Přejít na obsah

Ruske vojenske z 2. svetove valky


afrikab

Doporučené příspěvky

Všetky vyrábané počas II. sv. vojny. Pre civilný trh sa nerobili v tom čase žiadne. Kdesi som čítal, že aj pred vojnou boli v Rusku hodinky vyrábané zväčša pre armádu.

 

Ok. Takže ktoré? Foto, odkaz? Fotiek z WWII napr. Nemcov, Britov s hodinkami je veľa.

Ja nemôžem uveriť, že sa niekto ťahá po zákopoch so 42 mm hodinkami a zdobeným dnom. Veľké hodinky sa používali len v letectve, z praktických dôvodov.

Ale je možné to čo píšeš a čo bolo aj v tom Ruskom odkaze. Proste vyrábali všetko z čohokoľvek. To sa ale potom dosť ťažko robí zmyslu plná zbierka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ok. Takže ktoré? Foto, odkaz? Fotiek z WWII napr. Nemcov, Britov s hodinkami je veľa.

Ja nemôžem uveriť, že sa niekto ťahá po zákopoch so 42 mm hodinkami a zdobeným dnom. Veľké hodinky sa používali len v letectve, z praktických dôvodov.

Ale je možné to čo píšeš a čo bolo aj v tom Ruskom odkaze. Proste vyrábali všetko z čohokoľvek. To sa ale potom dosť ťažko robí zmyslu plná zbierka.

 

Tak ony se spatne vyrabeji male hodinky, kdyz mas pouze kalibr o prumeru 38mm. Jestli jiny nemeli. A i tento je ocividne puvodne urceny pro kapesni hodinky. Na vsech ruskych hodinach z 2. svetove je pouze tento kalibr. Jen s par obmenama. Jina sestrvacka, zdobeni/nezdobeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ony se spatne vyrabeji male hodinky, kdyz mas pouze kalibr o prumeru 38mm. Jestli jiny nemeli. A i tento je ocividne puvodne urceny pro kapesni hodinky. Na vsech ruskych hodinach z 2. svetove je pouze tento kalibr. Jen s par obmenama. Jina sestrvacka, zdobeni/nezdobeni.

 

:helpsmilie:

Prosím o pomoc s identifikací.

(hodinky jsou na cestě)

Uvěřil jsem prodejci, že jsou z WW II, udělal jsem dobře?

Podle značky na strojku jde o Zlatoust Stopwatches vyráběné od roku 1941 (viz odkaz na začátku tohoto vlákna).

post-1538-1209621110.jpg

post-1538-1209621134.jpg

post-1538-1209621145.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen si ještě dovolím upozornit, že v případě války, pracuje celý průmysl a tedy i výroba hodinek, pro potřeby vojska.

 

Zde je kousek historie závodu v Čistopoli, tedy výrobceho Vostoků.

 

Свою историю Чистопольский часовой завод "Восток" ведет с осени 1941 года: в ноябре сонная тишина маленького провинциального города была нарушена первыми баржами с оборудованием и 500 работниками II московского часового завода, эвакуированного в Чистополь.

 

В захолустном центре не было никаких условий для налаживания точного машиностроительного производства, но лозунг "Все - для фронта, все ? для победы", подкрепленный традициями жесткого режима и реалиями военного положения, энтузиазмом москвичей и полутора тысяч чистопольских подростков, ставших первыми местными рабочими часового завода, сделали свое дело. Уже весной 1942 года ЧЧЗ начал серийный выпуск часовых приборов военного назначения, а к 1 июля заработал на полную мощность.

 

Jsem zvědaný jestli to přelouskáte :lol:

 

Všimněte si hesla Vše pro front, vše pro vítězství. Takže byly to hodinky vojenské nebo ne?

 

Louskáček /щелкушка/:

"Svou historii začíná Čistopolský hodinářský závod na podzim roku 1941: v listopadu byl ospalý klid malého provinčního města narušen prvními vlečnými čluny s vybavením a 500 dělníky II. moskevského hodinářského závodu, evakuovaného do Čistopole.

 

V zapadlém místě nebyly žádné podmínky pro zavedení přesné strojírenské výroby, ale heslo "Vše - pro front, vše - pro vítězství", podepřený tradicemi brutálního režimu a realitou vojenské situace, entuziasmem Moskvanů a půldruha tisíce čistopolských výrostků, kteří se stali prvními místními dělníky hodinářského závodu, udělali své. Už na jaře 1942 ČČZ (Čistopolský hodinový závod) začal sériovou výrobu hodinářských přístrojů pro vojenské účely, a k 1. červenci pracoval na plný výkon."

