Přejít na obsah

Jak sundat korunku?


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám také dotaz "Jak sundat korunku?"  :-)

U mechanických hodinek to bývá většinou jasné, ale teď se mi do rukou dostaly quartzky a tam si nevím rady. Na fotce je v pravé horní části strojku (orientace dle fotky, ne dle polohy hodinek) je nápis PUSH. Když se do té šachtičky dívám, něco se tam při pohybu korunkou evidentně něco děje. Když jsem to zkusil jako mechanických hodinek - tlačit dolů a táhnout korunku ven - nic se nestalo, korunka se neuvolnila. Je to správný postup a mám zatlačit směrem do strojku víc, nebo je v tom nějaký jiný trik? Nerad bych to zkur.... Radu, ať to odnesu hodinářovi prosím ne. Dražší kousky samozřejmě nechávám odborníkům, ale tyhle za to nestojí.

Díky

t.

post-41737-0-08840900-1520003823_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nechci zakládat nové téma, tak to zkusím tady. Dnes jsem po delší době ponosil hodinky Omega flightmaster z přelomu 60tých a 70tých let - strojek omega cal. 910, což asi není tak podstatné. Stalo se mi bohužel to, že při snaze hodinky nastavit mi bez odporu zůstala korunka i s hřídelí v ruce. Zasunout zpět jde, pochopitelně už nedrží a jde vytáhnout. Hodinky už nejdou natáhnout a když se zasunutou korunkou točím, nastavuju čas. Jak velký je to problém? Bude to chtít vekou opravu nebo je to jen prkotina? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové téma, tak to zkusím tady. Dnes jsem po delší době ponosil hodinky Omega flightmaster z přelomu 60tých a 70tých let - strojek omega cal. 910, což asi není tak podstatné. Stalo se mi bohužel to, že při snaze hodinky nastavit mi bez odporu zůstala korunka i s hřídelí v ruce. Zasunout zpět jde, pochopitelně už nedrží a jde vytáhnout. Hodinky už nejdou natáhnout a když se zasunutou korunkou točím, nastavuju čas. Jak velký je to problém? Bude to chtít vekou opravu nebo je to jen prkotina? Díky!

Pokud natahovačka není zlomená, pak by to problém být neměl. Rozdělat, povolit šroubek (nebo jaké jištění mají), nasadit, utáhnout. U normálních hodinek bych napsal, že to zvládneš sám, ty Omegy bych ale svěřil raději hodináři.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrknu na cal 910 blize, ale jisteni sroubkem Omega spis ne, jeste jsem se s tim nesetkal. Zatim sem se vzdy setkal s jistenim pres cep staveci paky, ktera je jistena perem. Na 99% to bude i tento pripad.

Takze otevrit, zatlacit cep staveci paky, zasunout hridel.

Quick fix.

Nicmene nejspis je neco spatne a aby se to neopakovalo, bude treba vymena dilu

Doporucuju si zajistit:

910.1106 hridel natahu

910.1109 staveci paka

910. 1111 pero staveci paky

Tohle je z hlavy, jeste jak rikam to overim v manualech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Seamastere! Možná jsem mohl spíš napsat, že to je vlastně cal. 861. To by byla jednodušší informace. 910 je totéž, jen má místo subciferníkové vteřinovky na deváté hodině AM/PM ručku, která subciferník otočí jednou za den. Je to flightmaster 145.013.

 

Až teď mě napadlo se podívat do speedmasterů s průhledem a moc z toho chytrý nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted na to koukam,  base caliber je skutecne 860, takze to je takto:
860.1106 hridel natahu
910.1109 staveci paka - ta je 910 specificka
860.1110 pero staveci paky

toto doporuciju sehnat nez to das hodinari, pak by te nemelo nic prekvapit,bohuzel je kvuli tomu potreba to kompletne rozhodit strojek

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, dily do 860 nebudou problem, neb moonu je jak s...k nastesti....hridel natahu myslim mam i doma
tu staveci paku OME9101109 jsem se ted dival ma Cousins.UK skladem za 26 liber kdyztak - a v ni bude nejspis jadro pudla, nebo jezevcika :)

btw, moc pekne Flightmastery!
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ještě praktický dotaz ke korunce na hřídelce.

Všem nejde sundat, mě se asi u dvou starších primek naopak vyšroubovává. Nezdá se, že by to byla kombinace druhovýroby a originálu - řekl bych, že je vše origo.

Dotaz: lepí se nějak závit mezi korunkou a hřídelkou? U vrtulníků se všechny šroubové spoje lepí ThreadLockem - podle namáhání modrým, červeným nebo zeleným. Ale hodinky nejsou vrtulník, proto se radši ptám. myslím, že lepidlo na závity by to vyřešilo. Nepředpokládám, že bych ji měl někdy sundávat, ale nechci být prase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...