Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Ahoj, konečně jsem se dokopal k upgradu audio vybavení ve svém obýváku a potřeboval bych poradit od někoho zkušeného:)

Požadavky mám následující: AV receiver do výšky 16 cm (vyšší se mi bohužel do police nevejde), repro 5+1 (resp. 5+0, pokud bedny zvládnou zastoupit i subwoofer). Celková cena do cca 30 tis Kč.

Zatím jsem našel tyto kandidáty:

AV receiver - DENON AVR-X1300W, YAMAHA RX-V581 (obecně u receiverů je asi největší problém s tou výškou, nízkých moc není)

Repro: JAMO S 626 HCS, JAMO S 628 HCS, Magnat Monitor Supreme 1002 set (5.0 nebo 5.1)

Jsem vděčný za každý postřeh nebo radu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kup si nieco co ma class D zosiky, tie moc nehreju a v porovnani s "klasikou" su miniaturne (su to vlastne chipy na kusku hlinika). zvuk asi nebude high end, ale z principu by som isiel po niecom takom. Napr tento Pioneer, ten ma 6cm - to sa ti tam zmesti aj blueray player atd https://www.alza.sk/pioneer-vsx-s520d-b-cierny-d4562816.htm

 

pripadne skus od Marantzu NR1607 - ten ma az 10cm, to sa aj trochu vyvetra ked treba :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy.

 

Ad chlazení - police má reálnou vnitřní výšku cca 18,5 cm, nicméně je tam zepředu ozdobná hrana, která snižuje průchod do police na těch cca 16 cm. Kolik místa nad receiverem by mělo stačit na dostatečné chlazení? 3,5 cm je už málo? Trochu problém je, že ta police je otevřená jen zepředu, boky jsou plné a vzadu je jen cca 5 cm díra na kabely.

 

Ad Marantz NR1607 - toho jsem si dřív nevšiml, byl mi nabízen 1506 a ten nemá Dolby Atmos (je ale otázka, jak moc je potřeba:))

 

Pokud bych šel do toho NR1607, který z výše uvedených repro by bylo vhodné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instant Ti dobre radi. Ked je to aj vzadu uzavrete tak pri ~15cm vysokom zosiku bude Tvojim uhlavnym nepriatelom teplo.

Ale aj tam su obrovske rozdiely - mal som AV od Harman&Kardon a hrialo sa to ako prasa, po par minutach bol zeravy, a to mal aktivny vetrak. Dal som ho prec (nie kvoli teplu), vymyslal som novu skrinku tak som tam naschval extra nechal miesto na chladenie. A potom som kupil Pioneera (924) a ten nehreje VOBEC, je to az neuveritelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, domící kino jsem měl 2x - poprvé Yamaha 4xx a malé repro canton - vše dohromady asi za 25 tis. Žádný zázrak to nebyl. Podruhé jsem koupil Harman Hardon 645 - ano, Harmany opravdu hřejí hodně a repro USHER X 718, střed X 616 myslím a vzadu USHER 520 regálovky. Už to bylo lepší, ale pořád ne to, co jsem čekal. Po úmrtí receiveru jsem s velkou ztrátou prodal středový reprák a koupil stereo zesilovač. I na filmy pořád krásně dostatečné a stereo je úplně někde jinde. Za sebe opravdu doporučuji stereo - dost zesilovačů má integrovaný dac, takže po spojení s počítačem se dá pouštět cokoliv. Kdybych toto věděl na začátku, ušetřil bych docela dost peněz... 

Ahoj, konečně jsem se dokopal k upgradu audio vybavení ve svém obýváku a potřeboval bych poradit od někoho zkušeného:)

Požadavky mám následující: AV receiver do výšky 16 cm (vyšší se mi bohužel do police nevejde), repro 5+1 (resp. 5+0, pokud bedny zvládnou zastoupit i subwoofer). Celková cena do cca 30 tis Kč.

