Přejít na obsah

Fotka

SARB017 Alpinist

sarb017 alpinist

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
307 odpovědí na toto téma

#261 Manek49

Manek49

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 220 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Horní Branná

Publikováno 19.červen.2018 - 08:09

0d04f143d27c5edf014e6801458cf97d.jpg
Tohle je trochu přirozenější prostředí
Z Trutnova od 1582. :-)

#262 Arthur N.

Arthur N.

Megazávislák

• Member_50
  • 2 264 příspěvků(y)
  • Bydlí:Západní Čechy
  • Fanoušek značky:už asi jen SEIKO:)

Publikováno 30.červen.2018 - 16:43

Leštěnky v autě.

Přiložený soubor (y)

#263 Arthur N.

Arthur N.

Megazávislák

• Member_50
  • 2 264 příspěvků(y)
  • Bydlí:Západní Čechy
  • Fanoušek značky:už asi jen SEIKO:)

Publikováno 12.červenec.2018 - 12:47

tak dnes v rachotě pro změnu hnědý perlón

Přiložený soubor (y)

#264 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 763 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Ještě se hledám

Publikováno 11.srpen.2018 - 20:13

Pánové prosím o rychlou a pro vás jistě jednoduchou pomoc. Jelikož už jen čekám, až mi dorazí poštou, rád bych si pro ně doma přichystal nový řemen. Co jsem si vyhledal, tak šířka u stěžejky je 20mm. Je tomu tak i u spony nebo se spona zužuje? Díky moc!

"Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku."

Stephen W. Hawking

#265 Ruiz.aw

Ruiz.aw

nothingmen

• Member_50
  • 1 006 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:Bydlí

Publikováno 11.srpen.2018 - 20:28

Ten divnej origo řemen jsem hned vyhodil, je nenositelnej, ale pamatuji se, že se ke spone zužuje. Nicméně pokud máš novej řemen 20mm u stěžejek, tak je snad jedno kolik má spona, ne?

Reference: http://forum.chronomag.cz/?/topic/80526-ruizaw/?hl=ruiz.aw

email: ruiz.aw/zavináč/seznam.cz

#266 Anela

Anela

já nejsem závislák :)

• Member_50
  • 1 641 příspěvků(y)

Publikováno 11.srpen.2018 - 20:47

Myslím že ten původní řemen je 20/18... Ale jestli si objednáš řemen nejspíš bude i se sponou, takže to je celkem jedno. Myslím že ta na původním řemenu není signovaná.

galerie na instagramu @jandohnalcom

#267 AKUC

AKUC

Megazávislák

• Member_50
  • 2 274 příspěvků(y)
  • Bydlí:Komárno, SK
  • Fanoušek značky:Rolex, Tudor, Omega, IWC, Zenith ,Squale
    Single Malt,
    Costa, Toscano
    Calaway, Ping
    Liguria, Cote d´Azur

Publikováno 11.srpen.2018 - 20:54

originál nie je signovaná bohužial :crying_anim02:

Seiko SKX009K2, Orient Bambino ER2400DB, Catorex 1093, Certina EOL113, Davosa Classic, Davosa Argonautic, Tisell Pilot, Roamer Saturn, Seiko SARB035, Seiko SARB017

#268 Manek49

Manek49

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 220 příspěvků(y)
  • Bydlí:Horní Branná

Publikováno 11.srpen.2018 - 20:59

Není a já je na něm kupodivu už rok nosim, protože jsem pořád nenarazil na žádnej kloudnej a vcelku pohoda..
Z Trutnova od 1582. :-)

#269 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 763 příspěvků(y)

Publikováno 11.srpen.2018 - 21:10

Aha, tak pokud původní spona není singovaná, tak to nemá smysl řešit :-). Díky za rady!

Stephen W. Hawking

#270 Anela

Anela

já nejsem závislák :)

• Member_50
  • 1 641 příspěvků(y)

Publikováno 12.srpen.2018 - 23:12

Není a já je na něm kupodivu už rok nosim, protože jsem pořád nenarazil na žádnej kloudnej a vcelku pohoda..

