Přejít na obsah

Rolex GMT MASTER II 116710 BLNR


Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

Najprv som to sem ani neplánoval dávať, keďže ide o "najprefláknutejšie" Rolex-y za poslednú dobu, ale keďže som si pri browsovaní fórkom všimol, že tu tých reviews paradoxne veľa nie je, povedal som si, že prispejem aspoň malým review mojích povedal by som vysnených, ale klamal by som (keďže som k ním prišiel ako slepý k husliam) Rolex GMT MASTER II 116710 BLNR.

 

Takže, review GMT BLNR + malé porovnanie s 114060, here we go!

 

Pre-sale:

Neviem či je to náhoda, alebo veľmi dobrý marketing, ale priebeh bol dosť podobný tomu, čo opisoval užívateľ ruben. Po BLNR som pokukoval dlhú dobu a keďže ceny u AD a na aftermarkete sú takmer v parite s butikmi, povedal som si, že sa aspoň skúsim ozvať do Sheronu, nech ma zapíšu na waitinglist. Po telefonickej požiadavke, nech ma naň teda plesknú ma Pani na druhej strane k počudovaniu informovala, že jeden kus by sa v sejfe našiel, som šokovane povedal, nech na mňa teda počkajú, že za 15 minút som tam. 

 

Prvý dojem naživo: 

K počudovaniu prvý dojem nebol najlepší a trochu som si v hlave vravel, že WTF, čo na tom BLNR všetci vidia a že SUBc vyerá 100x lepšie. Keďže som však vedel, že prinajhoršom ich kedykoľvek s malou stratou predám a hlavne, keďže som si chcel začať budovať vzťah s nejakým AD a nevyzerať ako hipsterský windowshopper a tirekicker (rád by som sa totiž dostal k novým keramickým daytonám a mám dojem, že ma tam budú brať vážne, ak tam mám aspoň nejaký spending), tak som ich poprosil, nech mi ich rezervujú do budúceho týždňa nech si dám dokopy peniaze.

 

Kúpa už prebehla hladko... Pohostenie čajíkom, nastavenie ťahu na moju veľkosť a vykráčanie z butiku o 8k ľahší. 

 

Life with BLNR:

No a teraz už k tomu podstatnému... Ako som spomínal, prvý dojem nebol perfektný a trošku som sa pohrával s myšlienkou, že ich proste plesknem do sejfu ako "investičné" hodziny. Veď s cenovou a waitinglistovou politikou akú Rolex má to môže mať zaujímavý return a je to zábavnejšie, ako nudný dlhopisový index a na bežné nosenie môžem mať koniec koncov Submarinery. 

 

Ale čo som nevedel (a trochu som sa čudoval, prečo má v HODINKEE talking watches epizódach BLNR skoro každý a  zároveň 114060 skoro nikto)...

 

THIS WATCH GROWS ON YOU...

 

A neprešiel ani týždeň a ešte prednedávnom milované Sub-y, na ktoré som si myslel, že nedám dopustiť sú zrazu nuda a pri pohľade na ruku vonku sa na kedysi nedosiahnuteľný detský sen pozerám so smútkom a hovorím si, že "meh, mal som si vziať GMTčka."

 

Ten blue dial je očarujúci a v kombinácii s leštenými linkami v strede je to soo much swag, that i dont even <3 ... Jednoducho watch-e ktoré ostávaju doma nech sa deje čo sa deje a nový daily beater.

 

Mínusy:

Nie všetko je perfektné a tak si záverom trochu zabrblocem #firstworldproblems, #1%problems. Ten blue dial je nádherný, áno, ale ak ste "one watch guy" tak BLNR z môjho pohľadu vhodné nie su. K niektorým outfitom tá modrá proste nejde a žiadajú si black dial, čo je jediný dôvod, prečo som si nechal Submarinery. 

 

Druhý mínus (i keď pre niekoho to môže byť plus) je, že tá bi-color luneta v kombinácii s leštenými linkami na ťahu neskutočne svieti a napr. pri mojich obľúbených nočných záťahom s cielom opiť sa a obletovať ženy ťahajú až moc pozornosti a iba za posledný mesiac ma za ruku chytalo a pozeralo sa mi na ne viac žien, ako za celý život dokopy (s Omegami ani Tudorom to problém nebol)... Toto by bol veľký plus, keby si hladám platinové bimbo, ale ako romantikovi s rodinnými hodnotami mi to lezie na nervy a budem si asi musieť kúpiť seiko  :unsure:

 

Záver:

Anyw. BLNR sú naozaj veľmi podarené hodinky ktorým dávam subjektívnych 9,5 bludišťákov z desiatich (fňuk, fňuk, prečo nemajú glidelock?). Kupujte, neolutujete. A ak kúpite, noste a nesušte ich v trezore... Sú super a zaslúžia si wristtime!!

 

P.S: Inak ak by som mohol ctených členov fóra (ak niekoho bavilo čítať tieto bláboly až potiaľto) poprostiť o radu... Strašne mi chýbaju moonwatch-e a keďže si ich pri momentálnom tempe výdavkov vo firmise nemôžem dovoliť kúpiť okamžite... Šli by ste cestou predať 114060 a kúpiť s5 moony, alebo počkať čojaviem do leta, kým sa firmis stabilizuje a mať kombo sub + blnr + moon? Lebo neviem či by mi Suby nechýbali a predsalen 3k hodinky sa kúpia s5 jednoduchšie, ako 6k hodinky. Flipovať to nechcem, mal by som iba rád ucelenú zbierku hodiniek.

