Přejít na obsah

Cognac čili koňak


Doporučené příspěvky

Chlapi, já teda nejsem v chemii příliš kován ale s tou dešťovou vodou, to je latina, ne? Přece je fuk, z jaké původní vody je d.voda vydestilovaná, nebo ne?

Na té vodě při ředění destilátu sakra záleží. A jak je známo dešťová voda je prostě dešťová voda. A nebo jste někdo slyšel, že by třeba Cognac Godet používal na ředění svých destilátů vodu upravenou pomocí reverzní osmózy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 105
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

"7" Metaxa není špatná, ale asi nejlepší je Grand Olympian Reserva. Podle mě lepší i než "30". U Cognacu co je pod XO je pro mě nepitelné. Landreau, Dupuy, Menard, Forgeron XO a výše. Ale já jsem degenerovanej - určitě se dá pít i "poručík" (2 hvězdy) :crying_anim02:

Díky za inspiraci. Momentálně se rozhoduju mezi tímto: http://www.drinks24.cz/menard-xo-35y-40-05...rafa-p-791.html a tímto: http://www.brandy.cz/cognac-konak/jean-fil...-club-1972.html

Obojí zhruba tak můj ročník. Prventivně k tomu ale stejně přihodím i Hennessy X.O. Abych nebyl případně zklamanej :) A s tím poručíkem nevím... Pít se dá ledacos, ale ty následky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za inspiraci. Momentálně se rozhoduju mezi tímto: http://www.drinks24.cz/menard-xo-35y-40-05...rafa-p-791.html a tímto: http://www.brandy.cz/cognac-konak/jean-fil...-club-1972.html

Obojí zhruba tak můj ročník. Prventivně k tomu ale stejně přihodím i Hennessy X.O. Abych nebyl případně zklamanej :) A s tím poručíkem nevím... Pít se dá ledacos, ale ty následky :)

 

Jo, toho Menarda jsem pil a docela to jde. Ten poručík (VS) je tak na úrovni tuzemáku - tzn. s Colou u ohně se to dá..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja osobne mam rad courvoisier xo, matusalem 15yrs rum, popripade dobrou whiskey.. z vin preferuji rakouske veltliny, Jurtschitchs ci Jamek, a sampanske dom perignon, na silvestra jsme si davali 1995 a byla to spickova zalezitost, ted jsem koupil par lahvi Roederer Cristal, tak se tesim, az otevru... Jinak znaveni lovem :) jsme z mrazaku s kamaradem vytahli krasne nachlazenou stolichnayu, a musim rict, ze opravdu pohladila na dusi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na té vodě při ředění destilátu sakra záleží. A jak je známo dešťová voda je prostě dešťová voda. A nebo jste někdo slyšel, že by třeba Cognac Godet používal na ředění svých destilátů vodu upravenou pomocí reverzní osmózy.

Co zůstane z dešťové vody po destilaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDIT: hmmm, tak ten moj stary konak povysil z V.S. uz na X.O. :thumbsup_anim:

 

Možná se zeptám hloupě, ale koňak v lahvi zraje? Já jej téměř nepiju, takže nevím. Ale přijde mi to divné.

 

Ale piju whisky & whiskey a ta v lahvi nezraje - obsah si uchovává vlastnosti z doby lahvování. Takže 10letá whisky bude mít i po stoletech v lahvi stále stáří jen 10 let. Nebo ne?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se zeptám hloupě, ale koňak v lahvi zraje? Já jej téměř nepiju, takže nevím. Ale přijde mi to divné.

 

Ale piju whisky & whiskey a ta v lahvi nezraje - obsah si uchovává vlastnosti z doby lahvování. Takže 10letá whisky bude mít i po stoletech v lahvi stále stáří jen 10 let. Nebo ne?

 

Jako zkušený alkoholik máš samozřejmě naprosto pravdu :cheers:

A sice nejsem chemik,ale domnívám se,že předestiluji li vodu ze studně dešťovou vodu nebo panenské slzy výsledek bude stejný:Rozdíly jsou jistě mezi vodami např při výrobě whisky- proto také highlands je o tolik lepší než lowlands,ale vše by jsi jaksi spolehlivě setřel destilací

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako zkušený alkoholik máš samozřejmě naprosto pravdu :cheers:

