Přejít na obsah

Hodinky napořád do 30 000,-


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 302
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nevim, jak mas velkou ruku, ale co jsem mel moznost zkusit Sinn 556, tak na mou pracku s 19cm obvodem zapesti mi prisli dost male a nevyrazne.

Takze urcite doporucuji vyzkouset a zjistit. Ale jinak to jsou pekne a univerzalni hodinky snad ke vsemu. Jestli naporad, no to je otazka... :)

 

P.S.: Po porizeni hodinek "naporad", durazne doporucuji tady zrusit ucet a uz sem v zivote nevkrocit, protoze jinak hodinky "naporad" dlouho nevydrzi. :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som nemohol asi kupovať hodinky nafurt ako nové. Asi by som každých 5 minút kontroloval, či na nich nepribudol nejaký šrám. Na hodinkách z druhej ruky mi je to tak nejak jedno, teším sa z nich aj napriek nejakým tým chybičkám a nejaký ťukanček navyše tak nebolí. Nehovoriac o tom, že hoďky z druhej ruky si môžem kúpiť +- o triedu vyššie ako nové za rovnaký budget. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je chceš napořád a mají pro tebe i "duchovní" hodnotu, koukej po novych. Je to asi názor se kterým tady většina nebude souhlasit, ale pocit z nákupu novych zkratka nenahradíš. Já jsem teď kupoval nové Damasko v chronoshopu a věřím, ze za ty peníze bych sehnal vehlasnejsi a pro někoho i kvalitnější hodinky, ale věděl jsem ze by mě hodinky z druhé ruky zkratka neuspokojili :) za 30k se dá už kouzlit i s novými kousky a ten pocit za to rozhodne stojí. Ale samozřejmě to nikomu nevnucuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je chceš napořád a mají pro tebe i "duchovní" hodnotu, koukej po novych. Je to asi názor se kterým tady většina nebude souhlasit, ale pocit z nákupu novych zkratka nenahradíš. Já jsem teď kupoval nové Damasko v chronoshopu a věřím, ze za ty peníze bych sehnal vehlasnejsi a pro někoho i kvalitnější hodinky, ale věděl jsem ze by mě hodinky z druhé ruky zkratka neuspokojili :) za 30k se dá už kouzlit i s novými kousky a ten pocit za to rozhodne stojí. Ale samozřejmě to nikomu nevnucuji :)

Máš pravdu, vidím to stejně, z požadavku nových neustoupím :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem řešil to samé já, začínal jsem na podobné cenové relaci s tím, že bych chtěl nové. po půl roce jsem došel přesně k tomu co říkáš, že kolem 30 se to láme (ostatně stejně jako kolem 15, 20, 25, 30 atd...) a půl roku spekuloval... Airman sst 12, meistersinger, longines 1954 alpina pilot automat, alpina regulátor... Skončilo to tím že jsem tady z druhé ruky koupil Laco Munster za třetinu budgetu a do teď jsou to moje nejoblíbenější hodinky. A stejně postupně kupuju a vždy se vracím k tomu, co bylo v původním výběru... Mimo alpiny, které mám velké, mám už skoro všechno. Vím, že z nových je lepší pocit, ale na druhou stranu je možná škoda kvůli tomu pocitu utratit více a na nějaký čas si zavřít nebo minimálně zpomalit cestu dál. Osobně Laca prodat nehodlám a byť jsou z druhé ruky mám k nim vztah. Naopak jediné nové hodinky co jsem koupil jsem dal po roce v téměř nenošenem stavu na bazar. Co tím chci říct je, že kolikrát stačí nespěchat, koukat na bazar a ono časem se objeví něco, co si řekneš tohle nutně musím mít. Pak to koupíš a uz nikdy u žádných hodinek nezažiješ takovou euforii, která vydrží fakt na dlouho. Jak do toho jednou spadneš, je to jak se ženskýma, začneš střídat jako ponožky a začne to být casem trochu rutina. Ty první ale budou mít pořád to kouzlo, pořád ten wow efekt, pořád ty vzpomínky na to, jak jsi skoro nepoliben hledal první pořádné hodinky. Osobně myslím, že možná nakonec není špatné vyčkávat, hlídat bazar a koupit něco, z čeho si sedneš na zadek. Nemusí to být věhlasna značka, automat, dlouhá historie... Bude to něco, co má v sobě tu pravou duši, která dotvori situaci a kterou ti ty hodinky připomenou vždy, když je vezmeš na ruku. Taky jsem chtěl mít perfektní hodinky, ale myslím, že ty první a možná i "definitivní" nenajdeš tak, že napíšeš vlákno, které si mám vybrat. Ty se prostě zjeví samy. Dříve nebo později ale jednou se objeví, neni kam spěchat.

