Přejít na obsah

Paddleboard


Doporučené příspěvky

Dobrý den . Chtěl bych poprosit zdejší vodomilné chronomágy o radu při výběru tohoto nafukovacího prkna. ochytat to není víceméně kde. U nás je vlastně jen jeden výrobce, jinak se všechno vozí z Číny . Na netu samozřejmě jsou různé údaje a doporučení jakou délku výšku šířku a výtlak koupit . Mě ale spíš zajímají praktické zkušenosti . Budu rád za jakoukoliv radu děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 105
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co se týče paddleboardů, tak tady úplně v obraze nejsem, spíš surfy, ale i tak první, čím bych začal, tak jak hodně vážně to s tím myslíš? Pokud to totiž myslíš vážně, tak bych se vyprdnul na nějakou nafukovačku, která prostě nikdy nebude mít takové vlastnosti, jako pevný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud to máš takle a chceš to vzít jen k moři, tak bych se na kupování úplně vykašlal, akorát to budeš mít jako zbytečnou zátěž. Paddleboardy celkem frčí a na každém alespoň trošku lepším místě je půjčovna, kde ho za pár stovek půjčíš a máš klid. Navíc pokud je to teprve takle na zkoušku, tak musíš i počítat se scénářem, že to synátora třeba nechytne a takový paddleboard se u nás pak bude těžko prodávat, přece jen nejsme zemí, kde by o to byl nějaký enormní zájem, to je stejné i se surfy.

 

Já měl třeba takle krásnou představu o tom, jak si z AUS přivezu surf, ale převoz je šílený a jelikož by mi tady byl víceméně k ničemu, tak jsem se na to sám vykašlal, stejně tak jako by byla vždy strašná pakárna ho vozit nějak na dovolené, nemá to prostě smysl. Jo bydlet jinde, tak jich mám několik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půjčoven je spoustu a vychází to zhruba jak jsem psal a to já to přepočítával ze zahraničí :)

 

http://www.paddleboardshop.cz/pujcovna/

http://www.kibokoboards.cz/pujcovna/

http://www.snowboardel.cz/pujcovna-nafukovacich-paddleboardu-a-windsurfu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den . Chtěl bych poprosit zdejší vodomilné chronomágy o radu při výběru tohoto nafukovacího prkna. ochytat to není víceméně kde. U nás je vlastně jen jeden výrobce, jinak se všechno vozí z Číny . Na netu samozřejmě jsou různé údaje a doporučení jakou délku výšku šířku a výtlak koupit . Mě ale spíš zajímají praktické zkušenosti . Budu rád za jakoukoliv radu děkuji

 

z vlastní zkušenosti mohu říct, že dovolená u moře se SUPem získala úplně jiný rozměr a investice cca 20+k za prkno Fanatic hodnotím velmi kladně. Využije to celá rodina. Při větším rozměru a výtlaku což je i můj případ se dá na prkně převézt i 3 děti nebo manželka na rodinnou plavbu kolem pobřeží, zajet si na blízký ostrov apod. Prkno kotvím v Chorvatsku na bojce cca 20m od břehu v dohledu z apartmánu a zatím jsem ho tam vždy našel, ale bude to i tím, že jde o velmi klidnou lokalitu. Vytížení prkna (manželka, děti a já) dá za den klidně i 3-4 hod. Od ryze sportovního využítí po dětské hry na dobývání lodi apod. Už jsem s ním byl i na nákupu, abych nemusel tahat těžké pití, velmi příjemné je i pouhé lenošení na vlnách, jelikož je to pohodlnější jak nafukovací matrace,  výčet funkcí skončím případem, kdy přes noc fungoval i jako dětská přistýlka.

Vřele doporučuji!

Docela důležité je i vybrat solidní pádlo, buď pevné, nebo v případě posuvného nešetřit, levnější varianty s jednoduchou plastovou objímkou se viklají a nemají potřebnou pevnost pro efektivní využití síly při pádlování.

SUP jsem pořizoval tady http://www.surf-centrum.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsících...

