Přejít na obsah

První automaty: Seiko sumo nebo želvy?


shewcza

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník YPO

obecně je zajímavý, kolika lidem tady vadí logo prospex, a kolik jich zase vzhlíží k limitkám PADI.

mně se ten nápis PADI úplně ekluje. to je jak mor.

me by spis zajimalo kolik odpurcu toho X to videlo nazivo ..... tady vzdycky vznikne nejakej mytus a vsichni jsou z toho vysrany .... pritom je to X tak maly ze to ani neni videt nebo je to schovany za ruckama

 

Noa k tematu: ja bych si barevny hodinky jako jediny asi nikdy nekoupil ..... modry sumo jsou tu ted zrejme trendy :) .... pamatuju si kdyz byly trendy oranzovy monstra a neska je to vyhorely tema

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obecně je zajímavý, kolika lidem tady vadí logo prospex, a kolik jich zase vzhlíží k limitkám PADI.

mně se ten nápis PADI úplně ekluje. to je jak mor.

A když si vemeš, že ten fontu tu letěl v 90. letech, tak se to ekluje ještě víc. Jsem z oboru grafiky a tohle v 21. století je přežitek :D Hrozný, chtělo by to rebrand.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě spíš přijde zajímavé, jak někdo vymyslel, že X je škaredé a ovečky jdou za ním. Ale vůbec je netankuje, že první Suma mají na cifru 3 fonty písma... Možná je to tím, že na to žádný guru nepoukázal, tak chátra nemá názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem to nikde neslyšel a četl tady na fóru až po tom (myslím že to bylo včera v nějakém tématu) co jsem objevil několik obrázků se stejnými hodinkami na googlu a zkoumal jsem, co je na nich jiného. Potom jsem přišel na to, že to je vlastně starší a novější model. A už v ten moment jsem věděl, že ten starší ciferník je mému srdci bližší, ale je pravda, že jsem ani jedny hodinky neviděl živě. Ovšem když je tam i to PADI, tak to už je fakt přeplácaný na můj vkus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě spíš přijde zajímavé, jak někdo vymyslel, že X je škaredé a ovečky jdou za ním. Ale vůbec je netankuje, že první Suma mají na cifru 3 fonty písma... Možná je to tím, že na to žádný guru nepoukázal, tak chátra nemá názor.

 

Mě O2guru řekl že mi nejdou ty internety protože mám červený v modrém. Tak sem to přehodil a už to jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Simon - tak on je to font z loga toho jejich "klubu potapičů", ale přijde mi debilní mít to na hodinkách, když nejsem členem (berte trochu s nadsázkou - já bych tam třeba chtěl nápis TOYOTA).

jak píše YPO, to X mi nevadí, mám ho na BFK a zprvu jsem se ho ani nevšiml.

 

jinak k tématu - modrý želvy jsou dost unylý - tenhle odstín se hodí ještě tak k pepsi variantě, kdy to červená trochu oživuje.

suma jsou tvarově propracovanější, pouzdro krásný s kombinací broušených a leštěných ploch, ale po čase mi začaly vadit ty velký knedlíkoidní indexy a tlustá luneta - ostatně proto jsou to suma..

Upraveno uživatelem lub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Ale vůbec je netankuje, že první Suma mají na cifru 3 fonty písma...

Nikdy mi to nevadilo, ale když jsem viděl nová s X, tak se mi to hned líbilo víc :)

 

obecně je zajímavý, kolika lidem tady vadí logo prospex, a kolik jich zase vzhlíží k limitkám PADI.

mně se ten nápis PADI úplně ekluje. to je jak mor.

Taky mi PADI na žádných hodinkách nesedí... barvy jsou hezké, ale když vidím ten font, tak za mě prostě ne :)

 

 

 

..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já doufám, že se dostanu na seiko sraz v Praze a ty suma konečně zkusím, ale bojím se té velikosti.

