Přejít na obsah

BELL ROSS 03 92 neklid na zápěstí


Návštěvník

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hodinky jsou "zajimave "  :cheers:, recenze vyborna, dekuju za spoustu zajimavych informaci. Zaujal me ten malinky sroubek na dynku s napisem "Do not unscrew". Uz jsi ho zkousel vysroubovat? :D K cemu tam, je?

 

to by mě taky zajímalo. Původně jsem si myslel, že drží korunku s hřídelkou ve strojku a zároveň i strojek v pouzdru, ale to by potom překážel rotoru nátahu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu to poopravim, pretoze to je jednostranny clanok o B&R:

 

Puzdro ktore bolo pouzivane v Sinn 809/810 bolo pouzivane znackami Heuer, Sinn, Bucherer, Dugena, Candino *(jedne su v predaju tu na fore), Aurore Swiss *(tie mam ja napr) - nie je to "Sinn puzdro"
Oni zobrali a modifikovali 810Q - ten uz bol quartz, takze nic nemuseli "vybavit quartzovým strojkem"

 

Space 3 nebol "inovativní zapuštěnými tlačítky chronografu" ale prudko inspirovany od Tutima model 798, ktory bol v produkcii uz od 1984 - teda +- 15 rokov uz existoval.

 

 

 

...
 Vzali s Carlo Rossilem pouzdro Sinn z 80. let a hodinky vybavili quartzovým strojkem, pouzdro upravili, aby dosháhlo  antimagnetismu 80,000 A/m a bylo. 
 
...
Takže se dá říci, že začátky nebyly nikterak oslnivé, ale zakladatelé se drželi svého původního záměru a  byli u zdroje technického vývoje. Dělat hodinky pro profesionální použití v armádě. 
Pět let pánové pracovali ve stínu Sinnu, až se z něho pokusili vystoupit hodinkami Space 3, určenými pro vesmírné mise. Tento kousek byl inovativní zapuštěnými tlačítky chronografu a korunkou zašroubovanou do pouzdra do linie. V tento moment už můžeme pozorovat první kroky k vlastní identitě.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to by mě taky zajímalo. Původně jsem si myslel, že drží korunku s hřídelkou ve strojku a zároveň i strojek v pouzdru, ale to by potom překážel rotoru nátahu....

 

odpovím si sám, je to pravdu na vyjmutí korunky, akorát šroubek je pouze zašroubovaný v pouzdru, po jeho vyšroubování se vzniklou dírkou zmáčkne čudl na strojku a vyjme korunka...

 

FOTKY ZDE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu to poopravim, pretoze to je jednostranny clanok o B&R:

 

Puzdro ktore bolo pouzivane v Sinn 809/810 bolo pouzivane znackami Heuer, Sinn, Bucherer, Dugena, Candino *(jedne su v predaju tu na fore), Aurore Swiss *(tie mam ja napr) - nie je to "Sinn puzdro"

Oni zobrali a modifikovali 810Q - ten uz bol quartz, takze nic nemuseli "vybavit quartzovým strojkem"

 

Space 3 nebol "inovativní zapuštěnými tlačítky chronografu" ale prudko inspirovany od Tutima model 798, ktory bol v produkcii uz od 1984 - teda +- 15 rokov uz existoval.

Díky moc za upřesnění.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave hodinky, urco nevsedni. Diky za pohled do historie, moc pekne se to cetlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou díky Chocholusikovi za korekci. Šátral jsem na webu a zjistil, že ten rozdíl Tutima 798 a Bell Ross byl hlavně v korunce. Tutima má klasickou korunku, B&R zcela zapuštěnou, opatřenou T systemem, což mělo být teleskopické uchycení, které to umožnilo. Snad jsem to pochopil správně.

 

e6d3238c8ef94e8a8d7f2ddb6426800f.jpg

 

7932c3813bc81ed9d20aaa91f9d904d0.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, korunka tam je riesena rozne. Tlacitka ideovo rovnako.

brvstut.jpg

Ještě jednou díky Chocholusikovi za korekci. Šátral jsem na webu a zjistil, že ten rozdíl Tutima 798 a Bell Ross byl hlavně v korunce. Tutima má klasickou korunku, B&R zcela zapuštěnou, opatřenou T systemem, což mělo být teleskopické uchycení, které to umožnilo. Snad jsem to pochopil správně.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...