Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Seiko Credor Phoenix GCBP997

seiko credor phoenix gcbp997 6s78 chrono

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 zbuddy

zbuddy

Závislák

• Member_50
  • 814 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Kladno
  • Fanoušek značky:Citizen, Seiko, Omega, (TAG) Heuer, Longines, Junghans, Prim, Festina
    titan, solar, RC

Publikováno 18.březen.2017 - 17:03

Odkazy na 3. luxusní značku Seika, Galante: http://forum.chronom...-seiko-galante/

http://www.galante.jp/main.html

Ještě něco anglicky ke Kuredoru: http://watchopenia.b...nese-watch.html

Tento příspěvek byl upraven od zbuddy: 18.březen.2017 - 17:07

#22 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 530 příspěvků(y)
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 18.březen.2017 - 19:53

Díky!

GS vs Credor, toť dobrá otázka. :)
Já u Seika vnímám tři high-end řady - Grand Seiko, Credor a Galante. Jestli je mezi nimi nějaká "oficiální hierarchie", to nevím. Podle mě jsou prostě jiné a každá je zaměřená na trochu jiného zákazníka.

Dovolím si sem vylepit vyjádření povolanějších kolegů:

Díky moc.

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,Schaumburg Urbanic MooN,

PRODÁVÁM

MAURICE LACROIX čtvercové kolo,

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Zajímavé články o hodinkách, Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34, Corum Bubble,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#23 Chumpus

Chumpus

It's a fucking Seiko

• Member_50
  • 5 637 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 19.březen.2017 - 13:54

Když se člověk podívá na Galante, tak je jasné, že tohle je mimo všechny hierarchie :D

Momentálně je nejvýše Credor - je tam turbo, grand sonnerie nebo Eichi. To je jiná liga, taky se jich z hlediska kvantity vyrábí opravdu málo. Tyhle chronografy ale pocházejí z éry, kdy tomu tak ještě nebylo.

Seiko discontinues better pieces than most manufacturers sell.

---> Hodinkový Ginza Gin

#24 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 12 929 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 19.březen.2017 - 14:01

Mohl bys prosím vysvětlit Eichi? Repeater znám.

Proběhlé obchody

#25 Chumpus

Chumpus

It's a fucking Seiko

• Member_50
  • 5 637 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 19.březen.2017 - 14:52

Mohl bys prosím vysvětlit Eichi? Repeater znám.

Co takhle použít Google? :) odkaz

Seiko discontinues better pieces than most manufacturers sell.

---> Hodinkový Ginza Gin

#26 Harwey

Harwey

Megazávislák

• Member_50
  • 3 596 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 5.duben.2017 - 13:35

Ta lumi vyzera perfektne, uzasne nafotene

#27 matthias

matthias

Závislák

• Member_50
  • 737 příspěvků(y)

Publikováno 6.duben.2018 - 20:54

Přemýšlel jsem, jestli jim udělám vlastní vlákno, ale nechám to tady. Jsou to sourozenci a srovnání se prostě nabízí samo.

Seiko Credor Pacifique GCBK997 Millennium Limited Edition

Tyhle nevšední chrona jsem před časem přidal do sbírky ze zcela sprostého důvodu - musel jsem vidět, jak naživo dohromady působí použitý tvar pouzdra a lunety.

Když jsem se na JP aukcích díval na různé starší Credor modely, které právě tuhle kombinaci pouzdra a lunety nabízí, tak jsem se prostě neuměl rozhodnout líbí/nelíbí. Koukatelných živých fotek na netu zas tak moc není...

Vybral jsem si model, který v Seiku vymysleli k oslavě příchodu nového tisíciletí. Jde o limitovanou edici v počtu (překvapivě) 2000 kusů.

