Přejít na obsah

Seiko SRP667K1


Doporučené příspěvky

V druhém mnou založeném příspěvku jsem se pochlubil Certinami a tady bych rád ukázal svoje Seika 5 v automatu.pr. Musím, ač zprvu nerad, přiznat, že mi dělají skoro větší radost než Certiny. Ty jsou krásně, masivní, skvěle zpracované - Seika samozřejmě také, ale u Seika se mi mnohem víc líbí sledovat vteřinovku, přesnost a vůbec se o hodinky starat...

Asi to ale všichni znáte. Chtěl jsem dokonalá chrona a nakonec mám radost z o dost levnějších Seiko :-) Prostě automat je doopravdy automat. Tím nechci říct, že quartz zavrhuji. To vuůbec ne. Certiny se nebojím vzít do práce a nemám o ně takový strach při sportu... Každé mají svoje.,, :-)

post-37015-0-20567000-1486118240_thumb.jpg

post-37015-0-61892100-1486118508_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem také zvědavý.. Táhne mne to k Alpina Alpiner 4 GMT nebo dál k Omega Planet Ocean s chronem nebo i bez :-) Možností je tolik... Je to také o náhodě a dlouhodobém sledování.. Sám u sebe pozoruji vývoj a pomalé, ale jisté třídění v objektech zájmu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc... Nevim ani, jestli mam říct, ze to přiznávám rad ci nerad. Je to ale tak.. Oproti tem Certinam maji tyhle jiny šmrnc. :-) Certiny jsou skvele, ale tyhle mi přirostly k srdci daleko vic a to jsem je sehnal z druhé ruky - skoro nepouzite a staly pětinu ceny Certin.. Odhodlal se, nafotím je - Certiny samozrejme - a pustím je pryč.. Je mi to lito, ale jak tady spousta clenu pise - jiskra nepřeskočila... Skoda..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle Seika jsou super...gratuluju :)

Diky moc. Jsou fakt skvele a mam je rad.. Je budou asi potrebovat malinko dostelovat.. Dělají na ruce kolem + 5-10s denne, na dýmku + 15s denne, na korunce -10 s denne.. V podstatě se dají ladit, zpomalit, odkládáním pres noc na korunku...

Co myslíte? Ma cenu je nechat otevřít a zkusit poladit nebo ne? Diky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc. Jsou fakt skvele a mam je rad.. Je budou asi potrebovat malinko dostelovat.. Dělají na ruce kolem + 5-10s denne, na dýmku + 15s denne, na korunce -10 s denne.. V podstatě se dají ladit, zpomalit, odkládáním pres noc na korunku...

Co myslíte? Ma cenu je nechat otevřít a zkusit poladit nebo ne? Diky..

Automatům vždy pár měsíců trvá, než se zaběhnou. Určitě bych je teď neotvíral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automatům vždy pár měsíců trvá, než se zaběhnou. Určitě bych je teď neotvíral.

OK. Diky moc za odpověď, radu a tip.. Take se mi otevíráni moc ted jeste nechce.. Jsem zvedavy, jak se usadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho kalibru to bude pořád totéž, nevyzpytatelnost a odchylky nejenom při odkládání do různých poloh, ale i se změnou teploty. Hardlex taky žádná sláva, měl jsem obdobné (Seiko totiž dělá spoustu hodinek, ale de facto všechny stejné, pokud je řeč o těchto základních) a šel do kopru, žena má Hardlex na dámských a je to samý škrábanec (a to nepracuje v dole, aby si někdo nemyslel :D ). Zase ale za tu cenu je to OK :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle Seika jsem vubec neznal.. :eek:  Nevsedni volba, jsou pekny,  hlavne ta velikost indexu a tvar rucek se mi zamlouva. Dle fotek to vypada, ze maji bilou a ne tu zelenkavou barvu. Super.. Akorat bych lehce poladil remen, videl bych to na nejakou hnedou kuzi, co ty na to? :) Urcite by jim seknul i kozeny/nylonovy  ZULU remen/pasek.. :flex: To by mohlo dobre ladit s charakterem hodinek. 

