Přejít na obsah


Fotka

Ukaž své Alpiny

Alpina watches alpina chlubírna galerie

 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
564 odpovědí na toto téma

#1 Bells

Bells

  Live simply

 • Member_50
 • 4 395 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
 • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 20.březen.2017 - 12:01

A ještě jedno nové vlákno si dáme, tentokrát to bude taková dejme tomu chlubírna.

Nechci separovat vlákno Co máte na ruce, jako se tomu děje u jiných značek, mým úmyslem je, aby se majitelé těchto hodinek měli kde sejít, ukázat své kousky, případně nám předvedli na čem hodinky nosí. Variant je spoustu a myslím, že nejen já rád uvidím nějakou další inspiraci. Ukažte nám tedy, jaké Alpiny máte, nebo vám prošly rukama, na čem je nosíte apod. Meze se nekladou, rád zde uvidím jak fotky přímo hodinek, tak i sem tam nějaký wristshot, klidně se i rozepiště o tom, jak se co nosí, ať víme, co zkusit a co ne :)

 

Díky a hned začnu...jelikož jsem toho od Alpiny měl již více, tak budu přidávat postupně.

Začnu od zadu, první Alpiny jsem měl Adventure Extreme Sailing s originálním meshem. Výhodou originálního je beze sporu to, že má i koncovky k pouzdru a tak to vypadá opravdu pěkně.

 

Přiložený soubor  P1110013.JPG   388,99K   170 Počet stažení

 

Následně jsem měl možnost prubnout tyto hodinky i ve verzi na origo gumě, která je krásně měkká, příjemná a hodinkám opravdu sekne, řekl bych že na gumě hodinky vyniknou ještě o něco více. Jediné co hraje proti, že základní délka je poměrně krátká a lidé s větším zápěstím tak gumu sotva zapnou. Pokud vím, tak guma se dá objednat i delší, ale už je to zase něco navíc, lepší by bylo, kdyby si mohl člověk vybrat již při koupi, jakou délku chce.

 

Přiložený soubor  IMG_3283.JPG   835,65K   142 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_3278.JPG   564,87K   120 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_3294.JPG   176,76K   110 Počet stažení

 

Ještě přihodím další z kousků, který je s tím prvním prakticky totožný. Jedná se o Yacht Timer Tactical Planner, který má oproti Sailům pozměněný ciferník a lunetu, jinak je vše stejné. Tento kousek jsem měl na originálním tahu, který samozřejmě pasuje i Sailům, případně k řadě Diver a proto to vše odprezentuji v jednom příspěvku, aby byly vidět všechny varianty.

 

Na tahu působí hodinky takovým řekl bych luxusnějším dojmem, ovšem pak už z nich nejsou takové tooly, protože o leštěné plochy se člověk bojí, vše je na nich vidět a to není úplně ono. Za mě tady na parádu dobré, ale chce to rozhodně ještě něco na střídačku.

 

Přiložený soubor  IMG_3894.JPG   552,91K   89 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_3892.JPG   507,22K   82 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_3875.JPG   213,6K   83 Počet stažení

 

Když jsem mluvil o střídačce, tak ta u mě i proběhla, na cachtání jsem dokopil gumu ze Strapshopu Rios Richmond s překlápěcí sponou. První dojmy byly takové rozporuplné, je fakt dost obyč a to i překlápěčka...ovšem ve chvíli, kdy jsem vzal hodinky na první koupačku, tak už mi to bylo jedno, ba naopak, jednoduchá guma k nim sedí, je pohodlná a co víc ve vodě potřebuji že :) Svou úlohu tak splnila na jedničku a za těch pár stovek, co stojí můžu rozhodně doporučit.

 

Přiložený soubor  IMG_4521.JPG   527,61K   82 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_4951.JPG   561,47K   79 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_4530.JPG   444,56K   78 Počet stažení

 

Toť zatím můj začátek, více jsem řádil až s dalšími kousky, takže jak to proberu, tak něco přidám.


tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg


#2 Rudina

Rudina

  Závislák

 • Member_50
 • 843 příspěvků(y)

Publikováno 21.březen.2017 - 07:26

Omlouvám se předem za fotky, každý není Bells :-). 

