Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ahojte, rozhodujem sa nad kupou hodiniek na viacmenej bezne nosenie (na vymenu s druhymi klasickymi hodinkami festina).

 

V uzsom vybere mi ostali nasledovne hodinky:

 

https://www.amazon.com/TAG-Heuer-THWAR5012FC6326-Carrera-Automatic/dp/B00NSIIBVG/ref=sr_1_1057?s=apparel&ie=UTF8&qid=1481630194&sr=1-1057&nodeID=6358540011&refinements=p_36%3A120000-220000%2Cp_89%3ATAG+Heuer%7CTissot%7CSeiko+Watches%7CRado%7CRaymond+Weil%7COmega%7COris%7CMaurice+Lacroix%7CLongines%7CHamilton%7CCertina%7CCitizen%7CBreitling%7CBulova

 

https://www.amazon.com/Breitling-Colt-A7438811-BD45-435X/dp/B013L53E7Q/ref=sr_1_269?s=apparel&ie=UTF8&qid=1481629676&sr=1-269&nodeID=6358540011&refinements=p_36%3A120000-220000%2Cp_89%3ATAG+Heuer%7CTissot%7CSeiko+Watches%7CRado%7CRaymond+Weil%7COmega%7COris%7CMaurice+Lacroix%7CLongines%7CHamilton%7CCertina%7CCitizen%7CBreitling%7CBulova

 

https://www.amazon.com/Breitling-Colt-Chronograph-A7338811-BD43-435X/dp/B013TYMQP0/ref=sr_1_20?ie=UTF8&qid=1481759304&sr=8-20&keywords=Breitling+Colt

 

https://www.amazon.com/Maurice-Lacroix-Chronograph-Automatic-PT6188-SS001-830/dp/B007G4YC20/ref=sr_1_1321?s=apparel&ie=UTF8&qid=1481630296&sr=1-1321&nodeID=6358540011&refinements=p_36%3A120000-220000%2Cp_89%3ATAG+Heuer%7CTissot%7CSeiko+Watches%7CRado%7CRaymond+Weil%7COmega%7COris%7CMaurice+Lacroix%7CLongines%7CHamilton%7CCertina%7CCitizen%7CBreitling%7CBulova

 

https://www.amazon.com/Maurice-Lacroix-PT6168-SS001331-Pontos-Black/dp/B005UIEVT8/ref=sr_1_1355?s=apparel&ie=UTF8&qid=1481630310&sr=1-1355&nodeID=6358540011&refinements=p_36%3A120000-220000%2Cp_89%3ATAG+Heuer%7CTissot%7CSeiko+Watches%7CRado%7CRaymond+Weil%7COmega%7COris%7CMaurice+Lacroix%7CLongines%7CHamilton%7CCertina%7CCitizen%7CBreitling%7CBulova

 

https://www.amazon.com/Raymond-Weil-2839-Stc-00209-Automatic-Watch/dp/B007055DXC/ref=sr_1_60?s=apparel&ie=UTF8&qid=1478899003&sr=1-60&nodeID=6358540011&refinements=p_89%3ARaymond+Weil

 

Zaujima ma Vas nazor ohladom vyberu, ktore hodinky vydrzia bez starosti, ake su pripadne pravidelne servisne naklady a podobne, pripadne comu sa vyhnut.

 

Dakujem pekne

Upraveno uživatelem janpavlik1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO vydrží zhruba všechny stejně :) Colty v chronu jsou moc pěkné, ty dvě vteřinovky umí udělat hezkou show :)

Ceny servisu Breitlingu máš tady: http://www.breitling.com/multimedia/pdf/sav/sav-1102.pdf

Quartzky od B tě asi vyjdou lépe v EU, pokud jsou všechny z amazonu z US, tak musíš počítat že k tomu budeš platit ješt DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravde me ten vyber prijde trochu dost divocina - automaty vs quartz, chrono vs nechrono, ML vs Becka.....

 

Chtelo by to vedet k cemu je chces. Osobne bych vyradil ML (moc je nemusim) a prolezl vic nabidku TH a B a vybral si znacku, ktera bude tvemu srdci blizsi.

