Přejít na obsah

Oblekovky do 25, požadavky v příspěvku


Doporučené příspěvky

Už delší dobu sháním levné oblekovky (ale ne vyložené šunty).

 

Požadavky mám poměrně striktní (a asi proto nemůžu nic vybrat), mely by splňovat:

 

  • cena do 25000, Kč
  • automaty
  • indexy na číselníku bez číslic
  • barva číselníku buďto bílá nebo černá
  • sklo - klidně i minerál bez antireflexu
  • vodotěsnost alespoň 50, lépe100m (prostě aby do nich nenateklo)
  • pouzdro - nerez nebo titan
  • luneta jednoduchá, elegantní, bez serepetiček
  • dýnko bez průhledu
  • ručky i indexy bez luminiscence
  • bez komplikací (maximálně datumovka na trojce)
  • na značce až tak nezáleží, důležitější je elegantní vzhled (i když to je relativní pojem, že...)
  • na tahu či řemínku nezáleží, jen by měly mít "standardní" rozteč nožek, tj 22mm

Chápu, že už jen ten první požadavek na cenu vzbudí u hodně uživatelů tohoto fóra útrpný úsměv, ale prostě nehodlám za hodinky uvalit 100 a více kilokorun. Samozřejmě, že netrvám na novátorech, i nepoškrábané bazarovky by přišly vhod. Prostě by to měly být oblekovky, které neudělají příliš ostudy (jsem si ale dobře vědom, že příliš parády za tuhle cenu taky ne...)

 

Budu vděčný za veškeré návrhy a nápady, dík.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak tak, 40-42mm stačí, žádné orloje... Ty seika nevypadají špatně, zařadím do předvýběru. (Je fakt, že u Seika mě nejvíce berou snowflaky, ale ty jsou trochu cenově mimo...)

Upraveno uživatelem Amser
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Ateas - No, tak to já asi ne. A ani ty Grand Malvern - Číslice, ukazatel rezervy nátahu... Jak už jsem psal v prvním příspěvku, nic z toho nechci.

 

No a ještě jedna věc, když sem dáte nějaký návrh, pls přihoďte kde ty hodinky normálně online sehnat. Bohužel nejsem zkušený chronomagor, abych třebas Seika objednával v Japonsku nebo Singapuru... :-(

A zrovan ty SARX035 ani SDGM003 nejsou zrovna konfekční zboží... Koukal jsem, že jedny SARX035 byly nedávno v burze, ale už jsou fuč...

Upraveno uživatelem Amser
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ještě jedna věc, když sem dáte nějaký návrh, pls přihoďte kde ty hodinky normálně online sehnat. Bohužel nejsem zkušený chronomagor, abych třebas Seika objednával v Japonsku nebo Singapuru... :-(

V tom případě budeš muset hodně zúžit výběr a nebo se spokojit s nabídkou zdejší inzerce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn... Když si vzpomenu, kolik práce mi dalo sehnat nové černé monstry... Škoda slov. No a právě o tom zúženým výběru - když už se mi náhodou nějaký ty oblekovky zamlouvaly, tak jsem zjistil, že u nás je nikdo neprodává a na objednávání z ciziny nemám nervy ani zkušenosti.

Upraveno uživatelem Amser
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn... Když si vzpomenu, kolik práce mi dalo sehnat nové černé monstry... Škoda slov. No a právě o tom zúženým výběru - když už se mi náhodou nějaký ty oblekovky zamlouvaly, tak jsem zjistil, že u nás je nikdo neprodává a na objednávání z ciziny nemám nervy ani zkušenosti.

a co na tom spatřuješ tak nepřekonatelného? Kdyžtak sz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chronoshop jsem si projel skrz ty Seika, ale zrovna tyhle dva konkrétní modely, co se tu objevili, pochopitelně v nabídce nemají...  :( 

Ale ještě počkám na další návrhy a kdyžtak sem tam mrknu do burzy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co třeba Uniony? (teda kromě toho, že je datum na 6 a ne na 3) -- https://www.chrono24.cz/unionglashuette/viro-datum--id4959670.htm

Nebo MIDO Belluna? -- https://www.chrono24.cz/mido/belluna-ii-automatik-herrenuhr-m0244071606100-ausstellungsstueck--id5556920.htm

Hamilton? (navíc nežádoucí průhled, ale ten lze zalepit páskou stříbrňačkou :) ) -- https://www.chrono24.cz/hamilton/intra-matic-h38455731-watch--id4664202.htm

Frederique Constant? -- https://www.chrono24.cz/frederiqueconstant/index-automatic-new-official-warranty--id4346669.htm

 

Zdá se mi, že 25k je slušnej rozpočet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hamilton bez průhledu a s černým ciferníkem: http://www.hamiltonwatch.com/collection/american-classic/timeless-classic/valiant-auto/h39515134

 

jo sorry, teď jsem si uvědomila, že mají římské číslice...

Upraveno uživatelem KatkaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pochopitelně jsem zapomněl napsat v tom prvním příspěvku všechny požadavky, jedním z nich jsou ručky - žádné tenoučké ani mečíky, ale kosoúhelníkové (nevím přesný terminus technicus - dauphine? - prostě typ ruček jako mají ty  SDGM003 ) a plné. Bohužel všechny ty z toho výběru cos postnul mají tenoučké, až na ty Frederique - ale ty zase nejsou plné a navíc nechci luminiscenci - ani v ručkách, ani u indexů...

 

Jak jsem psal, požadavky mám poměrně striktní (dokonce ani ty ručky u těch SARX přesně neodpovídají, páč jsou zaoblené...)

A co třeba...

Upraveno uživatelem Amser
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...