Přejít na obsah

Demagnetizace hodinek


Josef01

Doporučené příspěvky

Nedávno jsem řešil zmagnetované hodinky, jako i ostatní jsem nepřišel na to, kde by se mohly zmagnetovat, prostě si toho člověk nevšimne. Stačí se dostat i do blízkosti vysokého napětí, které průtokem vodičů vytváří silnější magnetické pole, nebo dát hodinky do blízkosti repro, jiného magnetického zařízení apod.

 

Pokud hodinky vykazují najednou větší odchylky, nebo se dokonce začnou zastavovat (jako v mém případě), je potřeba zkontrolovat jejich stav z hlediska magnetizmu. Základ je tedy detekovat magnetické pole. Našel jsem docela pěknou aplikaci pro Android a opravu funguje velmi dobře. Vidíte na obrázku, že odchylka je až 0,24 Gauss, zatímco u dalších dvou hodinek byla je 0,04 Gauss.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keuwl.gaussmeter&hl=cs

 

post-11110-0-66055000-1490734573_thumb.png

 

Vybral jsem 10 různých hodinek a kupodivu dvoje vykazovaly mírný magnetizmus a jedny dokonce poměrně velký magnetizmus. Provedl jsem tedy test na vibrografu před demagnetizací a po demagnetizaci. Výsledek testu je vidět na první pohled. Při zmagnetovaných hodinkách je i průběh chyby na vibrografu kolísavý a amplituda je menší, než by měla být a jsou mezi jednotlivými polohami hodinek větší rozdíly.

 

Před demagetizací

 

post-11110-0-88566000-1490735081_thumb.jpg

 

Po demagnetizaci

 

post-11110-0-28811100-1490735340_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 142
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Skvele vlakno..diky. Mohli byste tu pridat vice k tomu, jak se pozna zmagnetizovany strojek...jedny mechaniky jsem nosil do práce-mikrofon, repraky...obcas jdou, nekdy zase ne i po natazeni...jsou ale cca 8 let bez servisu,,takze kdovi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedokážu si představit jakou chybu bych měl dělat:-) Vezmu hodinky zapnu aplikaci, telefonem přejíždím přes hodinky a hledám až se ručička nejvíc vychýlí. To by mohlo být ok ne? Třeba Victorinox nůž mě udělal i 14 (tam bych se ale nedivil kdyby byl trošku zmagnetizovanej).

Vám to tedy měří max v řádech desetin na hodinkách? :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvele vlakno..diky. Mohli byste tu pridat vice k tomu, jak se pozna zmagnetizovany strojek...jedny mechaniky jsem nosil do práce-mikrofon, repraky...obcas jdou, nekdy zase ne i po natazeni...jsou ale cca 8 let bez servisu,,takze kdovi...

Já to poznal tak, že hodinky šly najednou třeba +3min/d a bez nějaké rány apod. :)

 

Pokud by někdo měl zájem o levnější verzi, na aliexpressu se dá tohle udělátko koupit za 125 Kč.

Na ebay to je taky docela levné: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=demagnetizer&_blrs=spell_check

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď si nejsu jistej tou stupnicí:-D 10,7 tam je:-) Je to na hodinkách. Rezerva přesnost všechno ok. Tak nevím.

 

Tak to bude asi chyba telefonu (čipu), holt ne každý Android bude asi kompatibilní, správně je stupnice 0-1 Gauss. Mě ani magnet nedá větší odchylku než 0,6 Gauss. Každopádně pokud nějaký předmět vyvolá reakci přístroje, je 100% magnetický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinými slovy Josefe, opět tu opakuješ ignorantské schéma ze svých "elektromobilních" vláken: Založíš dramaticky znějící téma, u kterého ale neznáš význam jednotek ani dynamický rozsah osazeného 3D kompasu (a nejspíš ani netušíš ve kterém rohu toho svého sráče máš čidlo a k čemu je vlastně určené), referenční měření cejchovaným přístrojem nemáš - ale pokud někomu jeho mobil po nějakém přiložení jeho hodinek/kudly/mince "kupodivu" ukáže něco jiného, je chyba u něj a ne u Tebe.

 

Možná by bylo užitečnější zeptat se nejdřív ctěných kolegů Hodinářů (a nebo elektrikářů - desítky let totéž řešili i opraváři CRT televizí) jak se vlastně taková demagnetizace dělá a čím se její úspěšnost kontroluje. A do té doby si to tu samozřejmě nezapomeň zamknout, ať Ti sem prokrýlepána zas někdo něco neuctivého nenapíše...  :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...