Zatím jsem našel tyto kandidáty:

AV receiver - DENON AVR-X1300W, YAMAHA RX-V581 (obecně u receiverů je asi největší problém s tou výškou, nízkých moc není)

Repro: JAMO S 626 HCS, JAMO S 628 HCS, Magnat Monitor Supreme 1002 set (5.0 nebo 5.1)

Jsem vděčný za každý postřeh nebo radu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

To tady malinko opráším, jsem včera zavítal do datartu a vyrazila mě tam dech cena receiveru Harman Kardon. Když jsem kupoval za docela dost peněz před patnácti lety Yamahu RX-V440RDS, tak Harman s cenami byl v té době pro běžné smrtelníky úplně na míle vzdálen. Tak bych měl dotaz na zdejší audio borce, přizpůsobyli se cenově trhu, nebo začali vyrábět totální jebky? Trochu jsem to všechno přestal sledovat, tak se omlouvám za možná nesmyslný dotaz, ale třeba ve stejné cenové relaci tady ta Yamaha, co myslíte, kterému receiveru by jste dali přednost?

 

https://www.datart.cz/AV-prijimac-HARMAN-KARDON-AVR-151S.html

 

https://www.datart.cz/av-receiver-yamaha-htr-2071-cerny.html

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harman tak před deseti, dvanácti lety měl v rámci ceny pár skvělých věcí. Dokonce od nich mám CD. Sice lehce vytuňené mistrem Hogym, ale hraje furt dobře. dCS, ani Meridian to není, ale dCS stoji trochu jiné peníze. Dneska už nemám přehled.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za informace kluci :cheers: Ta značka byla vždycky super, ale drahá, takže proto jsem se docela zarazil nad cenou. Byl u mě kámoš a trochu se pozastavil nad tím že chci novej receiver a používám takové ty malé pidi bedýnky k domácímu kinu. Basák v pohodě, ale prý mám začít dvěmi pěknými sloupy dopředu a prý budu koukat, že ta Yamaha dokáže pěkně hrát, takže na tom budu stejně jako když si koupím nový receiver :lol2: Doporučil bedny Yamaha NS-555, prý za ten peníz super zvuk, no a pak si mám prý nějáký ten měsíc ještě užívat poslech, vyprdnout se na všechny ty levné receivery nacpané milony blbostma jako je wifi, spotify, kde co, ale výstup zvuku mizérie a koupit třeba tady ten levnější NAD T 748. Ale zase žádný velký expert to taky není, ale myslím si že myšlenka dobrá. Samozřejmě jsem nadhodil můj rozpočet a s tím se prý moc kouzlit nedá....ale tady ty komonenty už by nějáký ten pátek doma mohli k plné spokjensti vydržet.

 

https://www.l-e.cz/receivery/7-1-kanalu/nad-t-748-d2838?gclid=EAIaIQobChMIxtXo7r6c3wIVjud3Ch1ffQ-hEAQYASABEgIKyPD_BwE

 

https://www.mall.cz/sloupove-reprosoustavy/yamaha-ns-555-270032?src=bestsellers

 

 

post-364-0-72060500-1544693650_thumb.jpg

post-364-0-68439600-1544693654_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chápu kluci že člověk tomu propadne raz, dva, ale s dětmi už mě to asejc nějak vážně nesebere protože na to nemám čas :-) Pro filmy mě to Spine stačí, ale občas se už přistihnu když si sednu k nějakému CD, že to je docela bída. Reprobednám vůbec nerozumím, takže mě spíš zajímá jestli např. ta Yamaha výkonově k mému zesilovač bude stačit, nebo se tam ještě ohání nějakými ohmy, Španělská vesnice pro mě :-( A ještě jsem našel levnější variantu, bude tam velký rozdíl mezi těmito modely, vyplatí se investovat těch třináct?

 

https://www.mall.cz/sloupove-reprosoustavy/yamaha-ns-555-270032

 

https://www.mall.cz/sloupove-reprosoustavy/yamaha-ns-f51-1karton-cerny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...