Přejít na obsah

Fotka

Maro - kam dál?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Maro

Maro

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 442 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 26.březen.2017 - 18:30

Ahoj,

přestože jsem dostal chvilkový záchvěv pocitu, že bych už snad mohl mít pro tuto chvíli vše co potřebuju, dráždí mě pořád to místo uprostřed. A jelikož se mi líbí projíždět vývojová vlákna místních členů, zkusím taky začít jedno dokumentující moji cestu. Dnešní den jsem si tedy pracovně označil jako den 0. a stav je aktuálně tento (omlouvám se za špatnou kvalitu fotek, musím se s tím zrcadlovým zařízením naučit pracovat)

Přiložený soubor  DSC_1512.jpg   118,05K   17 Počet stažení

Úplně první hodinky, které jsem zde koupil byly tradičně Seiko. Začal jsem ale cestou "solární" a koupil Seiko SSC021 od místního člena. S těmi jsem se před nedávnem rozloučil, neboť jsem se rozhodl že už je "přepotápkováno".

První pořádné hodinky jsem vybíral skoro rok. Nastavil jsem si limit a modely, které se mi velmi líbily. Ve výběru byly pilotky - několikrát jsem si byl vyzkoušet základní mechanické Piloty od Alpiny, dále jednoručky - unešen jsem byl hlavně z modelu Perigraph a Pangea od Meistersinger a potom syntéza jednoruček a pilotek v podobě regulátorů od Alpiny, GMT pilotky Glycine Airman SST12, a asi největší favorit v podobě Longines Heritage 1954.

Nakonec vše dopadlo trochu jinak a od místního člena jsem pořídil Laco Münster, které jsou se mnou dodnes. Mírné nutkání je prodat jsem měl zatím jen 2x - Poprvé když Sibiř prodával moje vysněné Longiny a podruhé teď, když se v inzerci objevil stejný model s manuálem - Laco Memmingen. No ale zatím si pořád říkám, že to jsou přece jen první pořádné hodinky a ty jenom tak nepustím. A když už tak bych je vyměnil za B můstr v manuálu.

Po této fázi bylo docela dlouho ticho po pěšině, až jednou přišlo impulzivní rozhodnutí koupit "ladičky" (v mém případě pseudoladičky). A tak jsem si pořídil první úplně nové hodinky - Bullova Accutron Lobster. Prvotní nadšení z tvaru pouzdra na obrázcích a barevné kombinace vystřídalo naživo lehké zklamání. Sunburst byl skvělý ale celé to na mě působilo tak nějak nic moc... Zkrátka jiskra nepřeskočila a musely do světa.

Další akvizicí byly Hamilton Khaki Field Officer ve velikosti 38 a s manuálním nátahem. Přiznám se, že ty mi chybí zatím asi nejvíc a chtěl bych se k nim vrátit. Zde jsem také objevil ono kouzlo manuálního nátahu, který je dle mého mnohem praktičtější než automat.

A proto když se zde objevily Mestersinger No. 1 nemohl jsem odolat. Přes prvotní skepsi týkající se velikosti se ukázalo, že díky manuálu jsou krásně nízké a byť je to již na ruce hraniční tak jsou super pohodlné a nositelné.

Jako další jsem zde ulovil dlouho vyhlížené Squale. Nechal jsem na nich vyměnit poškozenou lunetu a od té doby mi dělají radost na všech letních dovolených.

Poslední akvizicí, a zároveň druhýma úplně novýma hodinkama, měly být GMT Tridenty od Wardů, jelikož jsem nutně potřeboval světoběžnické hodinky. Povánočnímu výprodeji nešlo odolat. Ale osud opět zasáhl a objevily se mé vysněné nové Glycine SST12 také za cenu více než přijatelnou ve srovnání s cenou v ČR. A tak Wardy putovaly do prodeje, aniž bych je ještě měl doma. Loučení nebylo jednoduché, neboť to jsou velice krásné kukačky, a když dorazily, začal jsem se trošičku cukat. Nakonec vidina Glycine zvítězila a jako kompenzaci jsme si s přítelkyní, která mi tohle všechno trpí, pořídili výlet na Zanzibar (takže je otázka, jestli mělo cenu ty Wardy vůbec prodávat :D )

Každopádně co nyní na prázdné místo? V současné fázi mám téměř vše, co bylo v původním výběru před lety. Je čas pořídit konečně ty Longiny, které mě ani za těch několik let nepustily nebo jít výše? A jak moc výše? Vždycky se mi líbily Doxa Sub, ale za ty asi případně "vyměním" ty Squale a místo zbude pořád... Aktuálně mě lákají i sněženky na bazaru (jsem ročník 91, takže potenciální definitivky?), ale ty zase nemaji noty... Koupit znovu Hamiltony? Nrbo něco s baterkou (třeba bondovky?) Nevím...

