Přejít na obsah

Omega speedmaster- které vybrat?


taxidriver

Doporučené příspěvky

Ano, toho bazarového nákupu online se bojím. Jak koukám po hodinkách,přihazuju tuhle bura,pak zase a už budu na novejch... tak to dopadnout nemělo. :-D FOIS mi na první pohled sedly, ale na druhej mi stále něco chybělo a já nevěděl co. Už to mám: Nekousnu absenci (teď budu používat termíny hodinového řepáka) nálitků na pouzdře kolem korunky. A klasický moony jsou tam za stejnou cenu. Fakt dobrej web - diky! Stále ale porovnávám s těmi celokov Broad arrow a ty mě osobně chytly za srdce víc. Ty bílé ručičky jsou sice origo a stylové, ale ta výrazná ručka od stopek,kterou si snad pujčili od Hanharta mi trhá sítnici. Asi budu ještě vyčkávat na nějaké Broad arr. s historií..... Fajnšmekry zatracovaný "Kočkopes" asi vyvinuli pro patrony jako jsem já. :-D

Upraveno uživatelem Hrabe_X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 235
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na ty hesalitky za 3100 ojro jsem taky koukal. Stále přemýšlím, zda bych si na ně designově zvykl a čím déle sleduji recenze na youtube atd., tak jsou mi sympatičtější. Už mi ani necuká oko z těch ruček...

Na Uhrinstinkt jsou levnější jak 5let starý na ebayi. Jak je to možné? Ta krabice s Nato páskem a dalšími hovadinkami to je standartem nebo nějaká akce nějakých ročníků výroby?

Vzhledem k tomu, kolik nových typů ženou na trh, tak se trochu obávám, aby je nepřestali vyrábět dřív než se rozhoupu, což se mi stává v 80% objednávek na netu a je jedno, o jaký artikl se jedná. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uhrinstinkt je sedivy prodejce, ktery hodinky koupi od jineho AD za uplne jine ceny (nakupuje ve velkem) a pak ti to muze prodat vyrazne pod cenou oproti AD, kdyz je poptas sam. Ve finale tak kupujes hodinky z nemecka ale kartu mas orazenou treba od italskeho AD s tim, ze zaruka bezi od prvniho prodeje. To je taky duvod dlouhych dodacich lhut, pokud je nemaji skladem (cekas, az je popta u AD, ten je treba poptava u vytobce a teprve pak je posilaji do DE). Pokud sem se v necem seknul, tak at me kdyztak zkusenejsi kolegove opravi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vůbec se hesalitu neboj. Sám jsem to dost řešil když jsem kupoval svoje. Hesalit se sice může poškrábat, ale stačí koupit z eBay Polywatch za 60 Kč a jakékoliv šrámy jsou během dvou minut pryč. Na každodenní nošení mi to vůbec nevadí a hesalit pořád vypadá jako nový. Leštil jsem jej jen jednou a úplně pohoda. Hlavně to vypadá o dost lépe než safír. Chodíme s kamarádem pravidelně na pivko a ten má safírové Moony, takže mám dobré porovnání. Mám rád safír, ale na Moonech je prostě Hesalit něco víc. 

Tohle je pro mě strašně důležité slyšet. Všichni mi říkají hesalit, ale se safírem moony nikdo neviděl. :D 

 

Tak jo. :)

 

-

 

 

Jinak Uhrinstinkt - já s ním nemám problém. Už jsem u nich nakupoval, karta od AD a vše naprosto v pořádku. Ale tím nechci vylučovat, že by to nebyla šedivka. Asi je, ale narozdíl od jiných mají férové jednání a na tu záruku se dá spolehnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedině ověřenej web !!!

Dnes jsem našel náhodou divnej inz. na ebayi (a to s ebayem mám jen kladné zkušenosti, takže nebýt náhody a chtít tyto Omegy, vyhodil bych 50tis. z okna).

 

ebay Itálie:

https://www.ebay.de/itm/153122579256?ViewItem=&item=153122579256

 

Gumtree - Austrálie:

https://www.gumtree.com.au/s-ad/malvern-east/watches/omega-seamaster-300-master-co-axial-41-mm-steel-233-30-41-21-0/1189638377

 

Zneužití fotek australského prodejce??? Nebo týpek je na dovče v Itálii a došly mu prachy? :-D (Omluva, že to nejsou moony).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni mi říkají hesalit, ale se safírem moony nikdo neviděl. :D

 

Zde zajímavé chlubící a kochací vlákno se stovkami safírových sendvičů. Některé fotky a detaily jsou parádně nafocené a kombinace řemenů inspirující.

 

https://forums.watchuseek.com/f78/speedmaster-3573-50-00-a-311549-15.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vanoce se blizi a pomalu to bude temer rok od nakupu prvnich vintage hodinek, ktery ale nakonec nedopadl uplne dle predstav.. Tak si rikam, ze napodruhe by to treba mohlo vyjit  :D Ale znate to, clovek v zachvatu chronobundu ztraci soudnost, tak me napadlo, ze se jeste poradim s mistnimi blazny..  ;) Bo cim vice blaznu, tim vice rozumu, to je jasna vec.. 

