Přejít na obsah

Moon dilema


Doporučené příspěvky

To nemusím nic hledat :) Ty z obrázku rozhodně původní tzv. "DON" vložku lunety nemají. Ale to je běžné, že ty vložky často později měnily. Taky díky tomu mají moony z 60tých let s původní, byť dojebanou, vložkou lunety dost vysokou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Já měl hesalit, ale mentálně jsem na něj neměl (ano, musí tam být kvůli tomu, aby byly dál NASA certifikované atd.). Pokud to není velký škrábanec, polywatch vše řeší. Pro každodenní nošení spíš safír, záleží taky na tom, jak moc je důležitý příběh nebo parádní nápis na dýnku hesalitů.

 

Ale zase safír: mají tam pořád tu hnusným fontem napsanou chlubivou (a nepravdivou) větu "THE FIRST AND ONLY WATCH WORN ON THE MOON"? Ta mě od sapphire sandwich vždycky dost odrazovala.

 

Chápu, že kdo Moony neměl a přijde to na něj, není mu pomoci. Mě osobně se docela nepohodlně natahovaly (velikost korunky plus tlusté prsty).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to zase prijde jako absurdni diskuse, to se za 50 let existence nemely ani trochu zmenit..? A jestli hesalit nebo safir, tak se klonim na stranu tech, pro ktere jsou prave moony jen ty s hesalitem a bez pruhledu, pac ty se safirem na mise nemohly a nemely certifikaci. Jak muzu jako moonwatch oznacit hodinky, ktere kvuli sve konstrukci z principu nesmeji ani do vesmiru? Plne ale chapu rozhodnuti jit do temer neznicitelneho safiru, urcite mnohem hodnotnejsi a pro pozemske ucely lepsi/ praktictejsi material ;) jo je to tezka volba..

Ja nerikam, ze se nemely zmenit. Jen rikam, ze ty hodinky nebyly na mesici to je cele :) A s tou certifikaci safiru do vesmiru, jses si jistej? Fortisky toho nalitaly na obezne draze mozna vic jak vsechny ostatni hodinky dohromady a maj safir. Ja proti hesalitu a moonum nic nemam, jen mi ta obhajoba prijde trochu mimo no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Chápu, že kdo Moony neměl a přijde to na něj, není mu pomoci...

 

Jak říkáš...Dlouho jsem váhal, jestli se tady vůbec ptát. Věřím, že je tady na to po těch letech už dost lidí alergických. Co mám dělat, když to na mě přišlo no :death: . Ostatně je to přeci diskuzní fórum ne?

 

Mám respekt vůči místním znalcům  :notworthy: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkáš...Dlouho jsem váhal, jestli se tady vůbec ptát. Věřím, že je tady na to po těch letech už dost lidí alergických. Co mám dělat, když to na mě přišlo no :death: . Ostatně je to přeci diskuzní fórum ne?

 

Mám respekt vůči místním znalcům  :notworthy: .

Vždyť já je taky měl :-) Znova do nich nepůjdu, ale to bych nevěděl. kdybych je nikdy neměl. Proporce ciferníku, umístění sčítačů, to dodnes nemá chybu, ať už pod hesalitem nabo safírem. Absence datumovky může být taky mrcha, pokud je teda člověk zvyklý se na ni dost spoléhat. Sice si člověk může říkat, že u moonů, přece voe u MOONŮ to kousne, ale po půl roce... No prostě bacha na to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale kdo by si hrál s chronem jen proto, aby se díval na pohyb dílů na strojku?

Tohle je myslím taky za ban :D

 

Jinak k tématu, já už jsem se asi před půlrokem rozhodl, že je musím mít. Několikrát jsem porovnával oboje vedle sebe a vyšel mi z toho jasně hesalit. No a teď jsou na rolexforu jedny z mého roku narození a za velmi doboru cenu, potřebuju nějaké objektivní důvody proč je nevzít prosím ? :) Zatím mě napadá, že z roku narození bych chtěl spíše suby a omegy moony novější...

http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=516197&highlight=omega+moonwtach+1991

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je myslím taky za ban :D

 

Jinak k tématu, já už jsem se asi před půlrokem rozhodl, že je musím mít. Několikrát jsem porovnával oboje vedle sebe a vyšel mi z toho jasně hesalit. No a teď jsou na rolexforu jedny z mého roku narození a za velmi doboru cenu, potřebuju nějaké objektivní důvody proč je nevzít prosím ? :) Zatím mě napadá, že z roku narození bych chtěl spíše suby a omegy moony novější...

http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=516197&highlight=omega+moonwtach+1991

Když u moonů je to těžký: hesalit, ruční nátah, no-date. Pro někoho všechno plusy, pro někoho všechno mínusy.

 

Chápu ten rok narození, na druhou stranu s DPH ta cena už taky není zas až takový zázrak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když u moonů je to těžký: hesalit, ruční nátah, no-date. Pro někoho všechno plusy, pro někoho všechno mínusy.

 

Chápu ten rok narození, na druhou stranu s DPH ta cena už taky není zas až takový zázrak.

To bych si po někom nechal poslat. Akorát mě teda štve, že bych musel čekat, někoho úkolovat atd. Být to v EU, tak je vezmu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřekl bych, že absenci safíru a nutnost nátahu beru jako plus, nejspíš mi to nebude vadit. No-date je pro mě plus. Na všech ostatních hodinkách datum mám a štve mě to. Myslím, že se mi to začíná rýsovat. 

 

To: vojta1: Tak první důvod, co mě napadá je, že za ty peníze mi přijdou dost ožužlaný. Já osobně hodinky z roku mého narození oželím a dopřeju je naopak svým ratolestem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vojto -  stav tech moonu na rolexforu je hodne spatnej. nesel bych do nich

Je pravda, že jsou trochu dotřískané, ale to se podle mě dá řešit. Asi bych starší hodinky stejně chtěl vidět. Nicméně už nějakou dobu tenhle ročník zkoumám a pod 100 se dostatnou málokdy a upřímně v né moc lepším stavu. Na watchuseek šly jedny lepší za podobnou cenu teda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak pokud jseš v no-date clubu a zbylé věci nevadí, jsi zpět u  původního dilematu :lol2:

 

Za mě potom safír, protože jak jsem psal, hesalit jsem nedal.

 

Myslím, že už jsem se posunul. Půjdu do hesalitu. To safírový mlíko prostě nedám - to budu radši každý měsíc měnit sklíčko. Teď spíš řeším, jestli hrotit výměnu dýnka. Pan Mikuškovic si nebyl jistý, zda-li je to oficiální cestou možné - defacto bych tím vytvořil oficiálně neexistující hodinky. Pokud to lze a já to i v té době budu chtít, tak pak zůstává otázkou na kolik ta sranda přijde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...