Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Jedna technická, remote control asi netřeba zapojovat, nebo ho používáte pokud je ta možnost? Nevím přesně co bych tím mohl získat a z návodu jsem jelen :-)

 

"REMOTE IN/OUT

The EVOLUTION range of products are equipped with remote control input and output jacks to allow the use of external infra-red (IR) sensors and to allow the products to ?talk?

with each other, forming an integrated system with additional features. The remote OUT

jack is opto-isolated (electrically ?floating?) to prevent any interference to the audio signals

when linking equipment. Both IN and OUT jacks are in fact bi-directional for the signals but the IN jack also provides power which is used to run the external IR sensor or the opto-iso-lator circuitry on the OUT jack. Always connect an IN jack to an OUT jack on matching EVOLUTION range products, NEVER connect and IN jack to an IN jack as damage could result!

Because the connections are bi-directional there is no need to form a loop when con-necting equipment together. A single cable between any pair of equipment is sufficient.

The correct cable for connections is a STEREO (3-terminal) 3.5mm jack plug to jack plug cable, do NOT use mono (2-terminal) 3.5mm jack cables!

Connecting anything to the IN jack will disable the built-in IR sensor to prevent clashing of the signals. The remote connections carry standard demodulated remote control signals along with proprietary serial commands to synchronise various EVOLUTION products and carry out firmware updates"

post-364-0-52086500-1571162504_thumb.jpg

post-364-0-25898700-1571162510_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak máš viacero zariadení série Evolution, môžeš ich prepojiť 3,5 mm stereo káblom (dva prístroje, jeden kábel, z OUT do IN). Budú sa vedieť dorozumieť. Ale na čom, to už si musíš zistiť sám :)

Mám, právě proto mi to prolétlo hlavou. Takže kdo si hraje, nezlobí, přesně jak pán Creek píše :-) :-) Jsem volal do dvou obchodů a jakože prý prodali vcelku dost těchto škatulí, byl jsem první kdo se zeptal. Lidi jsou divný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, oslovil mě nějaký "hifi guru Jára" a prý že kolik má ten můj NAD C538 CD přehrávač v inzerci frekvenční rozsah. Prý údaj v návodu není dostačující, já se picnu :-)

 

Frequency response

?0.5 dB (ref. 0 dB 20 Hz-20 kHz)

 

Prý takhle by to rád, přesněji, ale tedy to nevím kde to mám vzít takové info...

 

Frequency response

?0.3 dB (ref. 0 dB 20 Hz-1 kHz)

?0.5 dB (ref. 0 dB 5 kHz-20 kHz)

 

To je normálně lepší být ve spolku co věří v placatou zeměkouli řeknu Vám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bacha, takový guru sice slyší trávu růst, ale vygooglit si info to ne-e.
Afri to zase bude kšeft století, až ti začne kolem půlnoci vyvolávat, že při tichém poslechu na nočni proud to má na výškách v levém kanálu propad -0,3 dB :-) a že teda podvod a chci slevu jinak uvidíš... teda uslyšíš!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jsme tam kluci, zase o kousek dál :-) Zapojeno, první cédéčko Depeche Mode na zkoušku odkrouceno a samozřejmě velké nadšení. Hned od začátku mě říkali, že to Creeku vyhovuje nejvíc když je pohromadě, konec konců většina značek ladí komponenty pohromadě. Laicky ať to tady rozmíchám zase trochu, je zvuk o dost víc prostorový a nabral hodně ale hodně na hutnosti, dobré je to a mě se tento výstup zamlouvá. Trochu jsem se bál ty investice, ale stálo to za to, teď už jenom koncák, vyšší řadu repro, přesně tak jak doporučuje pan Špalíček a bude hotovo :-) :-) :-) Kurňa se těším na další placku až tam vrznu...

 

https://www.studiospalicek.cz/recenze/63-creek-50a-50p-50cd

post-364-0-15454900-1571836235_thumb.jpg

post-364-0-09907300-1571836245_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, hledal jsem téma na výběr TV, ale nenašel jsem, tak se zeptám zde. Jelikož za měsíc skončí vysílání DVBT, zvažuji koupi nové TV za svoji plasma TV Panasonic. Byl jsem s plazmou spokojený, ale mít k tomu set-top box opravdu nechci. Takže výběr padl na OLED. V užším výběru zůstali dva kandidáti, LG OLED55C8 a Panasonic TX-55GZ950E.

Kterou z nich byste vybrali a proč? Četl jsem toho už spoustu, ale chválí obě, LG za stabilní systém, obraz a zvuk, Panasonic za obraz, který je údajně lepší než u LG, ale zase v jiných věcech za LG zaostává. U LG ale psali někteří problémy s panelem. Tak nevím, potřeboval bych už vybrat co nejdříve, než LG doprodají... :-(

Předem děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, hledal jsem téma na výběr TV, ale nenašel jsem, tak se zeptám zde. Jelikož za měsíc skončí vysílání DVBT, zvažuji koupi nové TV za svoji plasma TV Panasonic. Byl jsem s plazmou spokojený, ale mít k tomu set-top box opravdu nechci. Takže výběr padl na OLED. V užším výběru zůstali dva kandidáti, LG OLED55C8 a Panasonic TX-55GZ950E.

Kterou z nich byste vybrali a proč? Četl jsem toho už spoustu, ale chválí obě, LG za stabilní systém, obraz a zvuk, Panasonic za obraz, který je údajně lepší než u LG, ale zase v jiných věcech za LG zaostává. U LG ale psali někteří problémy s panelem. Tak nevím, potřeboval bych už vybrat co nejdříve, než LG doprodají... :-(

Předem děkuji za pomoc.

tohle spis sem http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/56880-televizory-led-plasma/?hl=plasma

 

pozde :-)

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás se čas vyvažuje zlatem a právě jsem byl podarován volnou hodinkou, hurá :-) Jean Michael Jarre je ideální volba k troše toho experimentování, co nám Mike umožnil :-)

 

DIGITAL FILTERS

Toggling the FILTER button on the remote handset selects five available digital filter options.

These are used by the DAC to reconstruct the analogue waveform from the digital signal

provided by the source. The five filters offer differing compromises between performance

and suppression of ultrasonic noise. The best option will be system dependant so try experi-

menting to see which option you prefer. The differences are very subtle so it may take some

time to find your favourite! None of the filters significantly affect the frequency response in

the critical 20Hz ? 20kHz audible range so don?t be worried about having the ?wrong? selec-

tion; there is no right or wrong option.

post-364-0-05673400-1572449169_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...