 

Tak jsem to snad jakž takž přelouskal . :crying_anim02:

Upraveno uživatelem cernysip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:helpsmilie:

Prosím o pomoc s identifikací.

(hodinky jsou na cestě)

Uvěřil jsem prodejci, že jsou z WW II, udělal jsem dobře?

Podle značky na strojku jde o Zlatoust Stopwatches vyráběné od roku 1941 (viz odkaz na začátku tohoto vlákna).

 

Zdá sa, že nevieme nijako dokázať svoje tvrdenia.

Takže je to len názor: nespravil si dobre.

Hodinky s rovnakým usporiadaním a grafikou číselníku som už videl s kalibrom od IWC, Eterna, Alpina, Omega.... a samozrejme Ruské kalibre.

Sú to všetko prestavby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:helpsmilie:

Prosím o pomoc s identifikací.

(hodinky jsou na cestě)

Uvěřil jsem prodejci, že jsou z WW II, udělal jsem dobře?

Podle značky na strojku jde o Zlatoust Stopwatches vyráběné od roku 1941 (viz odkaz na začátku tohoto vlákna).

 

A to je na tom prave to divne. Tohle nejsou stopky. Ale na druhou stranu, Zlatoust hodinky behem 2. svetove vyrabel taky. Ovsem cifernik a rucicky vypadaji jako oblibena prestavba. Pouzdro a korunka budou puvodni.

 

Ty me vypadaji podobne, lisi se prave tim ciselnikem a rucickama (a samozrejme kalibrem). Kupoval jsem je od cloveka s velkou sbirkou ruskych hodinek, mel jich snad pres stovku, a dusoval se, ze skutecne z druhe svetove jsou. Neni duvod mu neverit, kdyz jsem podobne nasel i jinde na netu.

Upraveno uživatelem afrikab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:helpsmilie:

Prosím o pomoc s identifikací.

(hodinky jsou na cestě)

Uvěřil jsem prodejci, že jsou z WW II, udělal jsem dobře?

Podle značky na strojku jde o Zlatoust Stopwatches vyráběné od roku 1941 (viz odkaz na začátku tohoto vlákna).

 

...a fasovali ich piloti na Petljakovoch Pe-2... :sad01_anim:

 

edit: samozrejme môže ísť o hodinky z obdobia WWII, len sa hrajú na niečo, čím v skutočnosti nie sú

post-1577-1209718721.jpg

Upraveno uživatelem japa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za innformace, smířil jsem se s tím, že celé hodinky nejsou úplně autentické a ninimálně ciferník je dodán dodatečně. Hodinky už mi došly a jsou hezké, mám z nich radost a věřím tomu, že aspoň některé jejich části pochází z období II světové války.

Nevíte, jestli firma Zlatoust Stopwatches vyráběla během II světové války hodinky? (nebo tam vyráběly jen stopky?)

Dalo by se podle čísla na strojku zjistit datum výroby?

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za innformace, smířil jsem se s tím, že celé hodinky nejsou úplně autentické a ninimálně ciferník je dodán dodatečně. Hodinky už mi došly a jsou hezké, mám z nich radost a věřím tomu, že aspoň některé jejich části pochází z období II světové války.

Nevíte, jestli firma Zlatoust Stopwatches vyráběla během II světové války hodinky? (nebo tam vyráběly jen stopky?)

Dalo by se podle čísla na strojku zjistit datum výroby?

 

Hodinky delala, mam tu informaci od jednoho sberatele, od nejz jsem koupil i ty sve. S presnym datovam vsak bude problem. Nejake super presne zaznamy z te doby neexistuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ale nosili i rusti vojaci nejake naramkove hodinky? Je mi jasne, ze kdyz je nemeli, tak se je vypujcili. Okolo nich se nevyuzitych hodinek na zepesti padlych valelo dost. Co si budeme namlouvat.

 

nejen padlých. Pradědovi je při osvobozování naší vsi ukradli i s kabátem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Este moj stary otec mi rozpraval, ze ked prisli rusi na vychodne slovensko, tak hodinky uz mali ´´pozicane´´ . To zaujimave je ze ich absolutne nepoznali. Mali viac kusov a ked sa niektore zastavili, tak ich jednoducho odhodil a dal si na ruku druhe. Ale ´´davaj casy´´ pouzivali asi vsade :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...