Přejít na obsah

Fotka

Tissot PRS 516 vs PRC 200 Powermatic 80

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#101 Ruiz.aw

Ruiz.aw

nothingmen

• Member_50
  • 1 001 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:Bydlí

Publikováno 26.duben.2017 - 10:13

Děkuji vám všem za pochvalu :-) Čím déle je na ruce mám, tím více jsem z nich nadšený a pořád na ně čumim. Když jsem se rozhodoval, tak jsem se trochu bál toho červeného kroužku pod lunetou, ale naopak, je to super prvek pro zpestření. Materiál té lunety je asi plastový. Nahoře to má broušenej povrch, že to imituje jakoby kov, ale pravděpodobně se jedná o nějaký materiál podobný plastu.

Taky gratuluju ..... ta luneta se tu uz řešila, nemůžu to dohledat, ale měl by to být hliník pokrytý pvd povlakem.

Reference: http://forum.chronomag.cz/?/topic/80526-ruizaw/?hl=ruiz.aw

email: ruiz.aw/zavináč/seznam.cz

#102 united

united

Začátečník

• Members
  • 1 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 27.duben.2017 - 13:49

Tak dnes mi hodinky přišly domů, ale jsem zklamaný a docela i naštvaný. Ne kvůli tomu, že by snad hodinky nesplnily moje očekávání, to vůbec ne, jsou krásné a padnou na ruku skvěle. Bohužel nejsem vůbec spokojený s dodávkou zboží daného eshopu. I přesto, že jsem byl na můj dotaz zda je zboží nepoužité a ve 100% stavu ubezpečen, že tomu tak opravdu je, tak asi už hodinky někde putovaly. Krabička na jedné straně rozlepená a uvnitř na bílém polstru nalezené dva černé chlupy nebo vlasy. A pocitu důvěry nepřidala ani vložená kartička Tissot warranty u které bylo již nějaké číslo smazáno asi lihem, asi kartička z jiného balení hodinek. Prostě to na mně neudělalo celkově dobrý dojem. Měl to být dárek k mým kulatým narozeninám a tohle by mi tu radost asi kazilo. Takže jsem hodinky obratem hned odeslal zpět, ale moc se mi nechtělo, protože teď vůbec nevím kde je ještě objednat. Na heurece už je pouze jeden obchod který je nabízí skladem a to je slovenský Timestore, jenže nějak nemám k tomuhle obchodu důvěru. Nevíte kde ještě v čechách bych se měl zkusit poptat? Nějaké hodinářství které nemá třeba eshop, ale prodávají origo Tissoty? A nebo je něco spolehlivého v zahraničí? Děkuju vám za případné rady :-)

Nové hodinky sa majú nakupovať výhradne od autorizovaných predajcov. Exisuje šedý trh, ktorý sem dováža hodinky z rôznych zdrojov, vrátane falošných. Od Timestore boli zachytené falošné hodinky, tam by som rozhodne nenakupoval.

Autorizované predajne a e-shopy sú uvedené na stránke dovozcu, v ČR je to www.minutacz.cz a sú tam uvedené aj neautorizované e-shopy.

#103 fotopraktica

fotopraktica

Začátečník

• Members
  • 34 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň-jih
  • Fanoušek značky:Tissot

Publikováno 27.duben.2017 - 17:10

Však jsem se po první nepříjemné zkušenosti s neoficiálním prodejcem poučil, hodinky vrátil, naštěstí mi byl vrácen i celý finanční obnos a mé současné krásné 516-ky jsem si zakoupil již u oficiálního prodejce (hodinky365.cz) a s celým nákupem naprostá spokojenost :-)

#104 fotopraktica

fotopraktica

Začátečník

• Members
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30.duben.2017 - 07:27

Taky gratuluju ..... ta luneta se tu uz řešila, nemůžu to dohledat, ale měl by to být hliník pokrytý pvd povlakem.

Tak ještě k tomu materiálu. Koukal jsem do krabičky a na papírové visačce s výrobním číslem a ostatním info je uvedený použitý materiál hodinek STEEL/CERAMIC a k typu sklíčka píšou SAPHIRE NON REFLECTING. Takže jestli je ta luneta keramická? Vzhledem to i keramiku připomíná, tak možná že jo.