Jakým směrem byste se posunuli vy?

Tento příspěvek byl upraven od Maro: 26.březen.2017 - 18:32

,,Drahy fik je ako nechat si vytetovat na celo "kokot", kazde rano to zakryt mejkapom a dufat ze dnes nezaprsi." : Cali 11.7.2014 Jak se tváří odhalení fejkaři

Seiko SCC021 Solar Diver - Laco Münster - Bullova Accutron LobsterHamilton Khaki Field mechanical - Meistersinger No.01 - Squale 50 Atmos Blue Blasted - Christopher Ward Trident GMT 43mm - Glycine Airman SST12 - Seiko SRP773K1 Turtle - Prim Sport II Bronze L.E.

http://forum.chronom...2-maro-kam-dál/

Moje hodnocení: http://forum.chronom...pic/99145-maro/

#2 Locky

Locky

Závislák

• Member_50
  • 826 příspěvků(y)

Publikováno 27.březen.2017 - 07:24

Ahoj,

za sebe bych zařadil nějaký český vintage. Zmiňuješ, že preferuješ manuální nátah, takže nejlépe zkusil zjistit, jestli třeba neleží někde v šuplíku zapomenuté Primky po tátovi/dědovi, ty nechat zprovoznit a uvidíš té radosti. Retro dneska opět letí, menší kousek můžeš využít i jako oblekovky (nyní využíváš Mestersingery?) a hlavně z nich budou skvělé definitivky, které by nádherně do současné sbírky zapadly. Pokud nenajdeš nevyužité po někom z rodiny, tak klidně obejít nějaká starožitnictví, antik-prim, číhnout nákupní sekci... - Primek je v ČR dost. :)

Druhá cesta může být nějaké chrono. Pokud máš vysněné Longines Heritage 1954, tak klidně ty. Jen doporučuji vyzkoušet na ruce, protože 7750 není zrovna nejnižší kalibr. :)

#3 Dokusan

Dokusan

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 494 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:Chr.Ward, Sinn, Vostok

Publikováno 27.březen.2017 - 07:34

Chtěl jsem napsat něco podobného. Nějaké vintage oblekovky. Nebo třeba něco s měsíční fází (mám rád Wardy, ta uvedu jejich model, ale spíš pro ilustraci)

https://www.christop.../c9-moonphase-7

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od Dokusan: 27.březen.2017 - 07:38

Per ardua ad Astra
mdokoupil@email.cz

#4 Maro

Maro

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 27.březen.2017 - 17:22

Je pravda, že igeny asi problém prázdného místa řeší a budou manuál a vintage. mám tu jedny rozebrané, ale chce to nové ručičky a hlavně vložku lunety...

Edit: do obleku beru teď meistersingery, je pravda že jsou větší, ale nepřijde mi to úplně nepatřičné a tím, že jsou v manuálu nízké, tak pod rukáv hezký zajedou.

Tento příspěvek byl upraven od Maro: 27.březen.2017 - 17:25

,,Drahy fik je ako nechat si vytetovat na celo "kokot", kazde rano to zakryt mejkapom a dufat ze dnes nezaprsi." : Cali 11.7.2014 Jak se tváří odhalení fejkaři

Seiko SCC021 Solar Diver - Laco Münster - Bullova Accutron LobsterHamilton Khaki Field mechanical - Meistersinger No.01 - Squale 50 Atmos Blue Blasted - Christopher Ward Trident GMT 43mm - Glycine Airman SST12 - Seiko SRP773K1 Turtle - Prim Sport II Bronze L.E.

http://forum.chronom...2-maro-kam-dál/

Moje hodnocení: http://forum.chronom...pic/99145-maro/

#5 Petr72

Petr72

Závislák

• Member_50
  • 730 příspěvků(y)
  • Bydlí:Slovensko
  • Fanoušek značky:v pohode

Publikováno 27.březen.2017 - 18:14

Veľmi zaujímavá a pekná štvorica . Čo možno chyba je nejaký chronograf na oceli ale to ozaj iba hypoteticky

#6 McStinger

McStinger

เปรี้ยว

• Member_50
  • 5 946 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 27.březen.2017 - 19:09

Ja by som si na dobu, kým mi ďalší prírastok nepadne do oka, kúpil niečo "zábavné". Základné Luminoxy s tríciom, digitálky (s kalkulačkou) apod.

Mühle-Glashütte Marinus GMT - recenzia, Mühle-Glashütte 29er Big - fotky, Seiko Sumo Limited - fotky, Seiko SRP653 - minirecenzia, JeanRichard Aquascope Hokusai - fotky