 

 

     S Alpina Yacht Timer byly trochu problémy. Zakoupené jako asi půlroční zde, jinak prvotně koupené v  USA. Od počátku se nějak  špatně se natahovaly ve vrtiči a tak jsem je odnesl do Koscomu, kde mi řekli, že jsou v pořádku, že chodí jak mají a že prý se to někdy stává, že se ve vrtiči hodinky nenatáhnou a na ruce ano. Protože se mi to ale stále nezdálo, tak jsem je dal po nějaké době do vrtiče obráceně a koukám, že závaží se ani nehne. Takže jsem běžel na Florenc znovu, ale tentokrát k panu Frýdlovi, který ačkoliv má napsáno na dveřích, že opravy nebere, hodinky do opravy ochotně vzal.

     A pak mi přišel e-mail

     Alpiny mají opravený autonátah, ale i tak nefungují a bohužel ani fungovat nebudou, pokud stroj nepodrobím generálce. Nevím čím stroj kdo namazal, ale byl to snad písek. Při první demontáži jsem našel na vnitřní straně dýnka prachovou stopu z ložiska rotoru - bylo zadřené, to samé jsem našel po hlubší demontáži, při hledání příčin proč stroj nepracuje jak má, na celém soukolí a hlavně v kroku. Palety kroku jsou zcela obalené šmírem z rotorového ložiska. Celý kolový mechanizmus je také olepený drobnými hrudkami starého oleje. Jak jsem již na počátku zmínil, jediné řešení je celý stroj demontovat a vyčistit.

    No shodou okolností jsem si je včera byl vyzvednout. 

    Jinak musím potvrdit to co říkal Bells, na gumě jim to opravdu velmi sluší. navíc já mam na gumě zaklapávací sponu, která je velmi kvalitní.

 

     O Alpineru nemá asi cenu psát, protože od toho tu je samostatné vlákno. 

     Tak ať nám ťukají. :-)

 

Přiložený soubor (y)#3 Bells

Bells

  Live simply

 • Member_50
 • 4 395 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
 • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 21.březen.2017 - 08:57

Tak já ti v první řadě musím poděkovat, že jsi se o problému rozepsal, přesně takto jsem si to v tomto vlákně představoval, nejen fotky, ale i různé postřehy kolem hodinek, kombinací strapů apod. Díky moc, pěkně jsi to napsal, byť teda ten příběh je dost hrozivý...hlavní je, že to alespoň dobře dopadlo, když jsem totiž četl slova už fungovat nebudou, tak jsem se úplně zhrozil, co bude dál.

Jinak spona na té gumě je parádní, přiznám se, že mi i nějak unikla, vůbec jsem nevěděl, že takovou dělají. Já měl z originálních jen trnovku, pak na tahu motýlovku a na meshi jsem měl takovou řekl bych dost obyč překlápěčku. Překlápěčka měla teda alespoň extenzi, ale jinak byla taková nijaká, to ta tvá je fakt perfektní.

Udělal jsi mi radost i s fotkou komba, takle vedle sebe jim to moc sluší, až se mi zastesklo po těch mých, ještě bych si k tomu přihodil pilotky a mohl bych zavřít "krám" :)

 

Doufám, že jsi to tady i trošku načnul a vlákno se pomalu začne rozjíždět, je to nové a není nás zase kdo ví kolik, takže je mi jasné, že to půjde pomaleji, ale to nevadí, nějakou základnu už tady Alpina má a věřím, že se ostatní přidají.


tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg


#4 Micey

Micey

  ( . )( . )

