Přejít na obsah

Demagnetizace hodinek


Josef01

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 142
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Neprudím, normálně jsem se zeptal jak to dělá v jiných případech.

Jinak přechylování je jako skloňování - prostě součást češtiny. A pokud by se jména neměla přechylovat, tak by se teda neměla ani skloňovat. Vždyť i skloňování je pozměňování a deformování jména (film s Arnoldem? On se jmenuje Arnod, nejmenuje se Arnoldem). Takže buď nepřechylovat a ani neskloňovat, nebo skloňovat a přechylovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně, odmagnetovávat současé mechanické animagnetické hodinky, je taky zajímavé . Ale na druhou stranu,  když někdo jede na vteřiny a deseiny  . Vliv na to, má nejspíš virtuálně skoro všechno :)   Jirka 

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jaký drastický vliv má magnetizmus na hodinky je vidět např. níže, ty šílené skoky, které končí až zastavením v určité poloze. Křivka má mít víceméně pravidelný sklon. Věřím, že řada lidí si myslí, že to je celé hloupost, bohužel není.

post-11110-0-22344400-1491162978_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Kdysi tu byl jeden, ten si dokonce založil vlastní vlákno (jmenovalo se Vám to nevadí?), kde psal jak roste z nesprávných pojmenování...

 

To mi přijde rozumnější, než furt poučovat všechny a ve všech tématech a vláknech. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jaký drastický vliv má magnetizmus na hodinky je vidět např. níže, ty šílené skoky, které končí až zastavením v určité poloze. Křivka má mít víceméně pravidelný sklon. Věřím, že řada lidí si myslí, že to je celé hloupost, bohužel není.

Hmm, tak mne napadlo, mne se U1 zastavi prakticky vzdy s vterinovkou +/- 2s na 12h, jsem si tak rikal cim to muze byt, zeby zmagnetovani?

Ale jinak delaji jen + par vterin denne, tak to neresim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak jsem psal - v mé hodinkovnici mi reagovali na Gauss metru jen staré Igeny a překvapivě Seiko SPB029 - stříbrná SUMO. Včera kolega donesl nějaké udělátko na demagnetizaci malých modelářských dílů, co se mu válelo od jeho studentských let v šuplíku. Projel jsem tím Suma a byl jsem zvědav. Gauss metr se uklidnil a odchylka byla téměř nulová.

Když jsem je koupil, tak jsem se chlubil, že je musím seřizovat jen 2x do roka při změně času. Šli téměř s nulovou odchylkou. Poslední měsíce bohužel ta odchylka byla větší, zhruba jednou týdně jsem je musel o minutu poposunout.

A od včerejška po demagnetizaci udělali + 0,1 vteřiny. Tak uvidíme dál, ale za mě spokojenost. Díky Pepo, žes to téma tady rozjel!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec netuším. Ale dnes je těch magnetů kolem nás spousta. Já třeba dlouho používal pouzdro na mobil s malým neodýmovým magnetem, neuvědomíc si, že to může působit problém. Kdykoliv se může stát, že se magnet přiblíží k hodinkám a je "vymalováno". Ale to jsou jen spekulace. Mám toho doma plnou kabelku a na Gauss metr skutečně reagovaly jen Igeny, které téměř nenosím a SPB029. Zbytek hodinkovnice je "čistý"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Tak díky Josefovi mám demagnetizované hodinky a zdá se, že budou chodit lehce 1-2 vteřiny denně do plusu jako zezačátku. Chodily do plusu a pak se najednou začly zpožďovat, což mě pěkně štvalo, dělaly minus 2-3 minuty za měsíc. Ale vůbec nevím, kde se mi mohly zmagnetizovat. Už jsem do nich chtěl začít šťourat, ještěže tady to vlákno máme.:) Je v nich ETA 2892-A2.

post-147-0-63873600-1492097057_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky se dají poladit z hlediska přesnosti po demagnetizace i seřízením. Například hodinky Corum, která jsem demagnetizoval dělaly denně zhruba +10s,  díky demagnetizaci a seřízení dělají hoidnky po týdnu provozu odchylku 0,5s.

 

 

post-11110-0-64726300-1492239683_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník YPO

tak sem se tady do toho začetl, protože mi jedny hodinky začínají jít do mínusu (lehce podezírám natahovač, obal od iPadu, nebo grip od el. cigára, kde je magnet jako kráva) a objevil sem tuhle aplikaci pro Apple

 

 

https://www.lepsi.ch/watch-demagnetizer/

 

https://itunes.apple.com/us/app/lepsi-watch-magnetism/id1080183882?l=fr&ls=1&mt=8

 

tak si můžete hrát 

 

(pokud to tu už je tak soráč)

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...protože mi jedny hodinky začínají jít do mínusu (lehce podezírám natahovač...

To jako z natahovače "prosakuje" tolik magnetismu, že to zmagnetuje hodinky, které se v něm vrtí??? Anebo není natahovač jako natahovač? Teď nemyslím co do životnosti, vzhledu, hlučnosti, ceny.... ale čistě z magnetického hlediska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...