A sice nejsem chemik,ale domnívám se,že předestiluji li vodu ze studně dešťovou vodu nebo panenské slzy výsledek bude stejný:Rozdíly jsou jistě mezi vodami např při výrobě whisky- proto také highlands je o tolik lepší než lowlands,ale vše by jsi jaksi spolehlivě setřel destilací

sice taky nejsem chemik ale myslím že vliv tam bude. Ono záleží na kvalitě destilace, ta voda si může i přes destilaci přenést nějaké ionty nebo něco takového. Ale asi to spíš bude součást image značky,prostě tradiční postup který původně vznikl kdoví proč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice taky nejsem chemik ale myslím že vliv tam bude. Ono záleží na kvalitě destilace, ta voda si může i přes destilaci přenést nějaké ionty nebo něco takového. Ale asi to spíš bude součást image značky,prostě tradiční postup který původně vznikl kdoví proč.

 

Z chemického hlediska jde pouze o molekuly vody H2O. Voda kterou běžně používáme a pijeme je roztok různých iontů (Na+, Mg2+, Ca2+, ...). Destilací se tyto látky oddělí a my získáme čistě molekuly vody. A destilace jen tak trochu neexistuje stejně jako žena nemůže být jen tak trochu těhotná :drunk:

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z chemického hlediska jde pouze o molekuly vody H2O. Voda kterou běžně používáme a pijeme je roztok různých iontů (Na+, Mg2+, Ca2+, ...). Destilací se tyto látky oddělí a my získáme čistě molekuly vody. A destilace jen tak trochu neexistuje stejně jako žena nemůže být jen tak trochu těhotná :drunk:

já si totiž matně vzpomínám že jsme se kdysi ve škole učili že pára při destilaci ssebou strhává kapénky které pak kontaminují destilát. Proto se pro některé náročné případy ta voda destiluje několikrát. V praxi to asi bude bez významu,obzvlášť pro ředění chlastu. Tam jde asi opravdu spíš o tradici. Destilka se obvykle používá pro ředění alkoholu ale prý by se to dělat nemělo. Prý jak v sobě nemá žádné minerály tak i v malém množství může pěkne rozhodit hospodaření s minerály v těle.A když se k tomu přidá ještě vliv toho alkoholu.... a pak z čeho je nám blbě a ono z vody :drunk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri druhej fľaši je to už jedno. A hlava bolí od poručíka rovnako, ako od nárazu do stĺpa. :suicide_anim:

 

No jo, teď mám mlsnou hubu a ani XO mi není vhod, ale když jsem zapátral v paměti, objevila se mi tam scéna z jakéhosi mejdanu, kde došel alkohol a majitelka bytu na dotaz "čím si tvuj dědek maže kopyta" donesla 1 lahev bílé Francovky a 1 lahev zelené Francovky (lesana). A protože jsme se nemohli dohodnout, obě láhve jsme s kamarádem smíchali (tzv. "kupáž, či blendování") a vychlastali. Je to zázrak, že mi zbyly nějaké chuťové pohárky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, teď mám mlsnou hubu a ani XO mi není vhod, ale když jsem zapátral v paměti, objevila se mi tam scéna z jakéhosi mejdanu, kde došel alkohol a majitelka bytu na dotaz "čím si tvuj dědek maže kopyta" donesla 1 lahev bílé Francovky a 1 lahev zelené Francovky (lesana). A protože jsme se nemohli dohodnout, obě láhve jsme s kamarádem smíchali (tzv. "kupáž, či blendování") a vychlastali. Je to zázrak, že mi zbyly nějaké chuťové pohárky...

Ano, chuťové poháriky sú nevyspytateľné. U nás v práci sa ako prvé vypije domovina, najlepšie od 50% vyššie, potom gin, vodka. Brandy a to je jedno akej kvality, ide nakoniec. Môže za to aj to, že po zdražení mestskej dopravy nás chodí priveľa do práce autom :wheelchair: .

Upraveno uživatelem railmaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, chuťové poháriky sú nevyspytateľné. U nás v práci sa ako prvé vypije domovina, najlepšie od 50% vyššie, potom gin, vodka. Brandy a to je jedno akej kvality, ide nakoniec. Môže za to aj to, že po zdražení mestskej dopravy nás chodí priveľa do práce autom :wheelchair: .

Tak to už jen trumfne přihoda, kdy jsem čuť čuť popil so stroitělom BAMa avyprávěl mi, jak na Sibiři zmrzne vodka a musej chlastat špiritus (94%). Tvrdil ale, že to zajídal špekem a že víc jak tři flašky nevychlastal..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...