Přejít na obsah

Demagnetizace hodinek


Josef01

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 142
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uvažuju, jestli brát (z různých důvodů) nové hodinky na dovču a taky by mne zajímal vliv RDG aj. zdrojů EMG záření při odbavení na hodinky, lítám jednou za uherský rok..- co na to kolegové, co lítají často- nějaké zkušenosti..?

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, moje Steinharty pětistovky titánky začaly skokově dělat 30 s do plusu denně. Jelikož byla odchylka stále stejná 30-32 s začal jsem si myslet, že to bude zmagnetizováním. Přesněji jsem začal podezírat synkovo udice na dřevěné rybičky, které mají poměrně silný magnet :D Objednal jsem za 9 USD z Alíka demagnetizér a včera vyzkoušel. Dnes ráno mi watchcheck ukázal opět 3,4 s průměrnou odchylku :) Před tím mi hodinky běžně dělaly 5-8 s za den, 2892-A2 by měl v provedení Elaboré dělat max +-5 s za den, ale to řešit nebudu. Tudíž to vypadá na happy end :)

Upraveno uživatelem Rampa McKvak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

 

Zdravím pánové, zkoušel někdo tady toto. Vím, že modrá krabička je prověřená, ale nechce se mi za ni dávat 1200 v českém obchodě. Tohle je k mání za stovku. Dík za případné odpovědi a zkušenosti.

Tohle je na demagnetizaci naradi, hodinky tim neprotahnes, mam to v garazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, zkoušel někdo tady toto. Vím, že modrá krabička je prověřená, ale nechce se mi za ni dávat 1200 v českém obchodě. Tohle je k mání za stovku. Dík za případné odpovědi a zkušenosti.

Před pár dny jsem tu modrou kouzelnou krabičku (Demagnetizer Tools) objednal na Alíku.Na účtu strhli asi 187,-Ká,takže skoro za hubičku :) .

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Díky za toto vlákno, objevil jsem ho až teď.

Modrou krabičku objednám.

Používáte pořád stejnou aplikaci pro diagnostiku nebo je k mámí něco lepšího?

Me nejvic vyhovuje a pouzivam obycejnej kompas - ten proste nevokecas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Možná už je to tu někde řešené, ale zeptám se znova:

Dostal sem nerez náramek, který chci nosit ( holky k svátku atd) jen k mému zděšení jsou z vnitřní strany nějaké kulové magnety..

Hodinky mám na levé, náramek na pravé, ruce se asi moc nepotkají, ale předse jen- může to mít nějaký neblahý vliv?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pod vlivem tohoto vlákna jsem taky zakoupil z Aliku modrou krabičku za 8 USD. Potom, co mi SMPc z ničeho nic začaly dělat -5 s/d, jsem na ně použil "modrý krám" a ejhle, jsme zpět na původních -0,2 s/d. Takže ačkoliv ta věc působí na první pohled krajně nedůvěryhodně, s funkcí spokojenost veliká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod vlivem tohoto vlákna jsem taky zakoupil z Aliku modrou krabičku za 8 USD. Potom, co mi SMPc z ničeho nic začaly dělat -5 s/d, jsem na ně použil "modrý krám" a ejhle, jsme zpět na původních -0,2 s/d. Takže ačkoliv ta věc působí na první pohled krajně nedůvěryhodně, s funkcí spokojenost veliká.

Tak já jsem na tom obdobně. Najednou pozoruju odchylku na SMPC z téměř nuly na -5. Když jsem měl zmagnetované hodinky, dělaly vždy minimálně půl minuty, toto by mě teda ani nenapadlo. Asi taky vyzkouším, zda na tom nejsem podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navedlo mě to, že ta odchylka nevznikala postupně, že se najednou ze dne na den skokově změnila. Tak trochu z obsese si vždycky cca co týden změřím odchylku na WatchCheck a tam to bilo celkem do očí. Dva roky odchylky v rozmezí 0,5 s a najednou 5 - 6 s/d. No a 8 USD se mi zdálo jako přijatelná investice na vyzkoušení i kdyby to nemělo být k ničemu a hodil bych to do koše. No a ono to funguje.

Upraveno uživatelem lloffass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Trochu to tady oživím.

 

Před chvílí jsem si to "udělátko" z ebaye objednal, ale zarazila mě jedna věc.

 

Na výše uvedených stránkách prodejce uvádí, že se nemají hodinky dávat přímo na to, ale co jsem tak viděl na youtube a pročítal diskuzi, tak se to tak dělá.

 

Jak to tedy je?  :helpsmilie:

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...