 

Ad ProSpex logo "x" (vlastně je to zkřížené P.S.), tak ho nelibě nesu i na nových monstrech, ale tak nějak jsem si zvykl. Ale čím míň "bordelu" na cifru, tím lépe. Snad jen to "GS" by se dalo.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lub: byla to nadsazka z moji pracovni deformace. Kazdopadne limitka je to hlavne pro ty potapece a tak to padi musime tolerovat. Xko mi taky neva, spis mi va, ze neni na korunce. Vim, je to marketing. Co si budem povidat o barevnych variacich. Sikmooky maji radi barvicky jen nekdy nechapu ty kombinace, jenze kdyz je na vychode zaklad v hladove kombinaci barev (cervena-zluta :D) tak neni divu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo z vás viděl PADI Sumo naživo ? :)

 

Řekl bych, že většina z vás ne ... ale čím míň jich bude, tím lépe :D

 

https://strapcode.wordpress.com/2017/02/09/seiko-sumo-padi-sbdc049-are-you-excited-about-it/

Já ano a abych pravdu řekl, tak ty ručky mne odradily. Možná to na něco odkazuje a proto to tak je, nevím, nezjišťoval jsem to. Ale pokud by byly všechny ručky červené nebo jenom vteřinovka, líbilo by se mi to. Ale takto mi to přijde dost disharmonické - můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ano a abych pravdu řekl, tak ty ručky mne odradily. Možná to na něco odkazuje a proto to tak je, nevím, nezjišťoval jsem to. Ale pokud by byly všechny ručky červené nebo jenom vteřinovka, líbilo by se mi to. Ale takto mi to přijde dost disharmonické - můj názor.

Ale ona je PADI verze odkazem na asociaci potápěčských instruktorů ... a právě řada potápěčských hodinek (ne na kancldiving) má minutovou ručku výraznější barvy pro lepší odečet minut v hloubce při saturačním potápění :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ona je PADI verze odkazem na asociaci potápěčských instruktorů ... a právě řada potápěčských hodinek (ne na kancldiving) má minutovou ručku výraznější barvy pro lepší odečet minut v hloubce při saturačním potápění :)

 

attachicon.gifOmega_Seamaster_Ploprof_WatchTime_Regular_560_diveintowatches.jpg

attachicon.gif124176-a2a50494898142408027bd5101286306.jpg

Vždyť jsem psal, že jsem to nezjišťoval. U těch Omeg bych to pochopil, ale stále mi uniká, proč je červená i celá vteřinovka, to už se na odečtu s tou minutovou na přehlednosti trochu přetahuje, i když je slabší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj všem,

 

po dlouhých úvahách, ve kterých jsem laboroval od quartz hodinek, přes kinetic, solar a nakonec se zastavil u automatů, jsem došel k finálové dvojici, mezi kterou se nemohu rozhodnout. Je to Seiko sumo sbdc033 a Seiko turtle srp773.

 

 

Oboje varianty chci s modrým ciferníkem i lunetou. Kalibry by měly být podobné. Jelikož jsem začátečník, stejně to nepoznám a nejspíš ani nedocením. Mohli by jste mi poradit ty drobné rozdíly kterých jsem si mohl nevšimnout? Vím, že želvy mají jiný tvar pouzdra a u data mají i den (to se mi moc nelíbí), také mají širší tah, ale jinak jsem si ničeho nevšiml. Jo a taky jsou o dost levnější.

 

Které by jste vzali Vy a proč? Předem děkuji. V pátek se pojedu na obě varianty podívat a už bych chtěl být v hlavě nakloněn k jedné straně. Díky Míra

Tiež som sa bál toho puzdra, ale v reale to vôbec nevadí. Zelené som nezohnal, tak som kúpil blue lagoon. Len ja mám 16.5 tak neviem ako vyzerajú na väčšej.8d97d8f8a1e5e08743c32e4637f0c5b9.jpg22b6ead04da420359ef813b71e611211.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte je možnosť zohnať niektorú z thajských limitiek Suma. Ceny už ale vyliezli na celkom divokú hladinu a nové ani v Thajsku pod 800 - 900 Eur prakticky nezoženieš. Na fóre sa pohybuje pár strieborných SPB029, možno by niekto predal.

Já ne,ale moje děti jednou možná ;-):-)

 

Ještě drobnost od bílě vrány : Mě to "X" nevadí a mnohdy se mi i líbí :-)

 

To p.Lub : Až udělá Seiko model s Toyotou,mám definitivně definitivní hodinky na FURT !!! ;-):-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...