 

Oh, a samozrejme záverom teda nejaké fotky:

post-41734-0-41981500-1486046035_thumb.jpg

post-41734-0-49947100-1486046036_thumb.jpg

post-41734-0-47966500-1486046037_thumb.jpg

post-41734-0-50593700-1486046038_thumb.jpg

post-41734-0-01848000-1486046040_thumb.jpg

post-41734-0-51193000-1486046041_thumb.jpg

post-41734-0-50786400-1486046043_thumb.jpg

post-41734-0-86137000-1486046044_thumb.jpg

Upraveno uživatelem qwer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, hodinky máš hezké, možná bych odlepil folie, ale jinak fajn.

 

Každopádně tohle je velký masakr :D :D :

browsovaní, reviews, review, review, here we go, aftermarket, waitinglist, wtf, windowshopper, tirekicker, spending, waitinglistovou, return, this watch grows on you, meh, blue dial, soo much swag, that i dont even, watch-e, daily beater, firstworldproblems, 1%problems, blue dial, one watch guy, outfitom, blackdial, wristtime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@m.n. Fólie mi osobne nevadia a hoci ich predávať neplánujem, bol by som rád aby zostali čo najviac "mint". :)

 

A ano, generačný rozdiel sa neschová... ale na druhú stranu by ste mali byť radi, že aj časť mladej generácie so všetkými tými instgramami, fejsbúkmi a snapčetmi si namiesto kupovania nudných apple watch buduje vzťah k horologii, vďaka čomu skutočné hodinárstvo (snáď) neupadne a prežije aj nástup moderných technológií, wearables a AI rovnako, ako prežilo quartz crisis! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, hodinky moc pěkný. A k tý recenzi. Já už to fakt ve svým věku nedal. Přestal jsem číst po prvním odstavci. Je zajímavý, že mýmu klukovi je čtyřiadvacet a normálně mu rozumím (občas). Jinak samozřejmě velká gratulace a ať ti dělají radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel asi modrou lunetu, ten modrej dial me pobavil vic jak fsechny ty anglicky slovíčka co znam taky a seju na to je pouzivat...

Hodinky fajn, na slohu zapracuj, a BTW: devcata co ti vopatlavaji Rolby nejsou na dlouho, ver starším ci důchodcům... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon k tomu "blue dial", ano lunetu som mal na mysli... hold tazky zivot s ADHD :)

 

A pardon za tie cudzie slovicka... Pohybujem posledne roky sa vpodstate v anglicky hovoriacom prostredi a mimo nejaku zakladnu slovnu zasobu ma uz niektore slovicka vazne nenapadnu... A mozno je to otravne, ale zvitazila chut prispiet do diskusie niecim trosku inym, autenickym a nie iba "klasickou" recenziou kde sa vymenuje historia, pochvali kaliber 3186 a je to cele tak trochu nuda a krici z toho PR :D ako tomu je na ablogtowatch, bloomberg atd. atd. (samozrejme nepisem o recenziach tu, hah)... Ale samozrejme, vdaka za spatnu vazbu (uz uz som pisal feedback) a dam si na to dobuducna pozor :)

Upraveno uživatelem qwer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji k BLNR... Miloval jsem je a nedal na ně dopustit do té doby co jsem pořídil SUBc LV, ty zvítězily na plné čáře před BLNR. U těch je vše 2x tolik a proto vytáhnu BLNR už jen sporadicky... :-)

 

Dakujem :) Sam dost zvazujem vymenit neskor no-date suby za LV, citam tu na ne od Vas majtelov same chvaly. Ak sa mozem spytat ako tam vnimas tu farbu pri dennom noseni? Lebo uz ta modrocierna luneta mi niekedy farebne "neladi" a nehodi sa a toto je jedina vec, ktora ma od LV odradza (ale je pravda, ze som ich nevidel na zivo, takze toto su len subjektivne dojmy z obrazkov na internete). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry nakup dobrych hodiniek, parada! Zelam vela radosti! :)

 

Co je to firmis?

 

Tie folie si urcite odlep. Su to strasne vidly a vypada to jak..jak...no proste velmi zle to vypada. Jak keby si ich mal pozicane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl LV a následně BLNR a tedy na fotkách (hlavně pod různýma barevnýma filtrama) vypadají batmany prostě mnohem lépe než ve skutečnosti. Ty hodinky se mi strašně rychle okoukaly a už bych do nich podruhé nešel. Že by si jich někdo všímal - natož pak holky v baru, se mi opravdu nikdy nestalo (možná to bude ksichtem... :-) ).  Ale to, že z nich máš radost, je samozřejmě super a třeba bude u Tebe ten vývoj opačný.       

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ivan: firma xD ... vazne sa ospravedlnujem, budem pisat normalnejsie!

 

@969: dufam ze sa mi ich podari vidiet nazivo. Zatial co som bol v sherone, tak ich nikdy nemali :(

 

@patprom: strasne mi znicite sebavedomie po dnesku... ajked asi zasluzene :D 

 

@jaroslav69: popravde cerstvych 24. som to zle nastavil pri registracii a bol som lenivy menit to. len od +-18 mam najblizsich kamaratov zahranicnych, plus vsetko okolo firmy, prace, financii, konickov atd... ale ano, dam si tu na to uz pozor!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...