 • Member_50
 • 8 032 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha

Publikováno 21.březen.2017 - 09:28

Já měl Alpiny třikrát a myslím, že si je zas někdy pořídím. Nějaký čtyři a kus roky zpět jsem kupoval v Koscomu Startimery, viz foto. Mimochodem bylo zajímavý, že tehdy se absolutně nevyplatilo kupovat Alpiny někde jinde - v US nebyly vůbec, v EU pár kusů za stejný ceny, jako tady. V kombinací s 10% slevou v Koscomu mě tuším vyšly na necelejch 16.. pak jsem je prodal a po nějaký době opět zašel do Koscomu a ty samý si koupil znova. Tentokrát mi k tomu dali i pilotní krabici z nějakejch limitek. Za ty prachy to byly boží hodinky, jediný co mě mrzelo byla velikost, o 2 - 4mm menší by to byly dokonalý univerzály. Šroubovací korunka a tak.

 Pak jsem je opět prodal, ceny na krámech šly nahoru a v US se k nim dostali šedivci.. což nemám sice moc rád, nicméně se pak daj koupit zajímavý hodinky za zajímavý ceny. Když na mě tedy někdy před rokem vykoukla nabídka na Alpinery s inhousem za 999 USD, myslel jsem si, jak na každýho vyzraju. No, po pár měsících byla stejnak při prodeji ztráta tušim kolem 8, 9k:)

 S těma jsem měl jednou problém ten, že vypadnul ze strojku jeden šroubek a škrábl můstek - v Koscomu nasazen zpět na počkání. Pak co bylo zajímavý, strašně se škrábal zadní průhled - safír to nebyl určitě, takže asi minerál, ale fakt blátivej. No, to je jedna z těch věcí, který tě dva dny štvou a pak ti jsou úplně jedno. Jinak prima hodinky, slušný velikost, parádní vypouklej safír. Škoda akorát WR 50m a nešroubovací korunky.

 

post-6006-075936100%201354958871.jpg

Přiložený soubor  SAM_3226 (Kopírovat).jpg   107,88K   61 Počet stažení


Tento příspěvek byl upraven od Micey: 21.březen.2017 - 09:28


#5 Rudina

Rudina

  Závislák

 • Member_50
 • 843 příspěvků(y)

Publikováno 21.březen.2017 - 09:30

popravdě, pilotky bych rád do svaté trojice :-). Jen ty ručičky se mi na nich nelíbí#6 Bells

Bells

  Live simply

 • Member_50
 • 4 395 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
 • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 21.březen.2017 - 10:50

Micey ty pilotky byly skvělé, hodně mi připomínají novější Startimery se sunburstem, protože u těch tvých bývalek byl cifr hodně podobný, krásně se měnící, to mě baví a za ty prachy...co víc si přát, leda tak, aby se ty ceny vrátily, ale to se nestane.

 

Rudina: Tak když ne přímo pilotky jako takové, tak se to dá lehce obejtí např modely AL-372BS4S6, AL-280NS4S6 a jejich dalšími verzemi, ty mají ručky jiné. Nebo mě pak napadá ještě jeden krásný kousek AL-750SG4E6, na fotkách je to nic moc, ale v reálu neskutečná bomba, naposled jsem nad nima slintal v Koscomu, když jsem si vyzvedával tah na své.


tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg


#7 Sphinxx

Sphinxx

  Hungry Wolf

 • Member_50
 • 7 700 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Průhonice
 • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 21.březen.2017 - 12:00

Zdrávas Alpineři. Pěkné vlákno, přihodím pár fotek.

 

Měl jsem od Alpiny potápky, ty sem dávat nebudu, protože Bells je dal nahoře do původního odkazu. Ty mě nijak extra nechytly a pak jen a pouze pilotky. Vesměs 44-48mm.

 

44 - Chronograf, quartz, ocel i PVD. Super záležitost, perfektně sedly na ruku, byly lehké, měly famozní oboustranný AR, který hodinky, respektive číselník krásně vykresloval. Nevýhodu a fakt co mě stále štvalo, byly vůle v ručkách - především vteřinovka, je to vlastnost quartzových hodinek, ale bylo to důvodem, proč se u mě dlouho neohřály. Nicméně mám je rád, a proto mám na cestě další :D ... BigDate je těžce návykový :) .

