Přejít na obsah

Omega speedmaster- které vybrat?


taxidriver

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 235
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

 

Tak nevím, ale přestává se mi ten hnědý řemínek líbit? Asi jim nejlíp pasuje kovový tah, co vy na to?

 

 

Koukám, že jsi nakonec zvolil safír. Jak ses ptal, proč tady nezanedbatelná skupina preferuje hesalit...Jedni prostě chtějí to, co lítá do vesmíru (to by mě osobně bylo jedno). Druzí neunesou ten zamléčněný ciferník - mezi ty patřím i já :-).

post-27283-0-24568300-1521743969_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Ahoj.

Omlouvám se za plevelení diskuze, ale potřebuju poradit od zkušených Moon pacientů.

Jaký je Váš názor na tyto Moony? Jsem z nich celkem vyřízenej a líbí se mi celokovový provedení i klasický ručky s šipkama. Nejsou to vyhozený prachy za takového stařečka s plastovým "sklem"? A jak je to s manuálním nátahem a servisování oproti co-axiálům? Také je to za ranec nebo to vyčistí a promaže šikovnej "neomegovej" hodinář? Nikdy jsem neměl automaty od Omegy a vlastně ani nechci, sám jsem už retro, tak proč nemít i retro Moony. :-)

 

Děkuji za odpověď.

 

Snad bude odkaz fungovat.

 

 

https://www.ebay.de/itm/OMEGA-SPEEDMASTER-MOONWATCH-CHRONOGRAPH-HANDAUFZUG-1861-3450222-VP-4300-EURO/332714779176?hash=item4d7758a228:g:PY8AAOSwW-1bQ4VT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to remake 1957 speedmasteru z roku cca 1997, pouzdro, strojek 1861, je stejny jak na moowatch, lisi se jen cifr, luneta, rucky, dynko.
Servis u AD bude 18k+ dneska za chronograf. Servis mimo AD jen u zkuseneho hodinare.
Co se tyce tohoto konkretniho kusu, nema karty, ale je to origo. Cena je otazka vkusu, na my vyssi, nez bych dal ja, kdybych je chtel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz to zavani exhibici ega, nerad bych tu zakladal nejaky flame, ale :)  Moonwatch je obecne oznaceni modelove rady, jez ziskala certifikaci NASA. Co mozna nevis, je fakt, ze NASA udelila certifikat modelu, ne referenci. Takze  oznaceni moonwatch pro 861+ je v poradku, j kdyz se neprosly po mesici. Zalezi jak je kdo rigid :)
Ad teto konkretni model, kockopes je opet trosku ostre, az na tvar pouzdra je absence napisu Professional i rucky celkem ok. Takovy prvni vystrel na tema remake, coz dotahli az loni Trilogy edition.
Abych to shrnul, nekazil bych Hrabeti zbytecne radost, jsou to pekny hodinky, zjevne neni hnidopich a kdyz mu budou delat radost, proc ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Omlouvám se za plevelení diskuze, ale potřebuju poradit od zkušených Moon pacientů.

Jaký je Váš názor na tyto Moony? Jsem z nich celkem vyřízenej a líbí se mi celokovový provedení i klasický ručky s šipkama. Nejsou to vyhozený prachy za takového stařečka s plastovým "sklem"? A jak je to s manuálním nátahem a servisování oproti co-axiálům? Také je to za ranec nebo to vyčistí a promaže šikovnej "neomegovej" hodinář? Nikdy jsem neměl automaty od Omegy a vlastně ani nechci, sám jsem už retro, tak proč nemít i retro Moony. :-)

 

Děkuji za odpověď.

 

Snad bude odkaz fungovat.

 

 

https://www.ebay.de/itm/OMEGA-SPEEDMASTER-MOONWATCH-CHRONOGRAPH-HANDAUFZUG-1861-3450222-VP-4300-EURO/332714779176?hash=item4d7758a228:g:PY8AAOSwW-1bQ4VT

Vůbec se hesalitu neboj. Sám jsem to dost řešil když jsem kupoval svoje. Hesalit se sice může poškrábat, ale stačí koupit z eBay Polywatch za 60 Kč a jakékoliv šrámy jsou během dvou minut pryč. Na každodenní nošení mi to vůbec nevadí a hesalit pořád vypadá jako nový. Leštil jsem jej jen jednou a úplně pohoda. Hlavně to vypadá o dost lépe než safír. Chodíme s kamarádem pravidelně na pivko a ten má safírové Moony, takže mám dobré porovnání. Mám rád safír, ale na Moonech je prostě Hesalit něco víc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz to zavani exhibici ega, nerad bych tu zakladal nejaky flame, ale :)  Moonwatch je obecne oznaceni modelove rady, jez ziskala certifikaci NASA. Co mozna nevis, je fakt, ze NASA udelila certifikat modelu, ne referenci. Takze  oznaceni moonwatch pro 861+ je v poradku, j kdyz se neprosly po mesici. Zalezi jak je kdo rigid :)

Ad teto konkretni model, kockopes je opet trosku ostre, az na tvar pouzdra je absence napisu Professional i rucky celkem ok. Takovy prvni vystrel na tema remake, coz dotahli az loni Trilogy edition.

