Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

zdravím, podědil jsem hodinky, ale vůbec netuším, co je to zač, měly by to být ruské, letecké hodinky z války...mohli by jste mi pomoci?

Ano, hodinky jsou sovětské a byly vyrobeny v Moskvě v roce 1940. Z našeho pohledu tedy za 2.světové války, ze sovětského pohledu ale ještě v době "míru".

 

Uvnitř hodinek tiká "sovětský" kalibr Typ 1. Základní informaci o něm najdeš tady ve vlákně o ruských kalibrech, ale na Chronomagu je toho mnohem více, například ve vlákně o ruských/sovětských hodinkách za 2.světové války.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, hodinky jsou sovětské a byly vyrobeny v Moskvě v roce 1940. Z našeho pohledu tedy za 2.světové války, ze sovětského pohledu ale ještě v době "míru".

 

Uvnitř hodinek tiká "sovětský" kalibr Typ 1. Základní informaci o něm najdeš tady ve vlákně o ruských kalibrech, ale na Chronomagu je toho mnohem více, například ve vlákně o ruských/sovětských hodinkách za 2.světové války.

jj, nasel jsem, ze jsou to Kirovskie, akorat mi vcera nesel dat prispevek, ale moc dik..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, hodinky jsou sovětské a byly vyrobeny v Moskvě v roce 1940. Z našeho pohledu tedy za 2.světové války, ze sovětského pohledu ale ještě v době "míru".

 

Uvnitř hodinek tiká "sovětský" kalibr Typ 1. Základní informaci o něm najdeš tady ve vlákně o ruských kalibrech, ale na Chronomagu je toho mnohem více, například ve vlákně o ruských/sovětských hodinkách za 2.světové války.

 

Zrada! První odkaz nefunguje mou chybou, proto ještě jednou - vlákno o ruských kalibrech.

 

jj, nasel jsem, ze jsou to Kirovskie, akorat mi vcera nesel dat prispevek, ale moc dik..

Označení Kirovskie / Kirowskie, které se pro tyto hodinky občas používá na internetu je velmi nevhodné, protože takto se oficiálně označovala úplně jiná značka sovětských hodinek - Kirovské / Kirovskie z přelomu 50 a 60. let. Více toto vlákno na Chronomagu.

 

Špatné označení Kirovskie vzniklo asi z plného názvu prvního výrobce těchto hodinek, jehož plné označení tehdy bylo 1. (Kirovův) Moskevský hodinářský závod (? 1-? ?????????? ??????? ????? ????? ??????? - ?1M?? ??. ???????).

 

Jak jsi už postřehnul na tvých hodinkách nic takového není, protože byly v roce 1940 vyrobeny u moskevských sousedů, konkrétně v 2. Moskevském hodinářském závodě ("2-?? ?????????? ??????? ?????".)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrada! První odkaz nefunguje mou chybou, proto ještě jednou - vlákno o ruských kalibrech.

 

Označení Kirovskie / Kirowskie, které se pro tyto hodinky občas používá na internetu je velmi nevhodné, protože takto se oficiálně označovala úplně jiná značka sovětských hodinek - Kirovské / Kirovskie z přelomu 50 a 60. let. Více toto vlákno na Chronomagu.

 

Špatné označení Kirovskie vzniklo asi z plného názvu prvního výrobce těchto hodinek, jehož plné označení tehdy bylo 1. (Kirovův) Moskevský hodinářský závod (? 1-? ?????????? ??????? ????? ????? ??????? - ?1M?? ??. ???????).

 

Jak jsi už postřehnul na tvých hodinkách nic takového není, protože byly v roce 1940 vyrobeny u moskevských sousedů, konkrétně v 2. Moskevském hodinářském závodě ("2-?? ?????????? ??????? ?????".)

diky za upresneni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mohu poprosit s identifikací? Tipuji něco leteckého, víc si netroufám. Kromě ciferníku nikde žádné označení, hliníkové pouzdro, vypadá to že z jednoho kusu s neodnímatelným dýnkem, do hodinek je asi přístup přes čelní stranu. Korunka pevná, na pozici 4 tlačítko pro "mód" nastavení času, které probíhá točením korunkou. Tikají hlasitě a ještě hlasitěji se natahují, skoro jako moje letecké palubní hodiny...:-). 

post-3283-0-03563400-1373873719_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane, překvapilo mě jak je tvůj dotaz laický. Je to poválečná předělávka z kapesních hodinek, tedy nic vojenského (černé), ani leteckého (velké). Víc identifikovat nelze (Zkratka DHZ/OHZ nevím co znamená, bude to nějaké hodinářské družstvo, hodinářský podnik). Hodnotu takových hodinek tvoří strojek ukrytý uvnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Karlosi, já opravdu laik jsem, mám hodinky rád, ale mnoha místním členům nesahám odborností ani po paty. Hodinky má kamarád, viděl jsem je jen venku před barákem a vyfotil na zahradním stolku. Průměr pouzdra odhaduji 45-47 mm. Že jde o úpravu kapesních hodinek mne napadlo, nicméně ne domácí amatérskou, zpracování pouzdra je velmi dobré, luminiscenční vrstva je ale nanesena dost amatérsky a zajímalo mne i zda někomu něco neřekne značka OHZ.

Kamarádovi nejde o cenu, koupil je na bleším trhu za 300, líbí se mu a nosí je (skvělé, že takoví lidé jsou), spíš jsem já sám chtěl zjistit o co jde, ještě jsem to neviděl.

Díky moc! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch IWC bude na strojku vyražené sériové číslo. Když jim ho pošleš emailem, dostaneš poměrně vyčerpávající odpověď. Vyzkoušeno osobně. 

 

Edit: Koukám na to a použil jsem kontaktní formulář, kterej je hned na úvodní straně jejich webu.

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Frantíku.  :notworthy:  Měl jsem samozřejmě na mysli roky výroby, použitý strojek atd. Pokud jsem špatně prosím o přesunutí. Nechtěl jsem zakládat zbytečně nové vlákno. 

Přece si nemyslíš, že někdo z jedné fotky hodinek pozná rok výroby a jaký strojek je ukrytý uvnitř. To přece nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...