Přejít na obsah

JLC - Master Memovox Automatic Boutique


Snow

Doporučené příspěvky

Jaeger-LeCoultre - Master Memovox Automatic Boutique Edition

 

Technical details:

 

Model: Master Memovox Boutique Edition

 

Reference: Q1411848J

 

 

Movement:

Automatic mechanical movement, Jager-LeCoultre Calibre 956, produced, assembled and decorated by hand

28,800 vibration per hours

? 45 hous power reserve

288 parts

23 jewels

?7,45 height

 

Dial:

Inner dial blue sun burst

Outer dial Opaline blue

Hands:

Baton, polished, Super-Luminova

 

Function:

 

   ? Hours, minutes, second

 

   ? Date

 

   ? Alarm

 

Case:

Stanley steel, polished finish

40mm in diameter

Height :14mm

Solid case-back with the Master Control logo and legend 'Limited to 500 piese' engraves

Water resistance> 5 bar

 

Bracelet/Strap:

Calfskin in Trieste bkack black, blur top-stitching

 

Limit:

Limited edition of 500 pieces

Exclusive to Jaeger-LeCoultre Boutique

 

 

 

 

 

                                                             Jaeger-LeCoultre - Master Memovox Automatic Boutique Edition

 

                                                                                    The anniversary of an iconic calibre

 

The Memovox line has bees a continuous inte Manufacture's history since the 1950s, and has a story that ressonates with both aficionados and collectors of Jaeger-LeCoultre watches.

 

 

 

 

Jaeger-LeCoultre%2B%25E2%2580%2593%2BMas

 

 

Jaeger-LeCoultre%2B%25E2%2580%2593%2BMas

 

 

Jaeger-LeCoultre%2B%25E2%2580%2593%2BMas

 

 

Jaeger-LeCoultre%2B%25E2%2580%2593%2BMas

 

 

Jaeger-LeCoultre%2B%25E2%2580%2593%2BMas

 

 

Jaeger-LeCoultre%2B%25E2%2580%2593%2BMas

 

 

Jaeger-LeCoultre%2B%25E2%2580%2593%2BMas

 

 

Jaeger-LeCoultre%2B%25E2%2580%2593%2BMas

 

 

Jaeger-LeCoultre%2B%25E2%2580%2593%2BMas

 

 

Jaeger-LeCoultre%2B%25E2%2580%2593%2BMas

 

 

zdroj - http://watchesseven.blogspot.cz/2017/02/jaeger-lecoultre-master-memovox.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joo, teď jsem si spravil chuť po těch nedávno postovaných Evolution... tohle je na řemenu čistá krása. Tah mi přijde k relativně masivním (40/14 mm) a jednoduchým hodinkám příliš jemný a zdobný, ale z fotek těžko soudit...

 

Relativní masivnost hodinek je předpokládám daná ne zrovna nejtenčím strojkem a budíčkem, přesto se nemohu zbavit dojmu, že tyhle krásky (stejně jako ostatní JLC v tomhle pouzdru) mohly být o fous nižší. Koneckonců Memovox Deep Sea, které by měly být konstrukčně odolnější kvůli dvojnásobné WR a ve kterých je stejný 7,45 mm vysoký strojek s budíčkem, mají pouzdro stejné velikosti a výšky, takže bych tady čekal nějakou rezervu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tah mi přijde k relativně masivním (40/14 mm) a jednoduchým hodinkám příliš jemný a zdobný, ale z fotek těžko soudit...

 

Podívej se na odkaz, na fotce kousku s utopenýma korunkama, na náramku, je Memovox Snowdrop ze 70. let, inspirace této limitky.

 

Jinak mmx má pořádné pouzdro, aby to v něm rezonovalo a byl slyšet.

 

Edit: oprava androidího editoru.

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju, na odkaz už jsem kouknul, na mobilu mě nejdřív masivnější pouzdro, utopené korunky a uchycení náramku pod pouzdrem na neviditelných nožkách (trochu připomínající ecozilly nebo tuňáky) netrklo. Moje chyba, komentovat hned všechno bez prostudování odkazů :) )

 

Každopádně - novodobá verze je krásná. Říkal jsem si, že hlavní důvod výšky pouzdra bude v budíčku. Tady to má své opodstatnění, podobn? jako u budíčkových Vulcainů s dvouplášťovým dýnkem, které také zvyšuje výšku jinak elegantních hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...