No trosku jsem ustoupil ze svych naroku, drive jsem chtel jen Moony s pruhledem se zlacenym strojkem, tritiem a hesalitem.. Uz nejakou chvilku koukam na stejny sendvic, ovsem novejsi verzi jiz bez zlaceni, uvnitr tika nastupce v podobe dnesniho kalibru 1863.. Co rikate na stav? Dnes jsou v Nemecku, ale puvodne dle karty Japonsko, pouzdro vypada, ze je v puvodnim stavu bez prebrouseni, hrany, bocni profil symetricky, nikde vetsi tukance, sklo, lunet ok, patina v poradku, vypadaji, ze vlhkost se dovnitr nedostala.. (alespon dle toho ciselniku) 

Cena je lakava, prodejce ale mene, sice trusted seller, ale jen 12 hodnoceni.. A nasel jsem na nej negativni koment na rolexforu, ze zakaznika nevybirave odpalkoval..  :whistling:

Omega3.jpg?ver=0Omega1.jpg?ver=0Omega2.jpg?ver=0

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepší tato srovnání nesledovat. Já si chtěl před jejich koupí vše nastudovat a zabředl do těchto diskuzí a srovnávaček.

A všechny tyto dilemata hesalit vs. safír, průhled dýnka vs. plné s hippocampem, moony vs. nemoony, limitky vs. nelimitky, kalibr ten vs. onen, manuál vs. automat, broad arrow vs. klasika, plastová brzda vs. kov mě od speedmasterů dočista odradily.

Normálně mi to speedy tak znechutilo, že jsem si je na ruce už nedokázal užít.

Takže to raději nečtěte a kupte si je proto, že s vám líbí, jelikož jsou jednoduše super, ať jsou jakékoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepší tato srovnání nesledovat. Já si chtěl před jejich koupí vše nastudovat a zabředl do těchto diskuzí a srovnávaček.

A všechny tyto dilemata hesalit vs. safír, průhled dýnka vs. plné s hippocampem, moony vs. nemoony, limitky vs. nelimitky, kalibr ten vs. onen, manuál vs. automat, broad arrow vs. klasika, plastová brzda vs. kov mě od speedmasterů dočista odradily.

Normálně mi to speedy tak znechutilo, že jsem si je na ruce už nedokázal užít.

Takže to raději nečtěte a kupte si je proto, že s vám líbí, jelikož jsou jednoduše super, ať jsou jakékoliv.

Pro nekoho nevyhoda, pro jineho vyhoda...;) Kazdy si muze najit ten svuj model, pro orientaci je ale potreba nejakou chvilku nad moonama stravit, predevsim kvuli tem 60 rokum historie. Podobne to mas ale i u jinych ikonickych modelu.. Budme radi, ze jsou tu hodinky, co na nas kladou o neco vyssi naroky, ne..?:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro nekoho nevyhoda, pro jineho vyhoda... ;) Kazdy si muze najit ten svuj model, pro orientaci je ale potreba nejakou chvilku nad moonama stravit, predevsim kvuli tem 60 rokum historie. Podobne to mas ale i u jinych ikonickych modelu.. Budme radi, ze jsou tu hodinky, co na nas kladou o neco vyssi naroky, ne..? :)

 

Ano, ve výsledku je to asi výhoda. Variabilita je fajn a co člověk, to názor. 

Já tím spíš myslel, že mě odradily ty diskuze, kde se "hlupáci" dohadují a napadají, že ty či ony speedy jsou horší nebo méně ceněné a méně Omega. Že jedině tyhle nebo tamty jsou dost origo a košér a ostatní jsou přebytečný a bezcenný šmuk a skoro by se neměly ani vyrábět.

Omegy, ať jsou to baterky nebo mechaniky, automaty, manuály, Ety nebo Lemanie, inhouse kalibry, tak pro mě to jsou hodinky s duší a jejich zpracování nemá chybu. Speedům třeba dám časem ještě šanci. Zatím jsem k nim asi duševně nedozrál a jsem spokojený u jejich bratříčků z řady Seamaster. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ahoj

 

Prosim vas, ctene odborniky, o radu.

Mam moznost koupit od kolegy z prace Speedmastery z r. 91. On je ma asi tretim rokem z Chrono24, kompletni baleni. Nabizena cena je 40tkc.

Prilis tomu nerozumim, ale nejedna se o Moony. Ukazuji i datum a den v tydnu (pro me komplikace zbytecne). Na servisu nikdy nebyly, chodim +/- 10s denne. Pro me by to byly asi nejdrazsi hodiny v zivote a planuji je na bezne noseni (musi prezit nemocnicni provoz).

 

Ma otazka zni - je cena adekvani? Dluzno v dohledne dobe pocitat se srevisem? Na co bych se mel zamerit pri koupi?

 

Dekuji vsem za odpoved.

 

P.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...