Přejít na obsah

Steinhart - vaše zkušenosti


Drummer

Doporučené příspěvky

Hele, proč je zde Steinhart veden v německých hodinkách, když má na cifru Swiss Made a je vyráběn ve "Švajcu"?

 

https://www.chronoshop.cz/steinhart/

..asi podobně jako Hamilton v amerických? Museli by pak být asi všichni výrobci co rvou ETU a jinej Swiss strojek do svých hodinek vedený ve Swiss sekci.Mě se nejvíc líbí, když to ladí k sobě..Něměc,Švýcar,Japonec a každej(nejlépe:-) svůj in-house.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 464
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Spona je taky Titan - Titan není odolnější vůči poškrábání než ocel. Titan je měkčí. Existují i "tvrzené" typy Titanu (slitiny), ale o těch se v kontextu hodinek nebavíme.

Takže k poškrábání jsou Titanové hodinky náchylnější, než hodinky z ocele.  :)

Já už mám sponu škráblou, ale říkám tomu patina   :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spona je taky Titan - Titan není odolnější vůči poškrábání než ocel. Titan je měkčí. Existují i "tvrzené" typy Titanu (slitiny), ale o těch se v kontextu hodinek nebavíme.

Takže k poškrábání jsou Titanové hodinky náchylnější, než hodinky z ocele.  :)

Já už mám sponu škráblou, ale říkám tomu patina   :cool02:

Ok tos vyblil pěknou sračku.

Jinak k meritu věci.  I na titanu se dá udělat tvrzená vrstva.  Viz myslím, že to dělá Sinn a zove se to tegiment.  U štajnů to opravdu nehledej. Je to jen kartáč a patinuje to tak nějak podobně jako třeba bronz,  měď nebo cín.  Takže mikrovlášečnice chvíli vidíš,  časem zmizí.

Na funci to nemá vliv.  Nic pro leštiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

58f3e8bc167017c1f48e9ef3592528d6.jpg

 

Chlapi...včera som sa s nimi sprchoval a dnes pozerám že na okrajoch lunety je ako keby zarosene alebo čo..nikde inde voda nie je..predtým sa to nikdy nestalo..nie su ani rozbité, ani nespadli..mám ich asi 1,5 roka..niekoľko x boli vo vode a v pohode..poradí niekto čo s tým? Lepšie foto som nedokázal urobiť

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok tos vyblil pěknou sračku.

 

?Dobrá,? řekl Švejk, ?já rád mluvím se vzdělanejma lidma a mě to bude moc těšit, když uvidím toho táborskýho přednostu stanice.?

 

Dokusan se ptal ve vlákně Steinhart na hodinky Steinhart, odpověděl jsem ke Steinhart, nemá tedy smysl rozvádět jak je to jinde. Steinhart používá Titanium Grade 5 (asi nejběžněji používaná titan. slitina v hodinkářství - kdyby Stein měl něco lepšího, pochlubí se ) má HRC 36, nejběžněji používaná ocel na pouzdra hodinek je 361L s HRC 80 (+/- na zpracování).

 

A protože otázka Dokusana zněla : "Ta spona na titanovych 500 je nějaká kartacovana úprava titanu nebo oceli? Má to být jako odolnější proti kancldajvingu?" , tak logicky se porovnávají materiály Titanium grade 5 vs 316L ocel z hlediska tvrdosti, protože to je klíčová vlastnost, která nám ukáže dispozice k otěru, vrypům apod.

 

80 > 36.  

 

Takže hodinky vyrobené z titania grade 5 budou snadněji poškrabatelné, než hodinky z běžné oceli 316L.

 

Přikládám jako podklad "materiálové listy" - v angličtině, pokud anglicky neumíte, použijte google překladač.

Titanium grade 5 :

http://asm.matweb.com/search/SpecificMaterial.asp?bassnum=mtp641

 

Ocel 316L : 

http://asm.matweb.com/search/SpecificMaterial.asp?bassnum=MQ316Q

 

Přeju hezký den  :)

-----------------------------------

 

Dokusan : Mě šlo spíš o to,ze ta spona má úplně jinou povrchovou úpravu. Jestli to je opravdu pouze z praktických důvodů ochrany proti poškrábání, nebo jen estetický prvek? 

 

Těžko říct, tak jako tak je titan víc náchylný k poškrábání. Možná estetika, kdyby to měla být prevence, byla by spona asi leštěná, kde by se škrábaneček ztratil, zatímco na kartáčované šedé bude svítit.

Tak jak psal Siwi, tak titan se barevně podobá oceli leštěný a kartáčovaný má tu svou titanovou šedou barvu.

 

Tady pro ukázku má spona se škrábancem. Nehtem není moc patrný , mělký.   Vytvořil jsem ho velmi jemným posunutím ruky po keramickém dlaždici. Na fotce není příliš patrný, ale v reálu svítí jako vánoční stromeček :newyear:

Bohužel u focení nebylo nejvhodnější světlo. Omlouvám se, líp to teď nešlo.  Hezký den   :)

DSC_0540.jpg

Upraveno uživatelem Michael Psy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za obsáhlou informci. Přesto mi nejde do hlavy, proč je spona kartáčovaná a tah leštěný....no co už, nemusím vědět všechno. Hodinky jsou to super.

 

Tah také není leštěný. Akorát, že ta spona je trochu tmavší. Taky nevím proč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to taky stejné a kartáčovaný je i tah i spona, ale na sponě je jakoby vrchní vrstvička jiná. Nevím jak to pojmenovat. Někdy se mi zdá, že je spona ocelová a je na ní jen vrstvička titanu. Já osobně jsem si sponu "překartáčoval" a je teď stejně lesklá jako tah, čehož jsem doufal, že dosáhnu a povedlo se.

Jak bude čas udělám foto na světle.

Řekl bych, že to vypadá líp.

Je k tomu zapotřebí jen patřičné brusné rouno a trochu zručnosti. Nic moc na tom není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...