZH53, Hamilton Khaki Field, Longines Legend Diver (Date)Omega SMP 300, Omega Moonwatch, Steinhart Ocean One GMT Pepsi, Steinhart Ocean One 39mm,géčka, IGEN ren., Borealis 300 Estoril, Precista PRS20

Je:        Chronographe Suisse,  Steinhart Nav B-Uhr II 44mm, SEIKO SKX031, Seiko želvy, Hamilton Khaki Field, Tissot PR50, Casio DW-5600, Skagen, něco málo vintáže

Bude:   ?

#49 verner35

verner35

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 73 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 31.červenec.2013 - 13:40

Včera jsem si nemohl nechat ujít kultovní díl majora Zemana - Mimikry...ve scéně, kdy jeden z hašišáků čeká na kontraband na letišti mrkne na hodinky..docela by mě zajímalo, co to mohlo být za kousek...pozná nějaký znalec?

Ronda quartz. Znalec nejsem, ale už se to tady kdysi kdesi vypátralo. :)

#50 Ondoni

Ondoni

Nezvážený člen

• Member_50
  • 3 988 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Zákaz hvězdu

Publikováno 1.srpen.2013 - 09:35

Ajo, tak už jsem to taky našel...díky...vtipné je, že ty hodinky jsou v záběru skoro 2 sekundy, ale sekundovka se ani nehne :)

Bylo:     SEIKO 7002,  SEIKO 7002 Pepsi, SEIKO SKX007, SEIKO SNZH53, Hamilton Khaki Field, Longines Legend Diver (Date)Omega SMP 300, Omega Moonwatch, Steinhart Ocean One GMT Pepsi, Steinhart Ocean One 39mm,géčka, IGEN ren., Borealis 300 Estoril, Precista PRS20

Je:        Chronographe Suisse,  Steinhart Nav B-Uhr II 44mm, SEIKO SKX031, Seiko želvy, Hamilton Khaki Field, Tissot PR50, Casio DW-5600, Skagen, něco málo vintáže

Bude:   ?

#51 Jeremy

Jeremy

Jeremian

• Member_50
  • 5 112 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Perte na 40 stupňů

Publikováno 7.srpen.2013 - 18:36

Chlapi, měl bych tady něco, co našel kolega v šuplíku po dědovi. Poznáte to někdo? Jsou zlaté, na dýnku je taková nějaká římská helma, na cifru dole swiss made (na foto není vidět).

Nasměrujete mě někdo? :-)

Dík!

Přiložený soubor (y)

Moje zdroje energie: jiu-jitsu, IPSC (puška a pistole), běh, bicí, golf, airsoft

#52 denzileck

denzileck

Začátečník

• Members
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 18.srpen.2013 - 09:18

Zdravím, neví prosím někdo co jsou tyto hodinky zač ? Díky :)

Přiložený soubor (y)

#53 jxk365

jxk365

Začátečník

• Members
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 26.srpen.2013 - 18:40

Dobrý večer,

rád bych se zeptal, zda někdo z vás ví něco bližšího o hodinkách nebo kalibru na obrázku.

Kalibr je přišroubován k ciferníku dvěma šrouby na 6 a 12, jak je z obrázku patrné. Víčko zaklapávací s nápisem FONTE INJECTEE, pod tím ještě FOND METAL.

Z dostupných informací se zdá, že majitel je používal ve 40-tých, možná začátkem 50-tých let.

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od jxk365: 26.srpen.2013 - 18:43

#54 honzyh

honzyh

Začátečník

• Members
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2013 - 09:02

Dobrý den prosím o informaci co je to za hodinky.

DěkujuPřiložený soubor  PA060005.JPG   126,25K   32 Počet staženíPřiložený soubor  PA060007.JPG   149,29K   31 Počet staženíPřiložený soubor  PA060008.JPG   139,74K   28 Počet staženíPřiložený soubor  PA060009.JPG   168,29K   28 Počet stažení

#55 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 124 příspěvků(y)

Publikováno 6.říjen.2013 - 09:07

To jsou žádné hodinky. Něco, čím nemá cenu se jakkoliv zabývat.

HodinkY dnes dorazilY.

Koho - mě

Komu - mně

#56 bohus76

bohus76

Závislák

• Member_50
  • 7 953 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uherské Hradiště

Publikováno 6.říjen.2013 - 09:48

Trošku doplním,že se jedná o kvarcový strojek v řádu pár korun,takže žádné terno.

Odesláno pomocí dvou ruk,sedíce na zadeli a popíjíce pivo.

Co je to par minut v zivote lidskem ? /Filo-boxer/.

Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.

#57 Ladis

Ladis

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 66 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 19.říjen.2013 - 08:25

Revue Special, asi Thommen. Nemůžu nic najít. Nemůžu je rozbrat, nevím jak, nerad bych je poškodil. Jdou docela přesně, 12 hodin, cca 1. minuta.

Přiložený soubor (y)

#58 Onipep

Onipep

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 20.říjen.2013 - 20:28

Chlapi, měl bych tady něco, co našel kolega v šuplíku po dědovi. Poznáte to někdo? Jsou zlaté, na dýnku je taková nějaká římská helma, na cifru dole swiss made (na foto není vidět).

Nasměrujete mě někdo? :-)

Dík!

No dle mého skromného názoru bych začal hledat chronographe suisse , podle četnosti výskytu na Aukru apod. jeden z nejběžnějších chron ve zlatě.Prodávané pod různejma nazvama. Cenovka dle stavu za cena zlata až třeba15k( asi tejden zpět na aukru).

Pro lepší identifikaci se je potřeba podívat dovnitř!

Zřejmě přepuncováno pro prodej v ČR.

Víc z těch fotek nejde!

Čas můžeme měřit, to ovšem neznamená, že opravdu existuje !?

#59 Onipep

Onipep

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 20.říjen.2013 - 20:54

Zdravím, 

mohu poprosit o identifikaci těchto dvou hodinek. 

Moc děkuji 

Doxa jsou antimagnetický :mobile:

Né - vážně! Mám ty samé ve žlutém, ale v horším stavu!!

Ve vnitř zřejmě tiká stroj Doxa FEF 380, nebo taky eta?!

Zajmavej je vymezovací kroužek, kterej drží stroj, je z masivního stříbra!

Ve skutečnosti vypadaj o dost líp:)

Prodávat to, je blbost, já jsem je pořídil skoro pod cenu zlata!! Cifr je ale o dost horší!!

Podle puncu na mejch asi padesátý léta??

Tento příspěvek byl upraven od Onipep: 20.říjen.2013 - 21:00

Čas můžeme měřit, to ovšem neznamená, že opravdu existuje !?

#60 Thestyleofnostyle

Thestyleofnostyle

Začátečník

• Members
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 21.říjen.2013 - 17:27

Ahoj, pomůže mi někdo s identifikací?

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  1.jpg   602,95K   20 Počet stažení
  • Přiložený soubor  1.jpg   592,17K   21 Počet stažení

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pozůstalost, staréhodinky, staré, hodinky, idenitfikace