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maro to napsal moc pekne a v podstate to muzu do puntiku potvrdit.

Pridam jeste tu myslenku, ze nove hodinky ma asi cenu kupovat tak do 15k, max 20k. Protoze jestli zustanes tady, tak at koupis co koupis, po case budes chtit zmenu. A na drahych hodinkach vic ztratis (snad s vyjimkou Rolexu).

Takze kdyz te nic netlaci, nespechej a pockej si na ty (aspon docasne) prave. Klidne jete.

Pokud chces nove, tak bych se fakt nebal toho Seika. A popravde receno SARB033/035 mi prijdou jako fakt hodinky naporad a jeste spoustu kacek usetris na neco dalsiho. Pokud chces spis potapky, tak Sumo nebo pridat na ty zminovane MM300.

Sinn 556 si omrkni. Papirove jsou to vyborne univerzalky, ale nazivo jsou k uzoufani nudne. Zkousel jsem cerne, sedou limitku i ted jednu bilou limitku a ty hodinky nemaji zadnou jiskru. Sinn ma hafo jinych stokrat lepsich modelu.

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maro to napsal moc pekne a v podstate to muzu do puntiku potvrdit.

Pridam jeste tu myslenku, ze nove hodinky ma asi cenu kupovat tak do 15k, max 20k. Protoze jestli zustanes tady, tak at koupis co koupis, po case budes chtit zmenu. A na drahych hodinkach vic ztratis (snad s vyjimkou Rolexu).

Takze kdyz te nic netlaci, nespechej a pockej si na ty (aspon docasne) prave. Klidne jete.

Pokud chces nove, tak bych se fakt nebal toho Seika. A popravde receno SARB033/035 mi prijdou jako fakt hodinky naporad a jeste spoustu kacek usetris na neco dalsiho. Pokud chces spis potapky, tak Sumo nebo pridat na ty zminovane MM300.

Sinn 556 si omrkni. Papirove jsou to vyborne univerzalky, ale nazivo jsou k uzoufani nudne. Zkousel jsem cerne, sedou limitku i ted jednu bilou limitku a ty hodinky nemaji zadnou jiskru. Sinn ma hafo jinych stokrat lepsich modelu.

 

Tobě musely ty 556 ky něco udělat, když je v každém druhém vlákně haníš. Mě osobně se oproti modelu 104 St Sa, líbí mnohem víc ve všech ohledech, nemluvě o tvaru pouzdra, který zrovna u 104 nevypadá zrovna moc vábně. Ale sto lidí, sto chutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@milan.w Zlomily mi srdce, Milane Protoze jak uz jsem psal, na fotkach a papirove jsou to skvele univerzaly, takze jsem na ne mel taky policeno. O to vic me pak mrzelo, ze me nazivo vubec nechytly. Nikde je jinak nehanim, ani nerikam, ze nejsou fajn. Vzdy jen dodavam, at si je dotycny omrkne nazivo, at pak po nakupu naslepo neni zklamanej.

Nic vic v tom nehledej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@milan.w Zlomily mi srdce, Milane Protoze jak uz jsem psal, na fotkach a papirove jsou to skvele univerzaly, takze jsem na ne mel taky policeno. O to vic me pak mrzelo, ze me nazivo vubec nechytly. Nikde je jinak nehanim, ani nerikam, ze nejsou fajn. Vzdy jen dodavam, at si je dotycny omrkne nazivo, at pak po nakupu naslepo neni zklamanej.

Nic vic v tom nehledej

Tady souhlasím s Andym. Šel jsem na jistotou do chronoshopu pro 556 a jediné co nastalo bylo zklamání. Možná kdyby byly skladem ty 104ky, tak bych neskončil u Damasko, ale kdo ví :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Času stále dost, ale pořád se v tom plácám. Jeden den bych bral ty LHC, další zase Conquesty, dneska jsem pokukoval po SARG009...bude to ještě zajímavé :-).

Zajimave to nebude :-)), pokud tady zustanes, tak driv nebo pozdejc budes mit tu cest vyzkouset vsechny tri :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...