Přejít na obsah

Jaké Citizeny


Blues

Doporučené příspěvky

Drazí chronomagoři,

jedním z mých hodinkářských cílů je mít od každé významné japonské značky po nějakém výrazném kousku. Orient jsem vyřešil jedněmi OrientStary, Seiko monstry. A teď koumám, co si tak pořídit od Citizenů. Jsem sice ortodoxní zastánce automatů, ale možná u nějakého zajímavého kusu od Citizenů bych i udělal výjimku. I když u nás se to snad vůbec neprodává, ale řada automatů od Citizen mě docela oslovila. Mě by spíš zaujímal názor fóra. Které Citizeny považujete za takové nejtypičtější? Který model/modely by si člověk měl představit, když se řekne Citizen? Jaký zástupce Citizenů by mohl být ten NEJ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Třeba tě zaujme toto, příjem EU/USA/UK/JPN/BPC zaručen

 

http://www.watches88.com/pd-citizen-promaster-air-eco-drive-global-radio-controlled-at9035-51a.cfm

 

Akorát je tam nevýhoda doplatku DPH a celní zastoupení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá zajímavě. Sice trochu moc zlata, ale dá se o nich uvažovat. Každopádně na ten e-shop jsem zatím nikdy nenarazil, takže si budu moc po nocích vesele klikat. Díky.

Je osvědčený a osobně odzkoušený, myslím, že je i v recenzích obchodů, vše ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě Citizen = Ecodrive a když už tak RC.

Můžu:

  • si podle nich seřizovat ostatní hodinky
  • každé ráno kontrolovat zda proběhla synchronizace (mám je v místě kde příjem není 100%)
  • provádět ruční synchronizaci, pokud neproběhla a "lovit" signál
  • pozorovat různé funkce a sledovat jak rafiky makají (nabití aku, stopky, časový posun)
  • otáčet lunetou pro letecké výpočty i když jim prd rozumím

a to mě baví, zatím. Asi taky proto, že na to zatím vidím. Spousta známých na ty ciferníky nevidí a připadá jim to spíš jako kompas.

Tak vidím Citizen já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, vy mě s tím eco -drivem štvete :-) Samozřejmě, že si uvědomuju, že Citizen je především eco-drive. Jejich ultraslimy jsou pecka. Koukal jsem na ně na Baselworldu jak urvanej. Když já mám pořád s tou skákající vteřinovou ručičkou problém. Ale léčím se. Ostatně i proto jsem založil toto vlákno, protože jsem tušil, že se ozve někdo, kdo bude za eco-drive bojovat. A to já chci.

Co se týče automatů, hledám něco extra. NĚCO. Možná to najdu až za několik let. Klasické automaty k obleku i na všední den jsem si na tomto fóru pořídil od Orientu. Nehledám jejich kopie. Jsou dobré, prodávající byl gentleman, cena příznivá... I po více jak roce mi stále dělají radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš nic dražšího. Protože výraz "lepší" lze vyložit různě a třeba pro mě je rozhodně lepší naprosto přesný Citizen Eco-drive s RC za 7000Kč, než nějaký Citizen Eco-drive bez RC s odchylkou +/- 5 sekund ročně za cenu 10x vyšší.

 Sdílím stejný názor. V této cenové relaci u hodinek, co postnul maxipes fík, bych si už pořídil úplně jiné hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Spíš nic dražšího. Protože výraz "lepší" lze vyložit různě a třeba pro mě je rozhodně lepší naprosto přesný Citizen Eco-drive s RC za 7000Kč, než nějaký Citizen Eco-drive bez RC s odchylkou +/- 5 sekund ročně za cenu 10x vyšší.

jestli by nestačil mobil

Upraveno uživatelem maxipesfik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

 Sdílím stejný názor. V této cenové relaci u hodinek, co postnul maxipes fík, bych si už pořídil úplně jiné hodinky...

by mě zajímalo, co lepšího by jsi pořídil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se nesmí, v divadle koukat na hodinky? Já byl v divadle asi dvakrát a pokaždý jsem koukal na hodinky co pět minut, protože jsem se nemohl dočkat, až to skončí a já odtud vypadnu. To jsem ale netušil, že tím porušuju nějakou etiketu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...