Taky jsem na wus četl že se ten původní řemen po pár dnech nošení stává pohodlným. Já to zkoušet nebudu barevně je ok, ale vadí mi ta krokodýlí struktura. Nějak to není ono.

galerie na instagramu @jandohnalcom

#271 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 763 příspěvků(y)

Publikováno 16.srpen.2018 - 13:47

Tak mi včera dorazily domů. Provedení mě mile překvapilo - za tu cenu je to nepřekonatelný. Z Německa za 10k i s poštou...nekup to :-). Co mě lehce zarazilo je hlučnost rotoru. Měl jsem doma úplně ticho a jak jsem pohnul s rukou, slyšel jsem cvakání nátahu. Asi je to normální, ale u jiných automatů jsem to neměl.

Taky je zajímavé, že když šroubuji korunku zpět to pouzdra, po dobu otáčení je stále slyšet cvakání nátahu až do dorazu. Máte to tak stejně? Dodaný řemen je vážně trága...objednal jsem i tah, ale ten jde z Japonska, takže je ještě na cestě.

Jak tu ve vlákně někdo zmiňoval, že korunka kompasové lunety jde otáčet lehce, tak to mám tak taky, ale pocitově se mi zdá, že to tak má být. Jelikož nemám vhodný řemen, tak je ještě nenosím a nemám tak šanci sledovat přesnost chodu strojku. Doufám, že jsem zrovna nechytil nějaký problematický kus :-). Jinak je to pecka. Dneska jedu na víkend do Krkonoš, tak jsem je hned chtěl vzít do kopců, ale ten řemen prostě nedám, nechci se tam trápit a čekat, až povolí. Tak mě to štve, že je teď 3 dny neuvidím...ale zase se je po víkendu na co těšit :-D. 

Stephen W. Hawking

#272 efreeti

efreeti

Závislák

• Member_50
  • 983 příspěvků(y)
  • Bydlí:F-M / Ostrava

Publikováno 16.srpen.2018 - 15:30

Nepamatuju si ze bych na nich měl hlučný rotor.
"Cvakani" natahu až do dorazu korunky je normal.
Seiko Prospex SBCM023 & Alba Riki Watanabe & Archimede Pilot H & Tissot PRC 200 & Seiko Monster Black & Seiko Spirit SBPP003 & Seiko Alpinist SARB017 & Seiko Alpinist SARB059 & Damasko DA36 & Casio G-shock G-5500TS-8JR & Sinn 556i & Seiko SRPC39K1 Baby turtle

#273 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 763 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2018 - 07:49

Uvidime, objednal jsem si jeste jedny, tak to porovnam :-).

Stephen W. Hawking

#274 VladaVi

VladaVi

Začátečník

• Members
  • 1 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 17.srpen.2018 - 16:02

Jedna japonsky tematicka s novymi SARBy;) https://drive.google...VczSXBoTi01ZldJ

Mam je prozatim tyden a spokojenost velka, pres den udelaji par sekund do plusu, pres noc polozeny cifernikem dolu par sekund do minusu, takze celkem prozatim asi vterina za den. 
Jsem zvedav jak se na rychlosti projevi celodenni vylet az konecne vyrazime do hor:) 

Tento příspěvek byl upraven od VladaVi: 17.srpen.2018 - 16:07

#275 Dreak

Dreak

Učedník

• Member_50
  • 127 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko, Prim

Publikováno 17.srpen.2018 - 21:06

Tak mi včera dorazily domů. Provedení mě mile překvapilo - za tu cenu je to nepřekonatelný. Z Německa za 10k i s poštou...nekup to :-). Co mě lehce zarazilo je hlučnost rotoru. Měl jsem doma úplně ticho a jak jsem pohnul s rukou, slyšel jsem cvakání nátahu. Asi je to normální, ale u jiných automatů jsem to neměl.

Taky je zajímavé, že když šroubuji korunku zpět to pouzdra, po dobu otáčení je stále slyšet cvakání nátahu až do dorazu. Máte to tak stejně? Dodaný řemen je vážně trága...objednal jsem i tah, ale ten jde z Japonska, takže je ještě na cestě.