 

To JanNovakJan - tak kup pastu a zacni lestit..  :thumbsup_anim: Tady jeste prakticka ukazka prace s pastou polywatch na hadrlex "blate" https://www.youtube.com/watch?v=p3-sPkKal_c

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho kalibru to bude pořád totéž, nevyzpytatelnost a odchylky nejenom při odkládání do různých poloh, ale i se změnou teploty. Hardlex taky žádná sláva, měl jsem obdobné (Seiko totiž dělá spoustu hodinek, ale de facto všechny stejné, pokud je řeč o těchto základních) a šel do kopru, žena má Hardlex na dámských a je to samý škrábanec (a to nepracuje v dole, aby si někdo nemyslel :D ). Zase ale za tu cenu je to OK :)

Souhlasím, ja jsem je chtel vyzkoušet jako startovací automaty a snažím se dávat na Hardlex i cele hodinky extra pozor.. Ostatně o to se snazime asi všichni o všechny nase hodinky.. Ja chtel zkusit něco něco nového. Mel jsem zatim jen quartz a mam. Ted poslední Certiny s Previdrive. To je skvely kalibr se safirem.. Coz ale určitě vite. A tyhle mi staly opravdu malo - o něco malo vic nez polovinu ceny nových pri stari 5 mesicu.. A za tech to podmínek nebyl důvod je nezkusit. Jsou pekne zpracovane, i kdyz je to jeden ze základních modelu..

Rad bych se casem posunul samozrejme jinam, dal, výš! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle Seika jsem vubec neznal.. :eek:  Nevsedni volba, jsou pekny,  hlavne ta velikost indexu a tvar rucek se mi zamlouva. Dle fotek to vypada, ze maji bilou a ne tu zelenkavou barvu. Super.. Akorat bych lehce poladil remen, videl bych to na nejakou hnedou kuzi, co ty na to? :) Urcite by jim seknul i kozeny/nylonovy  ZULU remen/pasek.. :flex: To by mohlo dobre ladit s charakterem hodinek. 

 

To JanNovakJan - tak kup pastu a zacni lestit..  :thumbsup_anim: Tady jeste prakticka ukazka prace s pastou polywatch na hadrlex "blate"

Diky. Jsou doopravdy pekne.. Mam je rad, i když je to spis základní model. Existuje jeste varianta s modrym a zeleným cifrem a lunetou. Těchto cernych je asi nejméně..

A jak jsem jiz psal. Dostal jsem se k nim náhodou od člověka, kterému se moc líbily, ale po koupi zjistil, ze jsou mu moc velké.. Tak je dával celkem rychle pryč..

I me se libi velikost indexu a tvar rucek.. Vypadají celkove ciste a vyvazene.. Mas pravdu. Ricky jsou bile a pekne svitici lumi je svetle zelena. Zkusím někdy vyfotit a udéat i lepsi fotky hodinek.

 

K remenu - mam v planu poridit bud černou kuzi s bilym prositim nebo ci spis černý Hirsch Carbon s bilym prošitím..yslim, ze to nejlepší kvůli vode. Ted jsou na origo celkem dost obyčejném asi nylonu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se všem za kvalitu fotem.. Nemam ted moc cas tahat zrcadlovka a tak přidávám jednu mobilovku pro srovnani s 3x dražšími quartz Certina DS Podium Big Size Chrono Precidrive.. ;-)

Seika mam asi doopravdy radsi, i kdyz Certinam neni co vytknout. Maji super přesný strojek s 27 kameny a uzasnou presnosti :-) Také maji (Certiny) WR200, safirove sklicko a tak vubec, ale nejak mi ty Seika vic přirostly k srdci ;-)

post-37015-0-67247200-1486504701_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jeste se omlouvám jednou všem za překlepy a diakritiku... Z češtiny jsem mel vždycky jedničku ;-) Jak jste ale určitě pochopili, tak pisu z mobilu... To jen na vysvětlenou, abych se nemusel tolik stydět, kdyz to po sobe čtu.. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...