 

48 - ne moc dobře nositelná, docela placaté pouzdro, které prostě nesedlo. Na druhou stranu perfektní strojek, průhled přes otevírací dýnko, ani bych je nemusel nosit číselníkem, ale strojkem hore :) . Byly moc hezké, nakonec šly pryč, kupovány za plnou cenu v Koscomu (tehdy 38.900,-Kč) a nedal jsem tu jejich placatost, proto šly v poměru cena/nenositelnost o dům dále.

 

 


BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

 

 


#8 Bells

Bells

  Live simply

 • Member_50
 • 4 395 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
 • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 21.březen.2017 - 13:39

I tebe tu rád vidím a díky za připomenutí pilotek, já je sem hodím ještě taky, respektive nějaké hrátky s řemeny, představení už jsi zařídil ty, takže to budu mít o to jednodušší.

Heritage nebýt tak kravsky velké, tak by to byla pecka, hlavně průhled je opravdu vydařený, hoši s tím umí docela vyhrát a jejich úpravy strojků se mi líbí.

Těším se i na tvůj nový přírůstek, ten tady rozhodně nesmí chybět, takže tě pak očekávám znovu s dalším příspěvkem :)

 

Tak a k těm Pilotkám Startimer Pilot Chronograph Big Date...já měl pouze ocelovou verzi a taky na ně pěju samou chválu, skvěle nositelné, přehledné, designově za mě opravdu povedené. Chronomagory bohužel trošku potrápí quartz, holt to není úplně ono, i když jelikož v tomto případě poskakuje vteřinovka v subcifru, tak to není až taková rána na oči.

Během doby, co jsem je měl, jsem alespoň vyzkoušel pár strapů, tak to sem hodím pro inspiraci.

 

První je originální Cordura, ta se většině líbila, ale já bych ji raději v černé barvě, šedá mi přišla taková mdlá.

 

Přiložený soubor  IMG_5871.JPG   334,6K   58 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_5864.JPG   270,44K   59 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_5852.JPG   207,71K   56 Počet stažení

 

Vyhrabal jsem i fotku se Sphinxxem, jelikož jsme je měli ve stejnou dobu, tak tady jedno kombo :)

 

Přiložený soubor  IMG_6075.JPG   320,96K   57 Počet stažení

 

Dále jsem je hodil na nato s trikolorou, hodinky krásně ožily a barevně to pěkně ladilo.

 

Přiložený soubor  IMG_5957.JPG   159,15K   57 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_5983.JPG   211,09K   55 Počet stažení

 

A poslední verzí byl Rios Albatros, ten byl prostě nejlepší. Nejen, že je to skvělý řemen, ale k pilotkám padne jako ulitý, tuto kombinaci jsem měl nejraději a vlastně jsem pak nosil hodinky výhradně právě v této kombinaci.

 

Přiložený soubor  IMG_6216.JPG   97,59K   55 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_6217.JPG   121,01K   55 Počet stažení

 

Přiložený soubor  IMG_6381.JPG   207,27K   56 Počet stažení

 

 

 


tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg


#9 Toom

Toom

  Závislák

 • Member_50
 • 807 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Vysočina

Publikováno 21.březen.2017 - 17:12

Zdarec Alpinisti. Hezký to tady máte.  S dovolením si sem taky odložím svý krasavice.

