Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Ale jo myslim. Urcite je tu na foru i dost sberatelu nebo lidi co se hodinkarinou zivi. Muze je mit nekdo ve sbirce tudiz je znat a nebo uz nekomu prosly rukama.

 

Jsou to hodinky meho kolegy ze zamestnani. Pochazeji z jeho dedictvi po prarodicich. IWC kolega necha proverit zpusobem jak napsal Prichera. Doxy mel na prohlednuti u nekolika hodinaru a jsou pry vyrobeny z ruzoveho zlata. Slo mu spis o zjisteni priblizneho stari. Ptal se i na cenu, ale pouze orientacne. Je rozumny a dedictvi si ponecha pro sve pripadne potomky. Timto na vysvetlenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když měl ty Doxy u několika hodinářů, tedy hodinkových profesionálů, tak proč se na to všechno nezeptal jich?

Jinak kromě toho, že hodinky mohly za svůj život projít nejrůznějšími opravami a změnami, tak téměř každý výrobce vyráběl vždy celou řadu různých typů a verzí strojků. Bez fotek to fakt nejde.

Oboje hodinky byly vyrobeny nejspíš ve druhé čtvrtině 20. století, Doxy možná i o něco později, tak si přibližné stáří nějak domysli.

 

Krásný dialog, v čase 3:30 :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=kMoOQ6AmOL4

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

Ahoj

Táta dnes při prohrabování ... :D. našel jedny celkem hezké hodinky po nejspíše pradědovi staří kolem 70let ale je tam napsáno Pouze SWISS nic jiného neví někdo co je to za značku? Páč google aukro atd atd nachazejí bud SWISS Military atd nebo ruzné jiné staré swiss made ale nic co má jen nápis SWISS ptám se proto že je chci dát k renovaci k místním mistrům tak mě zajímá jejich cca. hodnota nebo kvalita nátah je ruční a DOU! neuvěřitelné nato že neběžely tak 30let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kupec

Ahoj

Táta dnes při prohrabování ... :D. našel jedny celkem hezké hodinky po nejspíše pradědovi staří kolem 70let ale je tam napsáno Pouze SWISS nic jiného neví někdo co je to za značku? Páč google aukro atd atd nachazejí bud SWISS Military atd nebo ruzné jiné staré swiss made ale nic co má jen nápis SWISS ptám se proto že je chci dát k renovaci k místním mistrům tak mě zajímá jejich cca. hodnota nebo kvalita nátah je ruční a DOU! neuvěřitelné nato že neběžely tak 30let

Chcelo by to fotku.......
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předělávka kapesních hodinek, žádná značka to tedy není, na ciferník někdo napsal co ho napadlo. Původní kapesní hodinky někdo rozebral, plášť nejspíš zpeněžil a zbylý strojek pak posloužil na výrobu těchto hodinek (podle strojku vysoustružit a vyfrézovat pouzdro, natisknout ciferník,...) Kdy se tak stalo se dá jen tipovat - někdy po válce? Reálnou hodnotu takových hodinek, kromě osobní citové hodnoty, tvoří hlavně strojek uvnitř. Ten může být bezcenný, nebo třeba i v hodnotě několika tisíc.

 

 

Tady je jeden takový výrobce, který ve svém výrobním programu měl i výrobu podobných hodinek: LDH (Lidové družstvo hodinářů)

http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/hledani-ztraceneho-casu-20080511.html

A protože předělávek vídám několik různých a charakteristických "modelových řad", tak nejspíš bylo takových výrobců také několik.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

Děkuju moc!

 

O strojku se snad dozvím něco zítra nesu je k Knespl a Majzlík na renovaci dostal je praděda(pořízeno prý v USA nebo svýcar) podle táty ale pravda je buch ví rozhodně v této podobě jsou cca 70let  kde je to dlouhá doba pak je nosil děda a táta je zdědil chci je nosit at sou jaké jsou vím že renovace překročí hodnotu ale to nevadí je to rodiné "zlato" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si nemohl nechat ujít kultovní díl majora Zemana - Mimikry...ve scéně, kdy jeden z hašišáků čeká na kontraband na letišti mrkne na hodinky..docela by mě zajímalo, co to mohlo být za kousek...pozná nějaký znalec?

Ronda quartz. Znalec nejsem, ale už se to tady kdysi kdesi vypátralo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, měl bych tady něco, co našel kolega v šuplíku po dědovi. Poznáte to někdo? Jsou zlaté, na dýnku je taková nějaká římská helma, na cifru dole swiss made (na foto není vidět).

Nasměrujete mě někdo? :-)

Dík!

 

post-322-0-85431000-1375896980_thumb.jpg

post-322-0-55516500-1375896992_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Dobrý večer,

 

rád bych se zeptal, zda někdo z vás ví něco bližšího o hodinkách nebo kalibru na obrázku.

 

Kalibr je přišroubován k ciferníku dvěma šrouby na 6 a 12, jak je z obrázku patrné. Víčko zaklapávací s nápisem FONTE INJECTEE, pod tím ještě FOND METAL.

 

Z dostupných informací se zdá, že majitel je používal ve 40-tých, možná začátkem 50-tých let.

post-1529-0-34917800-1377538922_thumb.jpg

post-1529-0-65272300-1377538943_thumb.jpg

post-1529-0-00772900-1377538977_thumb.jpg

Upraveno uživatelem jxk365
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Chlapi, měl bych tady něco, co našel kolega v šuplíku po dědovi. Poznáte to někdo? Jsou zlaté, na dýnku je taková nějaká římská helma, na cifru dole swiss made (na foto není vidět).

Nasměrujete mě někdo? :-)

Dík!

No dle mého skromného názoru bych začal hledat chronographe suisse , podle četnosti výskytu na Aukru apod. jeden z nejběžnějších chron ve zlatě.Prodávané pod různejma nazvama. Cenovka dle stavu za cena zlata až třeba15k( asi tejden zpět na aukru).

Pro lepší identifikaci se je potřeba podívat dovnitř!

Zřejmě přepuncováno pro prodej v ČR.

Víc z těch fotek nejde!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, 

 

mohu poprosit o identifikaci těchto dvou hodinek. 

 

Moc děkuji 

Doxa jsou antimagnetický :mobile:

 

Né - vážně! Mám ty samé ve žlutém, ale v horším stavu!!

Ve vnitř zřejmě tiká stroj Doxa FEF 380, nebo taky eta?!

Zajmavej je vymezovací kroužek, kterej drží stroj, je z masivního stříbra!

Ve skutečnosti vypadaj o dost líp:)

Prodávat to, je blbost, já jsem je pořídil skoro pod cenu zlata!! Cifr je ale o dost horší!!

Podle puncu na mejch asi padesátý léta??

Upraveno uživatelem Onipep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...