Přejít na obsah

Jak sundat korunku?


Doporučené příspěvky

Ahoj.. mam na vas vsechny dotaz.. Jak sundam korunku ze starejch hodinek.. momentalne mi jde o stare poljoty, ale myslim ze u vetsiny hodinek to je stejne.. proste na zavit nevim.. nejde to nijak vytocit.. vytahnout to take nejde, no a pak mi pomalu uz nic nenapada.. proste chci vyndat strojek z pouzdra nejakym elegantnim a nedestruktivnim zpusobem :-)

 

Diky za rady .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U některých kalibrů (ETA, UNITAS) je hned vedle trnu malý šroubeček, který ho drží uvnitř. ovšem pozor - nevyšroubovat celý. Může se pak rozhasit nastavení.

Tj. lehce povolovat, současně jemně vrtět korunkou, dokud nevyleze. Pak zlehka dotáhnout, pro jistotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No - zajít k hodináři a ukázat mu je :) Nic lepšího mě nenapadá. Může to být detail, jako je utažení šroubku, nebo taky něco vážnějšího - výměna laciné součástky. Zajděte tam co nejdřív, ať nemusíte shánět novou korunku za tu ztracenou.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Některé strojky mají zezadu otvor s malou šipkou. To tohoto otvoru se strci napr. sroubovak a pak lze vytahnout korunka i s natahovaci hrideli.

A nektere maji zase korunku i s hrideli "vyskubavaci", proste staci silneji zatahnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám opačný problém. U kalibru 66 korunku vytáhnu kdykoliv a nemusím nic mačkat. Jak to udělat, aby držela? :)

Je možné, že je stále zamáčknuto protože kolíček bývá někdy zatuhlý a stačí to rozebrat a vyčistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám opačný problém. U kalibru 66 korunku vytáhnu kdykoliv a nemusím nic mačkat. Jak to udělat, aby držela? :)

Je možné, že je stále zamáčknuto protože kolíček bývá někdy zatuhlý a stačí to rozebrat a vyčistit.

Vzhledem k tomu, že je Ondraj nabízí nové nepoužité za 500 (poř. č. 3) a vzhledenm k celkově bídnému stavu těch mých, to neřeším :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zvláštní věc - jak se mi u Breitling Shark rozbila korunka (je tam uvnitř taková "spojka"), tak jsem to odnesl do Carollina a pan Městka tam přede mnou chvíli korunkou točil a najednou mu zůstala v ruce - takže asi jde odšroubovat i bez demontáže a bez násilí, jen vědět, jak na to.. :-)

Já to nečekal, takže jsem nedával pozor, takže tu fintu neznám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po roku...
  • po měsících...

Ahoj, pustil jsem se do zkoumání strojku, prisel jsem jak uvolnit korunku, odsrouboval jsem i 2 sroubky co drzi strojek, ten se ted otaci, ale nechce vypadnout z pouzdra. Nechci ho moc pacit a proto se ptam, jestli tam neni jeste neco co ho drzi? Pokud ne, pouziju "trochu" nasili .-) jinak kdo je z Prahy a mel by chut me zaucit trosku do remesla necht se ozve .-) odmena za jeho cas ho nemine, chtel bych se to naucit. Taky by bylo fajn znat nekoho na renovace atd. chystam se ted renovovat par kousku .-) SERFIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pustil jsem se do zkoumání strojku, prisel jsem jak uvolnit korunku, odsrouboval jsem i 2 sroubky co drzi strojek, ten se ted otaci, ale nechce vypadnout z pouzdra. Nechci ho moc pacit a proto se ptam, jestli tam neni jeste neco co ho drzi? Pokud ne, pouziju "trochu" nasili .-) jinak kdo je z Prahy a mel by chut me zaucit trosku do remesla necht se ozve .-) odmena za jeho cas ho nemine, chtel bych se to naucit. Taky by bylo fajn znat nekoho na renovace atd. chystam se ted renovovat par kousku .-) SERFIK

 

Nemáš náhodou variantu se strojkem vloženým zepředu? V tom případě sejmeš sklíčko i s tím okružím a strojek vyjmeš i s ciferníkem, který ti teď nedovolí ho vytáhnout zadem. Foto by pomohlo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...