 

Extreme diver

Přiložený soubor (y)


 Již více času nebude. (Zj 10,6)

OMEGA A.T. RAILMASTER, Alpina Alpiner 4,  Alpina Extreme DIver Alpina Startimer Pilot Chronograph, Hamilton Khaki Navy Pioneer, Steinhart OOV, SEIKO SNE393P2,  BULOVA ACCUTRON II (Astronaut),  CITIZEN  BL5440-58E Signature


#10 Toom

Toom

  Závislák

 • Member_50
 • 807 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Vysočina

Publikováno 21.březen.2017 - 17:13

Alpiner 4

 

 

Přiložený soubor (y)


 Již více času nebude. (Zj 10,6)

OMEGA A.T. RAILMASTER, Alpina Alpiner 4,  Alpina Extreme DIver Alpina Startimer Pilot Chronograph, Hamilton Khaki Navy Pioneer, Steinhart OOV, SEIKO SNE393P2,  BULOVA ACCUTRON II (Astronaut),  CITIZEN  BL5440-58E Signature


#11 jarek.s

jarek.s

  Pokročilejší začátečník

 • Member_50
 • 67 příspěvků(y)

Publikováno 21.březen.2017 - 21:55

Ahoj, ja ty svoje Extreme Divery mam pouze chvili, takze se szivam.

 

Potesilo mne:

 • Nositelnost - i na me male ruce 17,5cm je to v pohode
 • Zpracovani na velmi dobre urovni

Co mne zatim moc nepotesilo:

 • Presnost (delaji denne tak +15s). Jak to mate s presnosti ostatni?
 • Lumi - cekal jsem, ze to bude sviti o neco lepe a dele

Přiložený soubor  alpinaextremediver300m_01.jpg   161,43K   46 Počet stažení

 

Přiložený soubor  po_ocean2_extremediver.jpg   153,81K   49 Počet stažení#12 Sphinxx

Sphinxx

  Hungry Wolf

 • Member_50
 • 7 700 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Průhonice
 • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 22.březen.2017 - 07:00

Nahoďte více fotek těch Extreme Diverů na tahu, vypadají dost dobře. Celkově to pouzdro vypadá parádně.


BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

 

 


#13 Rudina

Rudina

  Závislák

 • Member_50
 • 843 příspěvků(y)

Publikováno 22.březen.2017 - 07:45

ahoj, taky jsem se tu chtěl zeptat na přesnost Alpin, moje dělají +10 vt. denněoboje, přemýšlím, že je nechám ještě poštelovat#14 Micey

Micey

  ( . )( . )

 • Member_50
 • 8 032 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha

Publikováno 22.březen.2017 - 08:06

Neco takovyho mi myslim taky delaly. Neblbni,10s do plusu je uplne v pohode..

#15 Rudina

Rudina

  Závislák

 • Member_50
 • 843 příspěvků(y)

Publikováno 22.březen.2017 - 08:59

no jsem zvyklý na lepší, Davosy a Glycine dělají +5, TG F1 -2 a Doxa, kde je Sellita +2, takže si myslím, že se to dá hodně zlepšit. Tohle se mi líbí na ruských hodinkách, přes den udělají 10 do plusu, přes noc na korunce -10, a furt je tam nula :-)#16 Toom

Toom

  Závislák

 • Member_50
 • 807 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Vysočina

Publikováno 22.březen.2017 - 10:15

Ex. divery mi dělaj -7 az -12s a nový Alpinery si po 6měs. sedly na +1 az +3s! 

Přiložený soubor (y)

 • Přiložený soubor  alpys.jpg   161,51K   41 Počet stažení

 Již více času nebude. (Zj 10,6)

OMEGA A.T. RAILMASTER, Alpina Alpiner 4,  Alpina Extreme DIver Alpina Startimer Pilot Chronograph, Hamilton Khaki Navy Pioneer, Steinhart OOV, SEIKO SNE393P2,  BULOVA ACCUTRON II (Astronaut),  CITIZEN  BL5440-58E Signature


#17 Toom

Toom

  Závislák

 • Member_50
 • 807 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Vysočina

Publikováno 22.březen.2017 - 10:20

A.E.D

 

Přiložený soubor (y)


 Již více času nebude. (Zj 10,6)

