Přejít na obsah

Seiko Credor Phoenix GCBP997


Doporučené příspěvky

Tenhle kousek na fóru není asi nic neznámého a kusé informace se tady o něm najít dají, ale myslím si, že si zaslouží vlastní vlákno. Tak zkusím něco málo sepsat.

 

Krátká verze:

Pokud umíte německy, nebo se nebojíte nějakého translátoru (nebo třeba jen chce vidět fajn fotky), tak koukněte sem. Líp to nenapíšu a nenafotím. Klobouk dolů.

 

Naposledy jsem tady představoval moje první GSka a na konci jsem říkal, že mi žádné jiné hodinky už v hlavě nestraší. Pravda to byla toliko do půlky ledna, kdy se tady v prodeji objevily tyhle chrona. Chrona já tak nějak obecně vždycky ignoroval, ale tyhle se mi víceméně na první pohled zalíbily. Koukl jsem zběžně na net, co že je to vlastně zač (ano, byť Seiko fanoušek, tak doposud "chrono ignorant"  :blush02: ). A pak mi už v hlavě strašit nepřestaly.

 

Nastala moje klasická hodinková "přednákupní" fáze - hodiny na netu u fotek, článků, aukcí a historických inzerátů, zvýšená nemluvnost a vyšší než obvyklá frekvence koukání do blba. Moje lepší polovička už tyhle projevy zvládá docela dobře rozpoznat a budiž jí k dobru, že tentokrát byla její reakce nadmíru povzbuzující ("tak už si, proboha, ty blbý hodinky kup"). A poslouchat se musí!  :clap:

 

Seiko Credor Phoenix GCBP997 byly vyráběny někdy od roku 1999 do 2006 (asi). V téhle době ještě bylo možné značku Credor na ciferníku najít v kombinaci "Seiko Credor" u modelů, které stály někde mezi řadou Brightz a Grand Seiko (a podle mého skromného názoru měly blíž k GS). Pak se brand Credor používal už jen samostatně pro... no, všichni víte pro co.

 

Pouzdro

  • 40x48x14 mm
  • ocel, leštěné a velmi jemně broušené plochy
  • vnější broušená luneta s tachymetrem, vnitřní luneta potom s telemetrem
  • dýnko plné, s krásně gravírovaným fénixem (co by symbolem toho, že použitý kalibr má vydržet věčně :))
  • sklíčko je klenutý safír s dvojitým AR
  • WR 100, korunka šroubovací. Na korunce bradavice (vlastně hodně tmavě modrý lazurit).

Ciferník

  • Černočerná tma. Jako úplně.
  • Lakovaný do vysokého lesku - vypadá to skoro jak porculán. A fakt blbě se to fotí.
  • Indexy plastické, stříbrně ohraničené a vyplněné lumi. V osách jsou pak místo plastických indexy červené.
  • Sčítače choronografu na 12 a 6 jsou stříbrně lemované a mají "3D efekt" - okraj je plastický a vypadá to fakt dobře.
  • Datumka stříbrně rámovaná a věnec stříbrný. Neruší.
  • Ručky a centrální vteřinovka chrona rovněž s krásně světle zelenomodrou lumi.

Tah

  • Kov, 20mm, masivní
  • "Polointegrovaný". Jako nějak to sundat jde, dokonce i nožky jsou provrtané, ale střední díl koncovky tahu je součástí pouzdra, takže žádné velké hrátky s řemeny se stejně konat nebudou.
  • Spona motýlková, broušená, s gravírovaným logem Credor (které mimochodem prý vychází z čínského znaku pro horu).

Strojek

Stačilo, aspoň pro teď. Kdybych tady tvrdil něco, co není pravda, tak mě prosím opravte. Dík.

 

Závěrem - hodinky jsou opravdu super, v (a na) ruce působí velmi solidním dojmem. Zpracování není co vytknout - ani když to srovnám s mými GS ze stejného období (GSka teda mají víc detailů, no). Jsem teď prostě poměrně dost rád, že jsem se rozhoupal a v prodejním vlákně je nenechal válet. Čímž ještě jednou děkuji za obchod.

 

Pár fotek, časem snad přidám něco na denním světle. A taky se časem snad naučím ten ciferník líp nafotit  :frusty:

 

post-12673-0-09989100-1489004693_thumb.jpg
post-12673-0-91004300-1488836434_thumb.jpg
post-12673-0-63336000-1489531464_thumb.jpg
post-12673-0-84632200-1489531469_thumb.jpg
post-12673-0-86159400-1488836428_thumb.jpg
post-12673-0-60992700-1489271116_thumb.jpg
post-12673-0-20235100-1489271112_thumb.jpg
post-12673-0-38736600-1489186886_thumb.jpg
post-12673-0-62774500-1489186880_thumb.jpg
post-12673-0-94250900-1489186874_thumb.jpg
post-12673-0-29553100-1489186869_thumb.jpg
post-12673-0-93489000-1489186729_thumb.jpg
post-12673-0-00715200-1488836440_thumb.jpg
 
U strojku odkazuji na článek, který říká, jak a proč jsou kalibry 6S, 8L a 9S z jedné rodiny.
Tady je ta moje (8L21, 9S55 a 6S78)
post-12673-0-32093300-1489004918_thumb.jpg
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju - moc hezké a přitom rozměrově univerzální hodinky, takových by bylo v hodinkovnici/trezoru fakt škoda  :rolleyes:

Poslední dobou mám pro tyhle "lepší kousky" od Seiko slabost: zrovna teď mě v inzerci straší GS se springdrive - a ještě si vzpomínám jak i na tenhle Credor jsem měl svého času rozepsanou SZ. Naštěstí mám tak "přehodinkováno" jinými nekonfekčními kousky, že by mi bylo líto se kteréhokoliv zbavovat...  :sweatdrop:

 

PS: Po rozkliknutí odkazu na tohle vlákno jsem ale opravdu strnul, jestli půjde "jen o recenzi" a nebo o "další pokušení v inzerci"  :shutup:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tato paradicka se nevidi tady kazdy den. Moc pekne sepsane, diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem preslapoval a uz i byl v kontaktu s prodejcem na wus kvuli jejich sestrickam... gcbg987...

