Přejít na obsah

Hodinky do 5000


Bisifen

Doporučené příspěvky

Chtěl bys si pořídit nové hodinky do 5000 ale moc se nevyznám v tom obrovském množství zboží. Přikláním se ke kovovému řemenu a multifunkce přijdou vhod.

Vím jaký je rozdíl mezi baterií quartz a mechanikou ale neznám všechny klady, zápory a přesnost. V této cenové relaci se mechanické hodinky asi vylučují.Jaké máte zkušenosti se značkou Boccia Titanum ? Našel jsem tyto http://www.helveti.cz/boccia-titanium-3581-01 ale mají asi stejný problém jako moje nastávající hodinky, musí se přeřídit  každý druhý měsíc. Pak jsem našel tyto http://www.festina.cz/multifunkce.html model f16828. Jaké se vyplatí víc, když pominu že Boccia mají safírové sklíčko což je celkem velký plus.

16828

Upraveno uživatelem Bisifen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 61
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A ty festiny perpetual calendar nesvedou ?

rozhodně ne. Seiko např. má dobře vyřešeny perpetual calendar modely, případně pak všechny rádiem řízené hodinky s datumovkou. 

 

http://www.creationwatches.com/products/seiko-perpetual-calendar-62/index-1-3a.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš mít k hodinkám vztah a bude tě bavit je jednou za čas seřídit, tak můžeš pořídit za 5 tis. celkem pěkné mechanické hodinky. Já teď třeba jen tak pro radost objednal tyhle Seika. Do 5k i s případným DPH.

https://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-automatic-sports-men-s-diver-watch-snzh57k1-snzh57k-snzh57.htm Dají se koupit i v modré a nebo celé černé.

 

Ale vzhledem k tomu, že by ti vadilo i jednou za dva měsíce přeřídit datum, tak si nejsem jist, že by to bylo pro tebe to pravé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem neřekl že mi vadí je seřizovat každý druhý měsíc. Jen jsem se ptal jestli se dají s takovou funkcí nějaké najít. Jinak mi to nevadí pokud ty seiko s automatickým nátahem nebudu muset seřizovat o 1 minutu týdně. To by moc přesné hodinky nebyly. Jak dlouho se musí takové klasické mechanické hodinky natahovat a kolikrát týdně/denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebudu muset seřizovat o 1 minutu týdně

I to se může stát, +-8s/24h není žádná výjimka v téhle cenové relaci a dokonce ani v dražší.

 

Být tebou tebou, volil bych nějaké pěkné quartzky, třeba solary od Seika nebo Citizenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se divim ze ty reakce na boccia a festina jsou tak mirumilovny :D

 

myslim, ze zasadni rozhodnuti je, jestli zmaknes automaty (mechanicky strojek s automatickym natahem) nebo jestli pujdes do kvarcek, ktere ja a velka cast mistnich pacientu povazujou za hodinky bez duse :)

za pet klacku uz sezenes fakt poradny japonsky automaty...

 

nadruhou stranu, vetsina hodinek pod 5k nebude mit safir...

 

dalsi vec, pokud pujdes do automatu - jestli budes chtit manualni dotahovani korunkou (kdyz nosis vicero hodinek a mas automaty bez manualniho natahovani, tak aby se rozbehly tak s nima musis chvili kvrdlat), hacking (pri vytazeni korunky se zastavi vterinovka), pripadne pruhled na strojek...

pak uz jen aby se ti libily a sedely na zapesti...

 

vlaken je tu habadej, good luck

 

P.S. Na ty festiny a boccapuchina se fakt vy*er :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První asi čti ať máš alespoň trošku přehled co je co, co má jaké klady a zápory. A pak si tak nějak ujasni co vlastně chceš. Myslím tím především pohon. Od toho bych se odrazil a hledal dál.. A nebo běž, prostě si kup něco co ti padne do oka a vyřízené..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je rozhodující informace jak dlouho vydrží, problémovost a údržba. Klasické quartz co mám teď prostě stačí jednou za rok a půl vyměnit baterku zkontrolovat vodotěsnost a mám klid. Nechám tam tam 500 a je pokoj. Jelikož jsem mechanické hodinky nikdy neměl tak nevím jako to je s údržbou a zárukou kvality. Když už do toho dám pětku tak bych chtěl aby mi vydrželi aspoň desetiletí a víc když se k nim budu chovat důstojně. Natahování a seřizování by mi nevadilo kdyby tohle splňovali. Tak jestli mi může někdo říct jak to je s mechanikou. Údržbou, kvalitou, životností popřípadě? cenou za servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je rozhodující informace jak dlouho vydrží, problémovost a údržba. Klasické quartz co mám teď prostě stačí jednou za rok a půl vyměnit baterku zkontrolovat vodotěsnost a mám klid. Nechám tam tam 500 a je pokoj. Jelikož jsem mechanické hodinky nikdy neměl tak nevím jako to je s údržbou a zárukou kvality. Když už do toho dám pětku tak bych chtěl aby mi vydrželi aspoň desetiletí a víc když se k nim budu chovat důstojně. Natahování a seřizování by mi nevadilo kdyby tohle splňovali. Tak jestli mi může někdo říct jak to je s mechanikou. Údržbou, kvalitou, životností popřípadě? cenou za servis.