OMEGA A.T. RAILMASTER, Alpina Alpiner 4,  Alpina Extreme DIver Alpina Startimer Pilot Chronograph, Hamilton Khaki Navy Pioneer, Steinhart OOV, SEIKO SNE393P2,  BULOVA ACCUTRON II (Astronaut),  CITIZEN  BL5440-58E Signature


#18 Bells

Bells

  Live simply

 • Member_50
 • 4 395 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
 • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 22.březen.2017 - 10:23

K té přesnosti Alpin...nevím, jestli vám to sem vůbec mám psát, protože vás asi trošku nas.ru :) Všechno měřené dlouhodobě, vždy zhruba měsíc, než jsem začal zase nové měření a průměrné výsledky jsou takové:

Extreme Sailing: +5s/den

Tactical Planner: +2,3s/den

Alpiner 4 GTM: +1,5s/den, to je nejhorší výsledek, za dobu, co je mám, teď se většinou pohybuju na hodnotě +0,4s/den, což je masakr COSC jak vyšitý.

Pilotky nepíšu, ty byly quartz, takže tam to nemá ani smysl :)


tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg


#19 Rudina

Rudina

  Závislák

 • Member_50
 • 843 příspěvků(y)

Publikováno 22.březen.2017 - 10:45

No říkám, že se to dá doštelovat, uvidím co Yachty udělají tak za měsíc, jinak Alpinery jsem teď zastavil, protože mam podobný problém jako s Yachtama, ve vrtiči se zastaví a stačí do nich lehce klepnout a rozejdou se, takže pojedou někam na kontrolu. Je možný, že by v USA prodávali druhojakostní kusy???? A abych jen nekecal, tak otevřená spona, když se tak líbila a trochu pokus o antireflex, ale v kanclu je světlo na dvě věci.

Přiložený soubor (y)#20 Bells

Bells

  Live simply

 • Member_50
 • 4 395 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha, Surfers Paradise
 • Fanoušek značky:Alpina, Magrette, Omega...

Publikováno 22.březen.2017 - 11:35

Tak to nevím, ty mé Alpinery jsou taky z US shopu a jdou excelentně viz ty přesnosti. Když to vezmu úplně od novoty, kdy jsem je vybalil, tak byla přesnost cca kolem +5s, pak se to zlepšovalo a po více jak roce, co je mám jsem stabilně do +1s a spíš méně. Poslední dva měřené měsíce jsem byl shodně na těch +0,4s. Teď jedu cca 2 týdny akorát další nové měření a to jsem zatím na čistých 0s. Vrtič nepoužívám a hodinky nosím prakticky denně, odkládám jen na noc do hodinkovnice, takže klasicky na dýnko a když pak vezmu třeba o víkendu něco na střídačku, tak leží celý den a to mají tendenci se trošku zpomalit, ale víc jak +-1s mi neudělají nikdy, takže přesnost opravdu skvělá.

Jediné co, tak jsem se nedávno trošku zhrozil s rezervou nátahu, přišlo mi, že ji neudrží, ale pak jsem si to pořádně spočítal a ono to sedělo, přece jen ty GMT mají rezervu dost malou (bohužel), takže je musím víc hlídat a včas je zase nasadit na ruku, když nemám vrtič.

 

Spona je skvělá a jelikož ji má koukám i Jarek na Diverech, tak bych si troufl říct, že se asi dávala hlavně na ně a je možné, že se pak dostala i na jiné, kdo ví. Já o ní vůbec neměl ani tušení, protože Divery jsem nikdy neměl a Saily a Yachty jsem vždy viděl jen na té klasické gumě s trnovkou.

 

AR pěkně kouzlí, to mi na Alpinerech malinko chybí, tam je jen vnitřní, ale co, v kouzlení ho nahradí pro změnu sunburst, takže je na co se dívat :)


tumblr_o8ebyzdFmk1tddy8wo1_500.jpg
        Mé fotovlákno "Magrette Regattare Tiki & Australia Story", které už není jen o Magretkách
tumblr_pj5oirS3171tddy8wo1_500.jpg


Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Alpina watches, alpina, chlubírna, galerie