Přejít na obsah

Fotka

GUB / Glasshutte - číslo?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 PetrZ

PetrZ

Začátečník

• Members
  • 3 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Mám pár moderních hodinek od "značek" - Rado, Certina, Victorinox - to pro běžné nošení.
    Teď na mne padl sentiment a prolézám šuplíky a postupně si dávám (spíš nechávám dávat) dohromady hodinky po tátovi a dědovi. A k těm bych chtěl zjistit víc věcí - co je to zač, z jaké asi tak doby a pod.

Publikováno 3.leden.2017 - 13:23

Doma objevuji starší hodinky po tátovi a dědovi. První jsem si nechal opravit/vyčistit u hodináře za rohem a rád bych, jestli mi někdo dá zpětnou vazbu, jestli je výsledek OK. Mám toho víc a nechtěl bych si naběhnout.

Domnívám se, že hodinky by mohly být z roku cca 1970-1980 ale nemám odhad  - pomůže mi někdo?

A zná někdo význam čísla? Sériové? Nebo je v tom nějak označený model?

Díky za pomoc s identifikací.

Přiložený soubor (y)

• 0

#2 michalval

michalval

Megazávislák

• Member_50
  • 2 683 příspěvků(y)
  • Bydlí:Liberec

Publikováno 3.leden.2017 - 16:07

Mrkni sem nebo sem třeba Ti to pomůže. Je tam dost informací i fotek.

Tento příspěvek byl upraven od michalval: 3.leden.2017 - 16:10

• 0

#3 PetrZ

PetrZ

Začátečník

• Members
  • 3 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Mám pár moderních hodinek od "značek" - Rado, Certina, Victorinox - to pro běžné nošení.
    Teď na mne padl sentiment a prolézám šuplíky a postupně si dávám (spíš nechávám dávat) dohromady hodinky po tátovi a dědovi. A k těm bych chtěl zjistit víc věcí - co je to zač, z jaké asi tak doby a pod.

Publikováno 4.leden.2017 - 18:13

Super, hlavně ten druhý odkaz - myslím, že je to Kaliber 74 - 01. Pokud je to poslední číslo 094014, tak by mohly být z roku 64-65 (pokud dělali každý rok tak 100tis ks).

Myslel jsem, že jsou mladší - ještě uvidím, co ty druhé - teď je mám u hodináře.

Každopádně díky za pomoc.

• 0