#105 tr0t3l

tr0t3l

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 274 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 30.duben.2017 - 13:13

Gratulácia, sú vážne nádherné :) navyše majú nadstavbu s tým powermatic strojčekom, takže pre mňa nemajú chybu. Pôvodné PRS516 majú lunetu (podľa mňa) klasickú oceľ s PVD a tuto vyzerá rovnako, tak neviem...

#106 fotopraktica

fotopraktica

Začátečník

• Members
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30.duben.2017 - 14:01

Jak říkám, nejsem si tím materiálem lunety jistý, trochu mne zmátlo to, že je na hodinkách použitá keramika, tak mne nenapadá, na co jiného by mohla být použitá. Ale tak jako tak je to jedno, hlavně že to skvěle vypadá :-) . A díky za pochvalu tr0t3l...

#107 krtenek

krtenek

Megazávislák

• Member_50
  • 3 211 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 30.duben.2017 - 19:45

https://www.tissotwa...atic-new-2.html

316L stainless steel case with ceramic bezel

Tento příspěvek byl upraven od krtenek: 30.duben.2017 - 19:45

#108 African

African

MEGAZÁVISLÁK

• Member_50
  • 14 161 příspěvků(y)

Publikováno 3.květen.2017 - 19:41

No vidíš, rozseknuto a to velmi příjemně :-)

Jsem pyšný na tyhle nádherné kapesní hodinky. Dědeček mi je prodal na smrtelné posteli.
Woody Allen

Narodíte se, žijete, a nakonec zemřete. Naneštěstí příliš mnoho lidí mine tu prostřední část.
Chris Ferro

Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže se stát dospělým"

Charles Spencer Chaplin

#109 fotopraktica

fotopraktica

Začátečník

• Members
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 4.květen.2017 - 17:51

Tak ony mne ty Tissotky zatím stále s něčím mile překvapují. Když jsem je vybíral, tak jsem netušil ani o tom antireflexu, nikde se o tom totiž moc nepíše. No a pak když jsem je měl na ruce, tak jsem si začal všímat fialových odlesků sklíčka a následně až na švýcarských stránkách je uvedeno, že mají oboustranný antireflex. No a přesnost zatím taky v pohodě. Nosím je samozřejmě pouze zhruba 2 týdny, takže se to asi bude ještě nějak vyvíjet, ale zatím se v průměru za celou dobu pohybuji na -3s/24hod. A to mě dělá taky velkou radost, trochu jsem se při vybírání hodinek bál aby to nebylo třeba půl minuty denně :-) Takže Powermatic 80 zatím šlape perfektně...

#110 Jirka19

Jirka19

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 408 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kladno

Publikováno 5.květen.2017 - 07:34

Tak kdyby to nedej Bůh bylo půl minuty denně tak by se to poladilo, každopádně dobře že to takhle šlape a přeju ať to šlape dál:-)

www.helveti.cz

#111 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 107 příspěvků(y)
  • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 5.květen.2017 - 08:05

A já bych řekl, že se zaběhnou na +1s / 24h  :-)

#112 tr0t3l

tr0t3l

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 274 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 5.květen.2017 - 09:31

mne tento strojček robil v Seastar 1000 tých +1s/deň, takže je to hodne možné :)

#113 fotopraktica

fotopraktica

Začátečník

• Members
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 5.květen.2017 - 16:34

No a z té tří sekundové ztráty je to vždy tak, že se vytvoří přes den od rána do večera co je mám na ruce. Večer před spaním je sundám, napíšu stav a ráno jsou na tom defakto úplně stejně, takže nevytvoří ani ztrátu ani předstih. Pokládám je pořád stejně a to na dýnko na záda.

#114 geometr

geometr

• Member_50
  • 4 107 příspěvků(y)
  • Bydlí:426 m n.m.

Publikováno 5.květen.2017 - 17:27

Já to odkládání automatů nikdy moc nezkoumal a neřešil (jo, jednou nebo dvakrát jsem to zkoušel, ale přínos pro zlepšení přesnosti žádný), stejně podle mé zkušenosti dost záleží na tom, co se s hodinkama děje na ruce přes den a s jakou intenzitou.