 

Ciste jen z toho tveho vyberu bych osobne bral colty, jenze ja mam rad mechanicky hodinky. Tobe muze vadit, ze se budou zastavovat a nebudou mit presnost vterinu za rok a nebo nutne potrebujes nejakej subcifr....vic se rozepis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus aspoň napsat při jakých příležitostech nejčastěji hodinky nosíš (do práce na sport), k jakýmu oblečení (děláš dělníka v motorárně a máš na sobě montérky od šmíru, nebo děláš v kanclu/na úřadě a chodíš v obleku).

 

Potřebuješ nutně přesný hodinky na vteřinu za měsíc, nebo ti nevadí si je sem tam poštelovat. Pokud je odkládáš na delší dobu, nebude ti vadit je buď pravidelně natahovat (případně pořídit winder), nebo pak štelovat čas. Využiješ chrono nebo ti jde o zaplácnutej cifr, protože máš pocit, že bez toho to nejsou hodinky. Jakej máš průměr a tvar "salámu" (zápěstí máš lovečák nebo vysočinu)

 

Výběr podle obrázků je dost na houby, spousta věcí si vůbec nevšimneš - jak ti sedí na ruce, jestli nejsou moc velký/malý, vysoký, ...

 

Pokud jde čistě o vzhled, kup si co se ti líbí, protože to jak se ptáš je v zásadě jen o tom, co se líbí někomu jinýmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je to tak a nic o tom nevis, vezmi baterkovy Colty, zrus tu registraci a je to. Kdyz vezmes automaty a nic o tom nebudes vedet, zacnes se ptat proc mas hodinky za 60 tisic, ktery se kazdy den o nakou vterinu zpozdi a pres vikend se zastavi:) kdyz tu zustanes a budes dal cist a studovat, budes za chvili prodavat a kupovat automaty:)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za odpovede, co sa tyka vyberu - tie linky na amazon som sem hodil len ako info, maju tam fajn vyber, hodinky budem kupovat isto v SK/CZ obchode. Co sa tyka nosenia, viacmenej denne, nevykonavam manualnu pracu, obliekam sa casual, rifle, kosela, sako/bunda. Co sa tyka meskania, to mi az tak nevadi, chrono zrejme nevyuzijem, ale bez neho cifernik minimalne na tych coltoch vyzera dost prazdne, to je vsak subjektivne, musel by som vidiet nazivo. 44 mm cca je ok, mensie by mi boli na ruku uz zrejme male. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za odpovede, co sa tyka vyberu - tie linky na amazon som sem hodil len ako info, maju tam fajn vyber, hodinky budem kupovat isto v SK/CZ obchode. Co sa tyka nosenia, viacmenej denne, nevykonavam manualnu pracu, obliekam sa casual, rifle, kosela, sako/bunda. Co sa tyka meskania, to mi az tak nevadi, chrono zrejme nevyuzijem, ale bez neho cifernik minimalne na tych coltoch vyzera dost prazdne, to je vsak subjektivne, musel by som vidiet nazivo. 44 mm cca je ok, mensie by mi boli na ruku uz zrejme male. 

 

Tak to máš asi pazouru jako tarzan...

 

Pokud je to tak, tak asi vem qurtzový Bcka s chronem (zvlášť jestli ti cifr na coltech přijde moc prázdnej :sad01_anim: ). Budou to z výběru nejokatější hodinky, mají nejzaplněnější cifr a pokud k tomu nemáš hlubší pohnutky, tak je pro tebe zbytečný si kupovat mechanický hodinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..chrono zrejme nevyuzijem, ale bez neho cifernik minimalne na tych coltoch vyzera dost prazdne, to je vsak subjektivne, musel by som vidiet nazivo. 44 mm cca je ok, mensie by mi boli na ruku uz zrejme male. 

to som si aj ja myslel, keď som si kupoval prvé lepšie. tak som si tie chrona kúpil a zistil, že je zaujimavejšia veľka pohybujúca sa sekundovka na hodinách bez chrona. druhe som už kúpil bez subcifrov a ďalšie budú určite tiež také.

a s tou rukou si to premysli 44mm je už dosť. ak máš obvod zápästia dostatočne nad 18cm, tak potom hej. 43mm potápky na mojej 17,5cm ruke sú na hranici. oversize je pre kolotočárov..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem to psát do předchozího postu, protože mě nepatří to nějak soudit ani rozporovat, ale ze všech těch pár příspěvků je jasný, že tohle mají být hodinky s největším "machrindexem", hodinky větší než zápěstí a hlavě ať je vidět, že tam ten keš je (janpavlik promine, ale je to tak). Proto bych řekl, že baterkový Bečka s chronem jsou asi nejlepší volba. Plní všechno....