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=1121730

 

Nakonec jsem se kvuli ceně a DPH nerozhoupal a vzal od nej jiny kousek..

 

Prijde mi, ze mas tri zastupce takoveho toho bytelneho Seiko obdobi... Tyhle solidni rady (brightz, seiko credor) uz nejak dneska nejsou, co byvaly...

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět parádní recenze, díky.

Ukázal jsi nám, kteří po nich jen pokukovali v prodejním vlákně, že jsme udělali chybu, těžce to prokaučovali a teď už můžeme jen sledovat parádní fotoreport  :thumbsup_anim:

 

Snad jen ta bradavice na korunce. Na sdgm003 mi nevadila, na toto pouzdro mi moc nesedne ... uvidíme na Seiko srazu, snad :-)

Upraveno uživatelem Lukyn77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz Radek - už jsem se chtěl jít dívat na účet, co kdyby - a ona to "jen" recenze. Krásné fotky "na vážno" a tak to má u Credoru být. Žádné G-Shocky a Pokémoni, žádné hentai thajské limitky Seika 5 - tohle je seriózní Credor kurva !

Gratuluji a závidím ;o) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paradni hodinky. Take me v inzerci zaujaly. Ovsem mimo moje limity..

Kazdopadne gratulace a at z nich mas dlouho radost.

 

P.S.: Seiko proste hodinky umi a ma je pekne vymazlene...

Upraveno uživatelem bigwolf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem ti gratuloval jinde, ale musím i zde. Své vlákno si určitě zaslouží, ostatně jako většina tvých kousků, protože svým způsobem jsou všechny na zdejším foru unikátní a je dobře, že si je nenecháváš jen pro sebe, ale pěkně nám je tady prezentuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné fotky, hodinky i popis.


 

Dovolím si otázku, je řada Credor postavena výše než GS?

(až dosud jsem tak chápal základní modelové řady v Seiku takto (od nejobyčejnější po nejlepší): Seiko - GS - Credor)

Nebo je Credor na úrovni GS a je určen po společenské hodinky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky!

 

GS vs Credor, toť dobrá otázka. :)

Já u Seika vnímám tři high-end řady - Grand Seiko, Credor a Galante. Jestli je mezi nimi nějaká "oficiální hierarchie", to nevím. Podle mě jsou prostě jiné a každá je zaměřená na trochu jiného zákazníka.

 

Dovolím si sem vylepit vyjádření povolanějších kolegů:

 

to tazko porovnavat. GS je zamerany na zhruba tam kde Rolex, tj funkcne hodinky /max 4rucky alebo chronograf/, ozvlastnuju to v podstate len zakladnymi komplikaciami - datum, rezerva natahu a GMT. Oproti napr. Rolexu su plna manufaktura s velmi malou vyrobou a finishom a la Patek. Standardne nerobia skoro nic v zlate, ak uz tak limitky. Mozno sa najde jedna dve vynimky.

Credor chce byt luxusna znacka sakumprask. Tj. vsetky HH dobrodruzstva - ultra thin, repeater, sonnerie atd produkuji pod znackou Credor. zlato, sutriky, perlete, skeletony, uchylnosti za 50tis usd a viac, vsetko Credor.

tu je link na prehlad kalibrov http://www.seiko-wat...ogy/index2.html

lavy stlpec su mechanicke, porozklikavaj co je Credor a co Seiko - auto spoznas podla motora  :)

nechajte si zobrazit link v browseri, takze ked sa nastavite na tlacitko na dolnej liste uvidite link - stranka je strukturovana s japonskou presnostou ale jednotlive stranky maju nazvy v anglictine.

edit: Credor Phoenix - o com tu diskutujem - su uz vyhynute zivocichy, Seiko urobilo so znackou Credor spinoff, takze spolocny branding /Credor Seiko" alebo "Seiko Credor" uz je vlastne takmer minulost.

 

 

Nejsem instant, ale odpovím.
Credor je luxusní odnož Seika s top strojky. Zatímco Grand Seiko je designově poměrně konzervativní, Credor je trochu větší odvaz (ten největší je pak Galante). Jinak řečeno: GS=instrument, Credor=šperk. Jak si můžeš všimnout, hodinky v tomto vlákně mají na ciferníku Credor Seiko, to už dnes neplatí. Před pár lety proběhl rebranding a na ciferníku už najdeš pouze Credor. Proč to udělali u luxusní sub-značky, to si každý domyslí.
Co se týče kvality zpracování, objektivně nemůžu říct - Credor jsem neměl nikdy v ruce. Ale odhaduju, že teď (resp. po rebrandingu) to bude stejné nebo lepší. Těžko by si mohli dovolit udělat u dražšího Credoru nižší kvalitu než u GS (a pokud se nemýlím, oboje se dělá ve stejném místě). Starší (Seiko) Credory na tom budou hůře než GS, jak v použitých strojcích, tak asi i v kvalitě zpracování. Odpovídá to cenové hladině.

EDIT: tak instant mě předběhl.

Upraveno uživatelem matthias
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...