#115 fotopraktica

fotopraktica

Začátečník

• Members
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 5.květen.2017 - 17:55

Já to na noc právě taky pokládám klasicky na záda, přijde mi to tak nějak nejpřirozenější. A přesně jak říkáš tak a tebou souhlasím, že ty odchylky jsou nejvíce ovlivněny celkovou aktivitou při tom denním nošení. Některý den jsem měl třeba jen -2s za den, jiný den to bylo -4s, holt jak se zrovna mrská s rukou :-)

#116 Zdenno12

Zdenno12

Začátečník

• Members
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 15.leden.2018 - 15:03

Gratuluji ke krásnému kousku. a jedním také přispěji. mám 5 dní a velká spokojenost

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  1.jpg   96K   12 Počet stažení
  • Přiložený soubor  2.jpg   74,39K   10 Počet stažení
  • Přiložený soubor  3.jpg   73,1K   9 Počet stažení

#117 Ashan

Ashan

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 62 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Seiko, Christopher Ward, Glycine

Publikováno 10.únor.2018 - 09:04

Hezký den všem. Na tohle fórum jsem narazil asi před půl rokem a za tu dobu jsem díky vám načerpal spoustu cenných informací. Jelikož mě za měsíc čekají kulatiny, tak jsem se rozhodl, že si udělám radost a pořídím si moje první automaty. Prošel jsem toho spoustu a i vzhledem k mému skromnému finančnímu limitu cca 15 tisíc Kč, max 20000,-Kč, jsem zakotvil u značky Tissot a modelu PRS 516. Líbí se mi její jednoduchý design a ciferník s modrým efektem. Sice už se dá obtížněji sehnat, ale ještě bych ho sehnal. Jenže poslední dobou mi do oka padl model PRC 200 Powermatic 80. Když pominu trochu jiný vzhled a styl hodinek, tak řeším hlavně ten strojek samotný. V PRS 516 by měla být ETA 2836-2 a v PRC 200 je novější ETA C07.111. Když vezmu klady Powermaticu, tak určitě natáh na 80h a tvrdí se o tomto strojku, že je seřízený poměrně dost přesně z výroby a defakto není vyloučeno aby plnil SOCS již v továrním nastavení. Na druhou stranu mi trochu mrzí nižší frekvence 21600 ( daň za větší výdrž a snad i životnost) a hlavně jsou některé díly původně z kovu nahrazeny nějakou plastovou kompozicí a to mně trochu odrazuje. A dále mechanismus seřízení, klasika u ETA 2836-2 a nebo pomocí dvou šroubků u C07.111. Nevím co je jednodušší na pozdější doseřízení. Ta Eta 2836-2 dle info co jsem nasbíral běhá většinou cca 10-15 vteřin do plusu za den a powermatic 80 se pohybuje do 5 sekund, takže je zbytečné uvažovat o seřízení po zakoupení. Takže teď stále přemýšlím, do čeho je lepší jít. Neberu v potaz design, cenu, není pro mne tak důležitá i výdrž chodu, protože hodinky nosím denně, spíš bych chtěl vědět který strojek z vašeho pohledu stojí více za pořízení z hlediska spolehlivosti a životnosti. Budu vám moc vděčný za jakoukoliv cennou radu. Děkuji, Míra.

Ty 516ky vypadají skvěle.

Odesláno z mého A1-840FHD pomocí Tapatalk

#118 fotopraktica

fotopraktica

Začátečník

• Members
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 19.červenec.2018 - 14:22

Ahoj všem. Vzhledem k tomu, že mi moje Tissoty PRS 516 začali dělat zhruba minutu do plusu za den, tak řeším seřízení chodu. Tady na Plzeňsku o žádném autorizovaném servisu nevím, takže zvažuji odeslání. Buďto něco v Praze, tam bych byl rád, kdyby jste mi poradili, na koho se můžu bez obav obrátit a druhá možnost je DEAL v Ostravě, kde mi potěšili příjemným jednáním a servisují prý přímo u nich, nikam to dále neposílají. Beru v potaz pouze autorizované servisy Tissot. Díky všem předem za případná doporučení.