Přejít na obsah

AV receiver a repro - prosím o radu


Doporučené příspěvky

Aj, se nám to tady ale zamotává, jsem volal pánovi do Xavianu. Důležitá informace je že sloupovky Deliziosa mají více basu, který mě baví, ale :tired:, ale moje Yamaha 440 má výstup 8 ohm a nový receiver co plánuji také má nejlepší hodnoty na 8 ohmových bednách, takže pán říkal že lepší bude tím pádem regálovka Joy 8 ohmová a vůbec, ale vůbec pro mě nejlepší varinta i kvůli docela velkému obýváku tady ty Jolly, já vím, varovali jste mě :lol: No, je to na mě moc peněz, takže jsme se dohodli, že zajedu k němu, mají tam i nějáké vybalené vzorky, poslechneme si je a nějak domluvíme. Měl jsem vzít ty Yamahy, koledy mohli frčet už letos na novým a měl jsem klid, že já sem lezu..... :gora: 

 

https://eshop.xavian.cz/joy/jolly--cognac/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

African> já Ti nevím, fakt trváš na nových? Protože se dají fakt koupit krásné bazarovky třeba za polovinu, nebo i třetinu původní ceny...

 

100% nové chci, na tom trvám, já se té historie opravdu v prípadě reprosoustav hodně bojím :mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave kdyz ma zesik dany vystup 8 ohm, nemuzes dat bedny 4 (6) ohm, bo by to hralo do zkratu. Naopak to ale jde. To same se tyka sluchatek. A kdyz treba das na mp3, normovanou na 16 ohm sluchatka, nejaka lepsi s 32 ohm, tak to zase hraje potichu. Tolik trocha fyziky, sorry za OT.

 

Jinak Xavian mi prijde jako solidni firma. Mam jejich bedny cca 18 let, letos mi odesel jeden reprak, vymena u nich levna a rychla. A cena tech repro za tu dobu jen stoupla. Cili nevim, jestli by za dane penize hralo neco nekde lepe, asi ano, ale zase nemam pocit, ze by tam cloveka nejak osidili.

 

Jinak Yamaha ma dlouhodobe takovy rockovejsi zvuk, neni to uplne neutralni, o coz se hifi snazi, cimz je ta znacka na pomezi komerce (pioneer, technics, sony...) a entry levelem high-endu (denon, onkyo, marantz...). Tj. nic spatneho, ale jen jestli Ti tenhle zvukovy projev vyhovuje. Ty xaviany budou asi dost neutralni.

 

Mozna bych doporucil zabrousit na nejake hifi forum, a tam vznest dotaz na vhodnou KOMBINACI reciveru a beden (pri danem rozpoctu a hudebnim vkusu). Ono totiz neco s necim sedi, jindy si ale i treba super komponenty nesednou. Prece jen to tam maji vic na haku a sleduji to denne, jako my hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave kdyz ma zesik dany vystup 8 ohm, nemuzes dat bedny 4 (6) ohm, bo by to hralo do zkratu. Naopak to ale jde. To same se tyka sluchatek. A kdyz treba das na mp3, normovanou na 16 ohm sluchatka, nejaka lepsi s 32 ohm, tak to zase hraje potichu. Tolik trocha fyziky, sorry za OT.

 

Jinak Xavian mi prijde jako solidni firma. Mam jejich bedny cca 18 let, letos mi odesel jeden reprak, vymena u nich levna a rychla. A cena tech repro za tu dobu jen stoupla. Cili nevim, jestli by za dane penize hralo neco nekde lepe, asi ano, ale zase nemam pocit, ze by tam cloveka nejak osidili.

 

Jinak Yamaha ma dlouhodobe takovy rockovejsi zvuk, neni to uplne neutralni, o coz se hifi snazi, cimz je ta znacka na pomezi komerce (pioneer, technics, sony...) a entry levelem high-endu (denon, onkyo, marantz...). Tj. nic spatneho, ale jen jestli Ti tenhle zvukovy projev vyhovuje. Ty xaviany budou asi dost neutralni.

