Přejít na obsah

Oris In-House Calibre 112


Kid_A

Doporučené příspěvky

Prochazim si fotky posledniho in-house calibru z dilny ORIS - calibre 112 - a nemuzu si pomoct, ale tohle se ORIS fakt povedlo.

 

Vedle vsech tech limitovanych a nelimitovanych diversek, ORIS postavil moc povedene oblekovky, ktere slapou jak z rubove, tak z licove strany.

 

Tajne doufam, ze se ORIS podari in-house kalibr casem zmensit a zaramovat ho do nositelnejsiho pouzdra velikosti 41 ci 40mm.

post-248-0-33110600-1488756582_thumb.jpg

post-248-0-87318500-1488756583_thumb.jpg

post-248-0-83350300-1488756584_thumb.jpg

post-248-0-04883900-1488756586_thumb.jpg

post-248-0-83057600-1488756603_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají pěkně, ale na ruce musí být obří. Zajímaly by mě praktický zkušenosti jak je to s přesností, chlubí se, že ta rezerva je uměla snížená, aby i na konci šly hodinky přesně. Osobně bych ten cifr trochu přeuspořádal a indikátor rezervy bych nějakým způsobem dal na zadní stranu, těch informací už je na cifru dost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzdro by šlo o pár milimetrů zmenšit i beze změny průměru strojku, kolem je ještě možnost ubrat trochu masa. Strojek se mi moc líbí ... mikroregulace ... ozubené šnekovité asymetry ... luxusní rezerva s nelineární indikací... ale s jednou věcí si nejsem jistý: proč má západka největšího ozubeného kola v soukolí nátahu jen jeden blokační hrot? Obvykle bývají dva, síla blokace je tak rozložena na dva zuby ozubeného kola nad pérovníkem, stejně jako případný ráz při nějaké nehodě. Možná je to kvůli neobvykle velkému průměru ozubeného kola... jdu kouknout, jak to mají jiné sedmi a vícedenky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají pěkně, ale na ruce musí být obří. Zajímaly by mě praktický zkušenosti jak je to s přesností, chlubí se, že ta rezerva je uměla snížená, aby i na konci šly hodinky přesně. Osobně bych ten cifr trochu přeuspořádal a indikátor rezervy bych nějakým způsobem dal na zadní stranu, těch informací už je na cifru dost. 

Diskutoval som s predavačom pri inom type s 10 dňovou rezervou a potvrdil , že záver je s presnosťou cca 1 min +/- za 24h  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Diskutoval som s predavačom pri inom type s 10 dňovou rezervou a potvrdil , že záver je s presnosťou cca 1 min +/- za 24h

to je docela dost. Nevite jak ma tom jsou napr. osmidenni PAM 560? Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To jsme dva, Jirko :D určitě používám špatně výrazy, jen jsem se snažil to srozumitelně popsat..

ja myslim ze jsi pouzil vhodnou terminoligii k tomuto krasnemu kalibru:-))) Ale tech 43mm fakt nechapu. Moc velke proste.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diskutoval som s predavačom pri inom type s 10 dňovou rezervou a potvrdil , že záver je s presnosťou cca 1 min +/- za 24h  

Jako jiná značka, nebo jiný typ strojku od Orisu ? 

Koukal jsem už na jejich předchozí Calibe 111, kteréžto se mi osobně zdají čitelnější. Původní verze nebyla nic moc, ale pak to učesali a výsledek je celkem slušný (na tahu je starší verze). Jednu dobu jsem o nich vážně uvažoval, jako o definitvkách, ale nic takového neexistuje...

post-35497-0-36894900-1488802732_thumb.jpg

post-35497-0-41706800-1488802856_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Jako jiná značka, nebo jiný typ strojku od Orisu ?

Koukal jsem už na jejich předchozí Calibe 111, kteréžto se mi osobně zdají čitelnější. Původní verze nebyla nic moc, ale pak to učesali a výsledek je celkem slušný (na tahu je starší verze). Jednu dobu jsem o nich vážně uvažoval, jako o definitvkách, ale nic takového neexistuje...

 

To není starší a novější verze, ale Artelier a Big Crown Propilot, ne? Obě stále aktuální verze s kalibrem 111, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...