Jestli ti někdo může něco říct, tak snad aby ses zde chvíli začetl do různých vláken, které zhusta obsahují odpovědi na tebou kladené dotazy - viz i pisatelé výše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ti jde o co nejjednodussi udrzbu za malo penez, tak nema cenu nad mechanikama uvazovat.

Musis se rozhodnout, jestli jsou pro tebe hodinky jen "zobrazovacem casu" nebo neco vic.

Nema cenu se trapit s mechanickymi hodinkami, pokud by ti melo vadit serizovani hodinek, at uz castejsi korekce casu ci datumu. U mechanickych hodinek musis pocitat i s tim, ze kdyz je na vikend odlozis na nocni stolek (ci kamkoliv jinam), tak po vikendu budou stat... Kdezto baterkace/solary pojedou smele dal. Radiove rizene budou i velice presne a ani o zmenu letniho/zimniho casu se nemusis starat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli nechas u hodinare za vymenu baterky a kontrolu tesnosti 500 kazdych 18 mesicu, tak to se tezce nevyplati :). zvazil bych vymenu hodinare :D

u mechanickejch hodinek ti vyrobce zpravidla doporuci generalku strojku po 5 letech, ale myslim, ze nebudu daleko kod pravdy, kdyz napisu, ze vetsina z nas tady (hlavne u techhle levnejsich autoamtu) tohle absolutne neresi... a ty hodinky nekdy vydrzi i desitky let bez servisu... 

ale treba u vyse zminenych potapek od SEIKO bych se nebal toho, ze by do nich byly nejake velke investice dalsich 5 let...

kdyz koupis mechaniky, tak:

1. maj dusi

2. machr faktor - s baterkacema se moc chlubit nejde

3. zasejes seminko chronobundusu, krasna nemoc :P

4. budes mit trosku vetsi jistotu "navratnosti" investice v pripade nutnosti prodeje

5. budes se moc mazlit s hodinkama pri prerizovani ci natahovani :)

 

kdyz koupis kvarcky, tak:

1. budes mit presne a spolehlive hodinky

2. zacne te hlodat chrono cerv co na tech mechanikach vlastne je

3. koupis mechaniky, dale postupuj od bodu jedna v predchozi sekci

 

Pro mě je rozhodující informace jak dlouho vydrží, problémovost a údržba. Klasické quartz co mám teď prostě stačí jednou za rok a půl vyměnit baterku zkontrolovat vodotěsnost a mám klid. Nechám tam tam 500 a je pokoj. Jelikož jsem mechanické hodinky nikdy neměl tak nevím jako to je s údržbou a zárukou kvality. Když už do toho dám pětku tak bych chtěl aby mi vydrželi aspoň desetiletí a víc když se k nim budu chovat důstojně. Natahování a seřizování by mi nevadilo kdyby tohle splňovali. Tak jestli mi může někdo říct jak to je s mechanikou. Údržbou, kvalitou, životností popřípadě? cenou za servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bisifen: Seiko 5 určitě nebudou 5 let vyžadovat údržbu a i kdyby, po šesti letech bude servis stát asi stejně, jako tě stojí 6 let co 18 měs. měnit baterku za pětikilo ;-) Na netu jsou případy lidí, co ty nejobyčejnější Seika neservisovali i 20 let a ony ty mrchy pořád jely. Mi by to nedalo, je to mechanika, aspoň promazat si jednou za 5-6 let zaslouží...

Jen je problém s tím, že levné automaty (7S26, 7S36, 4R36) nejdou moc přesně. Můžeš mít štěstí na kus, ale 10s/den není výjimka. Pokud zkousneš to, že je jednou za týden posuneš o minutu zpět, tak není moc co řešit. Vydrží jak koně :-)

A za 135 USD i s poštou? Pecka.

002-9_zpseb4f0dbf.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, a když každému člověku, co má alespoň snahu to s mechanikou zkusit, poradíme, ať si koupí solární digitálky, tak za 10 let už nebudou žádní hodináři, protože je nebude potřeba. Bude stačit, když dáme nějaké děvečce rychlokurz, jak se zkracují tahy a mění baterky...

Pokud tě to láká vyzkoušet něco z mechaniky, prolez si zdejší prodejní vlákno. Něco si určitě vybereš. A když si s mechanikou nesedneš, beze ztráty je tady zase prodáš. A alespoň tím získáš jistotu, zda to je pro tebe dobrá cesta nebo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...