 

Nedělal bych z toho větší vědu, protože to nechce ani tazatel.

 

Ad servisní náklady - když chceš mít opici, musíš mít na banány. U všech to bude ale +- podobné, ale nebavíme se o hodinkách typu Hugo Boss nebo Festina. Když jim něco uděláš (třeba odrbeš lunetu), bude to stát balík...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, tak to skutocne nebolo - ja som sa len pytal, ake mam ocakavat servisne naklady za dane hodinky, nepisal som, ze ich neocakavam. Nejde ani o ziaden machrindex, ale mam 2 metre, ruku tiez nemam malu a 40 mm je na nej tak akurat, pokial by Ta potesilo odpoved, ze chcem 30 mm hodinky, tak to zial nie je, bohuzial som sa takto narodil  :lol2: Mensie hodinky mi vyzeraju na ruke komicky, to je jednoducho fakt.

 

Cakal som podobne reakcie, preto som sa snazil slusne poziadat o radu a aj podotkol, ze vyberam kandidatov skor podla toho, ako sa mi pacia dizajnovo, pokial sa niekoho dotkol moj prispevok, je mi to luto. Hodinky nechcem na machrovanie, chcem prave nieco, co extra nekrici, ale aby sa mi pacili a bol tam aj slusny pomer cena vykon. 

Nechtěl jsem to psát do předchozího postu, protože mě nepatří to nějak soudit ani rozporovat, ale ze všech těch pár příspěvků je jasný, že tohle mají být hodinky s největším "machrindexem", hodinky větší než zápěstí a hlavě ať je vidět, že tam ten keš je (janpavlik promine, ale je to tak). Proto bych řekl, že baterkový Bečka s chronem jsou asi nejlepší volba. Plní všechno....

 

Nedělal bych z toho větší vědu, protože to nechce ani tazatel.

 

Ad servisní náklady - když chceš mít opici, musíš mít na banány. U všech to bude ale +- podobné, ale nebavíme se o hodinkách typu Hugo Boss nebo Festina. Když jim něco uděláš (třeba odrbeš lunetu), bude to stát balík...

Upraveno uživatelem janpavlik1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsi, že pod 44mm by byly malé. Nechtěl jsem tě popudit, proto jsem si svoje dojmy původně nechal pro sebe. Jak jsem psal, není na mě soudit....

 

cca 40mm je imho rozumná nositelná velikost. Z toho co jsi vybral by se mě asi nejvíc pozdávaly Bčka, ale stejně jako tvůj přístup k výběru, je to čistě o vkusu a zde je těžké radit, každýmu se líbi něco jinýho. Heuery mě baví jen v době před TAG, novodobá produkce je fajn, ale nějak mě to k ní netáhne (zatím)....

 

Servisní náklady imho budou u B a TH podobné, u ML budou schůdnější. Pokud budeš hodinky brát nové, tak bych se nebál, nejsou to šméčka z tržnice, aby ti začaly upadávat ručky nebo tak něco. Když jim ale něco provedeš, servis bude raketa. Teď jsem se s někým bavil o drbnuté lunetě na coltech a ta cenovka za novou byla jak za troje nový festiny...

 

Jestli vybíráš jen podle vkusu, tak si prostě kup co se ti líbí. Obecně ten výběr blbě není... Nejlíp stejně uděláš, když skočíš do krámu a ty hodinky si vezmeš na ruku. Vybírat podle fotek je k ničemu už kvůli dost rozdílným velikostem....

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom ne předražený bateriový swiss quartz, za ty peníze mají japonci quartz s podstatně větší užitnou hodnotou (solár, rádio, GPS) a navíc je to i jejich doména.

a dokonca už aj automat od Seiko alebo Orient ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

40mm ze je ideal..? Ale kde ze... Vzdyt tady zatim ani nepadlo, kolik ma Honza obvod zapesti... 40 mm je spise prumer, podprumer, hodinky vhodne na uzsi zapesti (16-17cm). Vetsi obvod v pohode snese i vice mm. Taky zalezi na velikosti samotne ruky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...