Přejít na obsah

Seiko SKX 009/007 cenový rozdíl


Dafit

Doporučené příspěvky

Protože to jsou hodinky, co si na potápky jen hrají. Potápky jsou prostě hodinky, co jsou stavěné pevně a bytelně, aby odolávali tlakům pod vodní hladinou. Nehrají si na průhledy a podobné ptákoviny.

Seiko má v tomto směru velice bohatou tradici, drží spoustu rekordů a jde tradiční cestou, kterou si zvolil. Steinhart a i další jdou prostě cestou jinou, kterou se snaží odlišit a nám tak dávají možnost výběru. No není to hezké, mít možnost volby a nemít všichni na ruce ty samé hodinky?

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, poradil by mi někdo hodináře který by dokázal obědnat safír s vnitřním antireflexem a aplikovat ho na skx007? Nejlépe olomoucký či pardubický kraj.

Objednat si ho můžeš přeci sám, hodináře nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych ještě jeden dotaz.

Jaký je vašim odhadem minimální počet otáček rotoru pro maximální natažení hnacího pera? :) Vím, že každé hodinky mají jinou rezervu chodu, ale jaký je váš tip? Padesát otáček? Sto? Zajímá mě to, protože je sem tam nenosím a natahovač nemám, takže kolik byste hádali, že od zastavení hodinek stačí zahýbat rukou, abych si řekl, že jsou "nabité"? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych ještě jeden dotaz.

 

Jaký je vašim odhadem minimální počet otáček rotoru pro maximální natažení hnacího pera? :) Vím, že každé hodinky mají jinou rezervu chodu, ale jaký je váš tip? Padesát otáček? Sto? Zajímá mě to, protože je sem tam nenosím a natahovač nemám, takže kolik byste hádali, že od zastavení hodinek stačí zahýbat rukou, abych si řekl, že jsou "nabité"? :)

cca 600 - 700 myslím, u 7S26. Možná bude vědět Lucid přesněji, až sem dorazí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Seiko s podobným strojkem, se stejnou dobou rezervy nátahu a s ukazatelem rezervy. Trvá mi cca 3-4 minuty "ruční práce", než se natáhnou doplna. Kolik je to ale otáček mě nikdy nenapadlo počítat :)

Jak poznáš, že jsou plně natažené?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak promiň, myslel jsem že název hodinek je jen Seiko ne Seiko 5. Je to tam strašně hnusný a štve mě to, ale zase mají průhled. Je to fakt komplikované. Asi nikdy nenajdu žádné automaty ke kterým bych neměl výtku. Našly by se, ale mimo moje možnosti =D

Taky jsem si to myslel a přešel jsem právě od Seiko na Steinhart 500 :). Jsou to skvělé tool hodinky a přitom mají spoustu takových pěkných věcí jako je průhled na strojek, safír atd., které se spousta lidí snaží na svoje Seiko dát z aftermarket dílů :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dříve jsem taky toužil po dénku s průhledem na strojek, ale fčil bych dal přednost plnému s nějakým pěkným zdobením u potápek. Průhled vypadá dobře akorát tak na fotkách ale je fakt, že u některých je se fakt na co dívat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...