Oživým vlákno, citujem aby som dal do pozornosti :-)

 

už minulý rok som mal v plane kúpit paddleboard, nejako nezostali financie ale aspoň sa mi podarilo paddleboard požičať a skúsiť na jazere v AT i HR na mori.

bolo to super, mali sme ho požičaný skoro každý deň, pri mori mali  najlacnejší s lidlu (F2 v cene 200e) a v tom rakúsku som mal laminátový

 

chcel by som si kúpiť vlastný, mam v blízkom dojazde menšie i väčšie vodne plochy a tu u nás zatiaľ žiadna požičovňa nie je

 

budget cca 500eur aj s pádlami, mam 65-70kg, väčšinou na tom budem sam alebo manželka/syn , poprípade 1 dospela osoba + dieťa, rátam maximálne spolu 100-110kg

 

minulý rok som mal vybraný aquamarina atlas, 

 

inklinujem skôr k vytrvalostným športom, t.j. cieľom bude vyvetrať sa aby sa na ňom dalo najazdiť veľa km, s menšou námahou :-)

mozno tento ?

http://www.surf-centrum.cz/eshop/4810-sup-board-pure-air-touring-11.html

 

moc sa v tom ale neorientujem že cca aký typ/parametre pozerať, a že keď priplatím, v čom bude lepši

 

ak mate reálne skúsenosti tak ďakujem vopred za radu

 

 

Diky za tip

 

 

Pořídil jsem moravský výrobek Kiboko Roketi 320 i s plachtou 4,5m, zatím na Pryglu dobrý, beru ho i na Jadran

Upraveno uživatelem minimus80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsi od Brna, zkus Kiboko, poradí Ti a dostal jsem i slušnou slevu. Já jsem spíš plachtil a docela jsem se na tom vloni naučil. Ty levné jsou jednovrstvé a náchylné k píchnutí.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okej diky za rady

 

No este v tom tapam ale ideal pre moje potreby by som videl 12,6 - 30 co by malo byt dostatocne rychle a zaroven aj stabilne.

Rieku asi nebudem jazdit, na vacsom jazere v okoli ale zvykne fukat(vlnky), k moru sa tento rok asi nedostenem ale pouzitie u mna bude skor v naberani kilometrov.

 

Nasiel som znacku Gladiator, kt ma za cca 580eur tento typ resp. 750e model s lepsou wowen techn, obe su aj asi s slusnymi padlami

 

https://gladiatorpaddleboards.com/paddleboards/pro-126s

 

https://shop.snowboardel.cz/products/42821-paddleboard-gladiator-elite-sport-12-6-30/

 

Pozeral som aj Kiboko, sympaticka znacka a vzbudzuje doveru ze na nich majitelia sami zavodia

Moj vyber splnuje cca tento za 700e bez padla

https://shop.snowboardel.cz/products/42842-paddleboard-kiboko-roketi-300-ft-12-6-28/

 

Z pohladu ceny by som bral ten lacnejsi gladiator, ale som aj nakloneny tomu kiboko, mozno vyhandlujem zlavu alebo nejake slusne padlo :-D a podporim CZ firmu.

 

Ake model Kiboko si nakoniec kupil, a par info ake si mal kriteria vyberu?

 

Inac mam max 65-70kg, takze vaha neni problem.

Jezdil jsem SUP, RED RIDE a Kiboko, jako lokalni podporovatel zakoupil Kiboko - rozhodne doporucuju! V Brne na priglu (rozumnej brnenske prehrade) se da vyzkouset vice typu..

Odoslané z SM-A600FN pomocou Tapatalku Upraveno uživatelem minimus80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@minimus80 vybral jsem Malawi, jen si napamatuju cislo. Konzultoval jsem to s klukama a na mou vahu i ucel idealni - jezdeni na priglu nebo jine prehrade, obcas na mori a jednou s kamosem jako challenge v bazenu, kdo na to dele vydrzi :)

 

Myslim, ze pro zacatecnika nebo nekoho s low budget je to pohodovy start (a nebo se podivat na bazarovku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@minimus80 vybral jsem Malawi, jen si napamatuju cislo. Konzultoval jsem to s klukama a na mou vahu i ucel idealni - jezdeni na priglu nebo jine prehrade, obcas na mori a jednou s kamosem jako challenge v bazenu, kdo na to dele vydrzi :)

 

Myslim, ze pro zacatecnika nebo nekoho s low budget je to pohodovy start (a nebo se podivat na bazarovku).

Dik za info, dnes som volal myslim s Michalom B. a kupujem Roketi 300FT, popravde bol som nan uz dost namotany.

 

Skoda ze to vyslo ze kupujem na blink bez vyskusania, ale hadam to bude fajn.

 

Dam info po prvej jazde :-D

 

Odoslané z SM-A600FN pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...