Přejít na obsah

Sinn 900 Flieger vs Damasko DC67 Si


Doporučené příspěvky

Pěkný večer všem,

 

foto web:

post-38718-0-07927500-1483996724_thumb.png

post-38718-0-71810200-1483996762_thumb.png

 

co vy na to? Hledám náhradu za Sinn 103 A Sa B, se kterými jsem se ne úplně skamarádil.

 

V obou případech mě zajímají na tahu, mimo jiné řešim:

 

Cena: srovnatelná, pokud bych oželel strojek s manufakturními úpravami a regulací, u D ještě existuje budget option DC67.

 

Pouzdro: v obou případech zodolněné, antimagnetické, Damasko má promakanější systém korunky. Odolnosti povrchu bych víc věřil u Damaska, ale je to jen pocit.

 

Luneta: Damasko má výbornou pověst,jinak klasika, Sinn a vnitřní očíslovaná luneta se bude húř ovládat tou krounkou na 10, ale vypadá dobře, plus se minimalizuje riziko, že si člověk bude s lunetou hrát, i když zrovna něco měří.

 

Strojek: Bez diskuze Damasko. Vlásek, u křemíkového kroku Damasko myslím stále používá tradiční palety, ale to je drobnost.

 

Tah: v obou případech bez možnosti mikroregulace, Sinn elegantní, Damasko brutalistní. Odolnost jako u pouzdra, čili větší víra v Konráda.

 

Ciferník: Damasko: asi jediný chronograf, který bude krásně odečitatelný i za tmy, jinak standardní 7750. Daydate (občas se hodí). Sinn dokonale řeší small seconds, dobrá implementace GMT (moc neruší), unikátní luneta. Z hediska toolovitosti určitě Damasko, estetika pro Sinn.

 

A že bych si za ty prachy mohl koupit v podstatě i Moony nebo leccos od Longines s etou i s palcovým rozdělovačrm atd. atd. vím, ale německé tooly jsou německé tooly...

 

Moc díky za pomoc, je to fakt natěsno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovedel jsi si vlastne uz ve sve minirecenzi vyse. Co chces, musis ale vedet sam.

 

Btw jen na okraj... vsiml jsi si, ze jedny maji cerny a druhy svetly cifr? To by u me pri vyberu hralo dost zasadni roli.

 

Na papire vedou Damasko (taky bys k nim obdrzel zdarma furu novejch kamosu tady z fora), ale srdcem bych vybral Sinn.

Upraveno uživatelem dlubix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se zeptam jinak, musi to byt chrona? Musi vid? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovedel jsi si vlastne uz ve sve minirecenzi vyse. Co chces, musis ale vedet sam.

 

Btw jen na okraj... vsiml jsi si, ze jedny maji cerny a druhy svetly cifr? To by u me pri vyberu hralo dost zasadni roli.

 

Na papire vedou Damasko (taky bys k nim obdrzel zdarma furu novejch kamosu tady z fora), ale srdcem bych vybral Sinn.

Technologicky jednoznačně Damasko, o tom žádná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bud Damasko DK10 / DK11 nebo Sinn U2

ale chapu jinak ty chrona :) . Kam budes nosit ty hodinky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako nechrona oboje super.

 

Manufakturní Damaska jsou neuvěřitelný po všech stránkách, ale tam si chci ještě počkat, jestli nezačnou dělat opravdu celokřemíkový krok nebo jestli se nakonec od nich těch manufakturních chron přece jen nedočkáme.

 

A kam je budu nosit: nejen do divočiny, čili spíš bod pro Sinn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Na papíře není naživo. Ta Damaska jsou menší, o dost. Sinn jsou elegantní masivní hodinky. U těch Damasek by mě neskutečně žral ten inverzní cifr. Při přechodu z venku do šera svítíš jako blázen. 

 

Pokud chceš hodinky na parádu, kup Sinn, pokud chceš hodinky, kde budeš vejskat, co za ty prachy uměj, kup Damasko. Ale s černým cifrem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za me Damasko, citelnost jako +

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Centrální minutový sčítač je super, ale pro mě tohle pouzdro bohužel není, i když jsem se to v minulosti snažil v duchu překousnout :-(

 

 

Sinn. Má imho větší koule. Ale fakt bych to zvážil...Damasko i Sinn mají o polovinu levnější tooly, které taky nevypadají špatně.

Souhlas, za půl ceny se určitě dá dobře vybrat. Taky není náhoda, že mám ty modré 103 A Sa B. Ale není to ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tohohle vyberu jsem pro Damaska v cerne ;)

Tyto Sinny jsou (na me) uz moc kancelarske.

 

Ja bych jeste zvazil Sinn 757 UTC/DIAPAL, na starem, triclankovem tahu (ten novy buznatah je brrr...moc kancelarsky)

 

70b3d5db2260483d26f37fcb8f6023b1.jpg

 

Edit: a zkousel jsi nazivo to soudkovite pouzdro u 140? Za me volba cislo 1! Mam nechrona (240) a to pouzdro me dostalo.

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nickolas: kdyby to řešil někdo jiný, navrhoval bych totéž :-) Ta denní i noční čitelnost ja ale prostě ach...

U 757 nemusím sčítače (připomínají mi ukazatel stavu baterky na palubní desce Karos, nevím proč), ale určitě se mi jako celek nehnusí.

Kanclové ty 900 trochu jsou, ale myslím, že toolovost pořád vítězí

140 jsem zkoušel, soudkovitá pouzdra mne bohužel míjí.

 

KFL: to rád slyším :-)

 

Ještě mě napadá jedna věc: Damaska budou možná tah/pouzdro hmotnostně vyváženější, u Sinnu se možná bude trochu bimbat těžké pouzdro na lehčím tahu. Co myslíte?

 

Rozhodně dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku mi to připadá, že od nás chceš posvětit tvoji volbu. Pokud tomu tak je, tak se rozhřešení nejspíš nedočkáš - oba dva kousky tu budou mít své fanoušky. Za mě například Sinn.

 

BTW být tebou zkusil bych na to nejít tak racionálně. Dej si je na ruku a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...