Kusé informace a dojmy:

• Kalibr 6S77 (tedy to stejné jako v Phoenixech, ale navíc rezerva nátahu)
  • Velikostně příjemných 40x13x46mm
  • Číselník je moc fajn, matná karbonová textura si umí dobře hrát se světlem a je to pěkně plastické.
  • Aplikované leštěné indexy s lumi.
  • Ručky jsou lakované (chrono oranžově, zbytek bíle). Hodinová a minutová má lumi výplň.
  • Sčítače chronografu, rezerva nátahu, malá vteřinovka a datumka jsou na číselníku podle mého dobře poskládané. Nikde se nic nepřekrývá, všechno má velmi solidní čitelnost.
  • Pouzdro i tah je ocel, tah je v podstatě integrovaný (sundat jde, nožky pouzdra jsou dokonce provrtané, ale standardní řemen tam nedáte).
  • Pouzdro je leštěné, luneta je broušená s "korálky" po obvodu. (BTW existuje pro tenhle typ lunety nějaký termín? Beaded bezel? Je to něco podobného jako u nějakých starších referencí Navitimerů).
  • Korunka signovaná Credor logem, šroubovací (WR100).
  • Dýnko s průhledem na nádhernou strojovnu.

Teď to podstatné - splnily hodinky moje očekávání a rozseknuly moje dilema líbí/nelíbí? :)

Odpoveď je ano, v plné míře. A výsledek? Líbí. Prostě to dohromady funguje. Na fotkách to vypadá všelijak, na ruce to ale vytvoří kompaktní celek, který je nevšední (a to není myšleno jako eufemismus), ale funkční a mě se líbí. Zároveň je mi jasné, že to nebude pro každého...

Jestli si tenhle konkrétní model nechám jako "navždy" fakt nevím. Spíš ne. Ale rozhodně se nebudu bát si potom případně koupit jiný s tímhle typem pouzdra.

Avizované srovnání Pacifique a Phoenix:

• Jsou to jiný hodinky. Ne, fakt působí dost odlišně, byť DNA je z větší části společná. :)
  • Na ruce působí Pacifik menším dojmem, a to poměrně znatelně (i když papírově jsou skoro identické). Jsou tak nějak kompaktnější.
  • Kvalita zpracování u obou na vysoké úrovni, Pacifik má víc detailů (jsou víc do šperku).
  • AR má výrazně lepší Pacifik. Minimálně u mého konkrétního kusu Fénixe je totiž AR poměrně nepřesvědčivé (navíc v kombinaci s tím lesklým ciferníkem).
  • Fénix je asi obecně víc nositelný, působí víc sportovně-elegantně a víc hodinkově.
  • Kdybych si měl vybrat jen jedny, hodil bych si korunou.

Pár obrázků na závěr:

IMG_20180216_132033_022.jpg
IMG_20180212_141729_055.jpg
_IGP7510_PS.jpg
_IGP7506_PS.jpg
_IGP7503_PS.jpg
_IGP7500_PS.jpg
_IGP7498_PS.jpg
_IGP7496_PS.jpg
_R012586_PS.jpg

Aby jim to nebylo líto...
_R012489_PS2.jpg

#28 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 9 289 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ano
  • Fanoušek značky:Přikázaný směr jízdy

Publikováno 6.duben.2018 - 21:30

Super kousky mas. Ty se jen tak nevidi. S timhle strojkem se mi hodne libily prospex flightmastery.

Tento příspěvek byl upraven od Dantechno: 6.duben.2018 - 21:32

Seiko.jpg                   https://www.instagram.com/jelenihlen/

#29 xbraj19

xbraj19

Megazávislák

• Member_50
  • 1 048 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ano

Publikováno 6.duben.2018 - 22:06

Ten strojek je boží. I když je to nesmysl srovnávat, ale Credory mají proti Flightmasterům výrazně nositelnější velikost.

Kontakt: chronoxbraj19 zavináč gmailtečkacom

#30 MíraMíra

MíraMíra

Megazávislák

• Member_50
  • 3 376 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Všeho s Mírou :)

Publikováno 7.duben.2018 - 19:05

Nádherný fotky a super kousky!
Oboje bych si doma uměl představit. :)

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:seiko, credor, phoenix, gcbp997, 6s78, chrono