Jak tu ve vlákně někdo zmiňoval, že korunka kompasové lunety jde otáčet lehce, tak to mám tak taky, ale pocitově se mi zdá, že to tak má být. Jelikož nemám vhodný řemen, tak je ještě nenosím a nemám tak šanci sledovat přesnost chodu strojku. Doufám, že jsem zrovna nechytil nějaký problematický kus :-). Jinak je to pecka. Dneska jedu na víkend do Krkonoš, tak jsem je hned chtěl vzít do kopců, ale ten řemen prostě nedám, nechci se tam trápit a čekat, až povolí. Tak mě to štve, že je teď 3 dny neuvidím...ale zase se je po víkendu na co těšit :-D. 

ceny sarbu uplne explodovaly, když se ohlásil jejich konec, 10k i s dovozem je solidní cena. problém te vnitřní lunety je, že se snadno pohne i za běžného nošení a zvuk strojku slyším taky, přijde mi to ovšem cool :D nevím jestli to nemůže být třeba ten jejich magic lever

#276 Ondrej71

Ondrej71

• Member_50
  • 7 779 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Rolex 14060m * Prim PSII LE Bronze * Prim Traktor * Seiko Alpinist * Seiko Actus 1971 * Traser 100 let ČSR LE * Waltham cca 100 let kapesní * Gshock GW M5610-1

Publikováno 7.září.2018 - 21:22

Na zeleno

Přiložený soubor  2CA997EC-8147-4574-91F3-E7F10737A572.jpeg   413,85K   21 Počet stažení

Přiložený soubor  FF6E4F1D-41F3-45D8-8246-62C39744B626.jpeg   389,8K   21 Počet stažení

#277 efreeti

efreeti

Závislák

• Member_50
  • 983 příspěvků(y)
  • Bydlí:F-M / Ostrava

Publikováno 8.září.2018 - 14:39

Krásné fotky...supr řemen...vzpomínám na žabky s láskou
Seiko Prospex SBCM023 & Alba Riki Watanabe & Archimede Pilot H & Tissot PRC 200 & Seiko Monster Black & Seiko Spirit SBPP003 & Seiko Alpinist SARB017 & Seiko Alpinist SARB059 & Damasko DA36 & Casio G-shock G-5500TS-8JR & Sinn 556i & Seiko SRPC39K1 Baby turtle

#278 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 763 příspěvků(y)

Publikováno 17.září.2018 - 13:56

Tak už je mám víc jak měsíc, nosím prakticky denně. Zjistil jsem, že když mám lenivější den, tolik se nehýbu tedy nátah pravděpodobně není nadoraz, tak dělají cca -1,8s/den. Naopak když je té aktivity víc a nátah je s největší pravděpodobností na max, tak běží malinko rychleji cca +1,7s/den. Kolem a kolem jsem s nimi naprosto spokojený. Za ty peníze :-). Schválně jsem zvědavý, jak se bude vyvíjet jejich cena s postupem času. Tah už mám doma, ale ještě jsem ho nevybalil :-). Tak příště. 

Dva rychlocvaky mobilem:

Přiložený soubor (y)

Stephen W. Hawking

#279 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 763 příspěvků(y)

Publikováno 19.září.2018 - 14:36

Alpinisti na tahu jsou IMHO kulervoucí...

Přiložený soubor  IMG_8155.jpg   220,26K   22 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_8156.jpg   103,52K   23 Počet stažení

Stephen W. Hawking

#280 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 763 příspěvků(y)

Publikováno 4.říjen.2018 - 09:56

Možná, že do tohoto vlákna už píšu jen já...tak alespoň pro další generace :-).

Přesnost mých se vyvíjí prozatím takto:

Po prvních 23 dnech byla průměrná denní odchylka -1,7s - celkem to skákalo nahoru a dolů, nicméně v průměru OK.

Během dalších 10 dnů měření narostla průměrná odchylka na -4s. Už celkem stabilně.

Další měření jsem spustil minulý týden - po šesti dnech -12,6s denně. Tak jsem celkem zvědavý, kdy se to ustálí. 

Jestli až po půl roce, jak zmiňovali někteří dříve, tak to budu někde na úrovni Primek :-).  

Stephen W. Hawking

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:sarb017, alpinist