Abych to shrnul, nekazil bych Hrabeti zbytecne radost, jsou to pekny hodinky, zjevne neni hnidopich a kdyz mu budou delat radost, proc ne...

Všechno vím ale myslím že si rozumíme. Myslím ale že zrovna tydle nejsou moc dobrá koupě, absence papírů, servis bůhví kdy a jak kvalitně to že todle opravdu nejsou Moony ať už se na to podíváš jakkoliv z nich podle mého nečiní nic co by stálo za to, přeci jen 2860eur??? Za 3100eur což je z mého pohledu trošku navíc může mít funglové Moony, případně FOIS se safírem.

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena je otázka jednání. Mám předjednanou nižší. Ano, omlouvám se za označení moon, když je to remake první verze speedu, který ještě k měsíci vzhlížel z povrchu Země. Proto jako 1957 ani není ozn. Professional, stejně jak na původních hodinkách.

Vlastně zažily jen jeden rok výroby 1997, tak se na to divám trochu jako na hodinky,které by už na ceně nemusely ztrácet (pokud se bude stav udržovat na úrovni, ačkoli nemají karty-to mě trochu brzdí v rozhodování) a že nebyly na měsíci mě až tolik nevadí, koho hodinky byly...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to pouze myslel, když vidím někoho s pár příspěvky tak automaticky se snažím aby nenaletěl na terminologii a nebyl pak zklamán, jestli všechno tohle víš tak super. 

 

Ohledně ceny, já myslím že to není nijak extra žádaný model, přidej k tomu absenci papírů. Z těch pár prodejů na CHM šel vždy pod obyčejnými Moony jestli si pamatuji, jestli chceš speedy který mají větší potenciál nejít dolů tak bych se spíš podíval na tritiové Speedy ale to je větší hledání protože dealeři jsou drazí takže tak.

 

Já myslím že kdyby ses jich tady zbavoval tak bys horko těžko dostal nad 60+, ale třeba se mýlím. Většina raději koupí echtové Moony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys rad starsi kousek, co si bude drzet cenu, respektive rust na cene, koukej po posledni referenci s tritiem - 145.0022, 359050, 357050 s rokem 1997 a niz.. I tak to bude boj, pro bezny noseni bez papiru a krabicky v pohode, v pripade kousku do sbirky skoro nutnost..:) cena ale bude minimalne 3400e nahoru.. A to je jeste servis s otaznikem, pac u Omegy za nej chteji nesmysl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za názory. Zvážím nákup, ale výrazně pod 70tis cenu neskopnu. Mě se právě líbí tato verze ruček, u klasických moonů mě ruší ta velká vteřinovka stopek. Tady to na mě působí lépe - ač vše je na oku každého soudruha a zvyknout se dá na všechno. Nicméně jsem názoru, že každé Omegy mají své kouzlo a hodnotu i své fandy a odpůrce. Jsem rád, že jsem zde nebyl ukamenován, přišel jsem pro radu a ne si pomeřovat hodinky nebo cokoli jiného. ;-)

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsou super, ale to bych asi ještě musel prodat ledvinu. Zase takový vatanen nejsem. :-)

Účel: občas ponosit, pokochat se a nechat stárnout pro synka.

Vyhodu speedu vidím v jednoduchosti strojku, se kterým by si mohl poradit dobrej neznačkovej hodinář a mizerné vodotěsnosti, čili není požadavek to každý servis komplet tlakovat. Teď se asi majitelé značkově servisovaných mazlíků orosili. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to nepřipadá blbej nápad. FOIS jsou pro mě docela pěkný hodinky a pokud máš hubenější ruku, tak být menší průměr mohl být výhoda. A cenově to máš skoro dtto, akorát kupuješ nový hodinky.

 

Edit: Absence tahu, což třeba mně osobně zas tak nevadí, ale někomu třeba může.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja byt tebou, tak bych urcite zvazil koupi novych moonu nebo FIOS - uhrinstinkt je provereny mistnimi cleny a mas jistotu co kupujes. Zvlast s ohledem na cenu, kterou bys za ty odkazovany speedy dal, absenci papiru a nejistotu o provedeni servisu. Spise bych pocital s tim, ze servis nebyl a kdyz, tak buhvi v jake kvalite. Anebo pokud bys kousnul rucku moonu, tak se za 70 az 80k daji koupit lehce nosene tady na foru s novou krabici.

 

A jeste jedna obecna poznamka k ebayi - to, ze se neco na prvni pohled zda jako dobry kauf, nemusi znamenat nic. I kdyz to treba sou origa, tak se muze neco pokazit (neodpovidaji popisu, maji poskozeni, nebo nedejboze vubec neprijdou). Pak na zpatecni poste, refundaci a rozdilu kurzu prodelas tisice. Mluvim z vlastni zkusenosti. U hodinek za cca 1000 eur delal jen rozdil v kurzu asi 1600 Kc. V tvem pripade to bude cca 3x tolik.

 

Samozrejme, ze pokud hledas vylozene nejaky vintage kousek, tak nic jineho nez ebay ci chrono24 nezbyde a v takovem pripade preju stastnou ruku pri vyberu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...