 

Mozna bych doporucil zabrousit na nejake hifi forum, a tam vznest dotaz na vhodnou KOMBINACI reciveru a beden (pri danem rozpoctu a hudebnim vkusu). Ono totiz neco s necim sedi, jindy si ale i treba super komponenty nesednou. Prece jen to tam maji vic na haku a sleduji to denne, jako my hodinky.

 

 

Yamahu bych přirovnal k Seiko - rozsah od nejzákladnějších modelů až po skutečný high end (řada 5000). Tu značku mám moc rád, měl jsem od ní základní A-S500, pak A-S1100 a nyní A-S2100. Kombinaci s Xavianem mohu taky jen doporučit - mám Ambry. Kolega pro změnu nedávno koupil Yamahu R-N602 a Xavian Jolly - a opět to hraje moc hezky.

 

Jen v sekci Audiofilovo okénko je pár škarohlídů, co vůči Xavianu chovají zášť, na ty bych se ale vykašlal a rozhodoval se ušima ;-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jiné fórum nejdu, chronomag bohatě stačí aby mě žral haldu času i peněz :-) Vy mě bohatě stačíte, Xavian super, ale je to docela dost peněz, začal jsem na třinácti a jsem na třiceti, klasika :-) Bedny nebudou eskimaku přímo u zdi, za nimi bude ještě tak 50cm prostor, takže si myslím že v pohodě. Stále hledám, zkouším levněji, takže co by ještě prosím třeba na značku JBL? Tady máme docela cenově sympatický kousek :-)

 

https://www.techhouse.cz/JBL-Studio-280-Black-d6870.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz tu ale zaznela dobra rada, odporucam sa jej drzat - nepozeraj po 3 pasmovych zostavach, hladaj 2 pasmove. A basreflex pol metra od steny by uz mohol byt ok. Ak uz teda regalovky nepripadaju v uvahu.

To mi někde uniklo sakra, proč jenom 2 pásmové před 3?

Spine, to si je objednám a př?jdou cihly anebo? :-) Zní ten inzerát docela strašidelně na můj vkus .....:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi někde uniklo sakra, proč jenom 2 pásmové před 3?

Spine, to si je objednám a př?jdou cihly anebo? :-) Zní ten inzerát docela strašidelně na můj vkus .....:-)

Ide o to ze v tejto cene bude ten 2pasmovy reprak zladeny asi lepsie ako 3 pasmovy (problem su prechody medzi pasmamy). Ak tu cenu este zdvoj(troj)nasobis tak uz bude jasna volba 3pasmo, takto podla mna nie. Velmi zjednodusene povedane, ak Ti ide o poriadny bas na ukor cistoty prejavu tak kludne 3 pasmo (opat, v cene nizsich 10tisicov czk).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak dneska, ale kdyz jsem kupoval stereo, skoncil jsem u Cantonu. A dodnes spokojenost. Je to zakladni rada LE. Tak se muzes podivat jeste k nim.

Co me strasne vyhovovuje je kovova kryci mrizka - neznicitelna od deti a jejich zvidavych prstu ;-) jasne, pro puristy to neni asi kvuli zvuku 100%, ale sundat se to da.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak dneska, ale kdyz jsem kupoval stereo, skoncil jsem u Cantonu. A dodnes spokojenost. Je to zakladni rada LE. Tak se muzes podivat jeste k nim.

Co me strasne vyhovovuje je kovova kryci mrizka - neznicitelna od deti a jejich zvidavych prstu ;-) jasne, pro puristy to neni asi kvuli zvuku 100%, ale sundat se to da.

taky je mám už pár let a na můj žánr rock,metal a filmy jsem spokojenecké moc,mám to 5,1 sestavu na filmy a na poslech muziky 2,0...D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...